Pagina 1 van 1

Rubber aan einde leiding naar turbo lek

Geplaatst: 01 okt 2015 23:07
door Dennis Espace IV
De afdichting in de leiding naar de turbo lekt van mijn espace IV uit 2006. Druppels vallen eruit, verbranden en komen via de blower de auto in. Geen hoog olieverbruik, maar wel irritant. Het is de aansluiting aan de bovenkant/achtekant van de motor.
In 5 minuten is de leiding losgedraaid, maar wat voor afdichting heb ik nodig of moet ik het leidingwerk vervangen (volgens Ford garage). Is het een o-ring? Is het viton? Welke afmeting? En eenvoudig zelf te vervangen?

Re: Rubber aan einde leiding naar turbo lek

Geplaatst: 02 okt 2015 10:01
door mechanic
Bij de dealer niet los te krijgen,dan wordt het een hele buis.
Of je moet deze elders los kunnen krijgen.

Re: Rubber aan einde leiding naar turbo lek

Geplaatst: 02 okt 2015 14:22
door Joossie
Dat rubbertje is wel los te krijgen bij de dealer, vorige maand nog vervangen nadat bleek dat ook bij mijn turbo de boel aan het lekken was.

Re: Rubber aan einde leiding naar turbo lek

Geplaatst: 02 okt 2015 14:37
door mechanic
Dat rode rubber? Dat wist ik niet.
Als daar veel olie uitkomt duidt dat ook op turbo problemen. Een beetje is niet zo'n ramp,maar in theorie hoort het hele inlaat traject olie vrij te zijn.

Re: Rubber aan einde leiding naar turbo lek

Geplaatst: 02 okt 2015 15:35
door Dennis Espace IV
Rubber is groen (viton) en was in een setje afdichtingen verkrijgbaar bij een Renaultdealer. Was eigenlijk in de veronderstelling dat dat niet zo was daar de Ford garage zei: € 350 voor vervangen van de buis. Had echt gevraagd aan ze om de afdichting te vervangen. Ben nu € 7 kwijt. En kreeg ook de tekening mee voor de andere ringen. Super service van Renault, shame on you Ford. Bedankt voor de reacties op mijn eerste keer.

Re: Rubber aan einde leiding naar turbo lek

Geplaatst: 04 okt 2015 15:50
door kaleido 1
Hoezo shame on you Ford , je gaat toch ook geen brood halen bij de slager , en als die er dan niets van bakt , shame on you slager !
Ze kunnen bij een ander merk , toch niet alles weten van een voor hun vreemd merk , misschien wisten zij niet dat deze onderdelen los leverbaar waren en wouden ze het zekere voor het onzekere nemen , en nee ik werk niet bij Ford en ja ik rij met veel plezier een mooie zwarte scenic.
Prettige Zondag.
Maar ik zou wel even het olieverbruik in de gaten houden.
Veel olie in het inlaattraject duid toch vaak op een begin van turbo problemen.

Re: Rubber aan einde leiding naar turbo lek

Geplaatst: 12 aug 2023 10:32
door msw73
Mocht iemand hetzelfde probleem hebben, onderdeelnr 7701473155/O-ring set turbolader. Is specifiek Renault onderdeel die meeste auto-onderdelenshops niet kunnen leveren en dient via de dealer te worden besteld. Succes!