Pagina 1 van 1

Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 03 jan 2011 21:32
door MichelHoofddorp
Wij hebben een Grand Espace 3,5 automaat uit 2005. Een heerlijke auto met met helaas een groot mankement: Zo 1 x per 1 a 2 maanden wil hij niet starten. Soms is het een kwestie van een uurtje wachten en het werkt weer maar hij is ook al een paar keer opgehaald door de dealer (Nieuwendijk Aalsmeer). Helaas kan de dealer keer op keer niet vinden wat het is. De omstandigheden zijn ook telkens anders: warm / koud, nat / niet nat, koude motor / warme motor. Geen peil op te trekken dus wat dat betreft.

Het vertrouwen in de auto is inmiddels dus wel verdwenen. Stilstaan als je onderweg bent met kleine kinderen is geen pretje..... We denken er nu zelfs over om de auto toch maar weg te doen.

Tenzij......... iemand hier kan aangeven wat het zou kunnen zijn. Iemand die hier zelf ervaring mee heeft gehad oid en weet hoe we het kunnen oplossen.

Groet en alvast bedankt,
Michel

Re: Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 03 jan 2011 22:12
door WillemS
Michel, heeft de dealer het storingsgeheugen uitgelezen en wat zijn de bevindingen.
Als je in de auto stapt werken dan de AB en lichten en dashbord wel?
Als je op de knop drukt draait de startmotor dan?
Groet,
WillemS
p.s. deze 3.5 v6 is een van de betere Renaults(motor is van de Nissan 350Z maar dan zonder Turbo)

Re: Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 04 jan 2011 09:21
door Pleiades
WillemS schreef:p.s. deze 3.5 v6 is een van de betere Renaults(motor is van de Nissan 350Z maar dan zonder Turbo)
Die heeft sowieso geen turbo, deze versie is gewoon afgeknepen.

Als de startmotor niet draait kon je proberen er een tik op te geven met een hamer. Als dat geen zin heeft, lijkt het me een sensor die z'n beste tijd gehad heeft.

Re: Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 04 jan 2011 09:30
door WillemS
Wat wel gebeurt is dat de startelektronica dus achter de startknop niet goed werkt, als je de knop indrukt worden een aantal parameters gecontroleerd vooraleer de startmotor wordt ingeschakeld, wanneer 1 vd parameters niet aan de criteria voldoet dan komt er geen commando naar de startmotor. Het opnieuw programmeren van de elektronica wil uitkomst bieden.
Vandaar mijn gerichte vragen.
SUC6

Re: Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 04 jan 2011 12:02
door WillemS
@ Northwestern, maar hij is er wel hoor en 382 pk met supercharger!!
http://www.autowereld.com/autonieuws/de ... tikel=3596

Maar natuurlijk heb je gelijk in de standaard 350 Z zit die niet. :doh:
Groet,
WillemS

Re: Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 04 jan 2011 16:30
door MichelHoofddorp
De delaer heeft de storingsgegevens uitgelezen maar zegt daar niets uit te kunnen halen.
Dashboard werkt wel, lichten durf ik niet met zekerheid te zeggen (staan op automatisch dus gaan gebruikelijk pas aan bij starten en meestal is mijn vrouw alleen als het misgaat...). Startmotor doet ook niets.

Als de motor start ben ik er inderdaad zeer tevreden over :-)

Re: Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 04 jan 2011 20:06
door MichelHoofddorp
Even wat aanvulling:
Het dashboard werkt aanvankelijk wel maar valt uit na het indrukken van de startknop, lichten werken dan ook niet meer. Stuur blokkeert dan ook.

Re: Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 04 jan 2011 20:17
door fgrooten
Misschien dat jouw 3.5V6 iets heel anders heeft, maar het laatste komt me heeeel bekend voor.... slechte accu!

Je zou het eens kunnen checken door hem door te laten meten, of gewoon vervangen als dat al lange tijd niet gebeurt is. Zo duur zijn die dingen niet.

Re: Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 04 jan 2011 20:28
door MichelHoofddorp
Slechte accu was een eerdere ingeving, die is dus inderdaad recent vervangen, helaas daarna ook alweer 2 x stil gestaan. Overigens was de vorige accu ook pas net 2 jaar oud. Dealer heeft gezocht naar lekkage van de accu maar kon niets vinden.

Re: Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 04 jan 2011 21:33
door MBP
Hallo Michel,

Ik heb met mijn vorige Espace (een type III) precies hetzelfde probleem gehad, en altijd als mijn vrouw de auto mee had. Na maanden zoeken, meten en vervanging van startmotor, accu nog steeds hetzelfde probleem.
Bij toeval ben ik er achtergekomen toen ik de accu weer wilde verwisselen. Een van de accuklemmen bleek licht gescheurd te zijn, het was nauwelijks te zien, het leek alsof hij er goed op zat, maar zat onvoldoende strak vast op de de accu pool om constant voldoende spanning te geven aan de startmotor tijdens het starten. De dashboard verlichting werkte wel, maar viel soms weg als ik probeerde te starten terwijl de startmotor dan helemaal niets deed.
Na vervanging van de accuklem heb ik met deze espace nooit meer startproblemen gehad.
Mogelijk dat bij jouw iets soortgelijks aan de hand is.

Veel succes met zoeken

Grt Michiel

Re: Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 12 jan 2011 13:42
door Haarlemse Jan
Waar je ook nog naar kan laten kijken is de werking van de dynamo. Ik heb zelf dezelfde problemen gehad met de watergekoelde dynamo van de 2.0I die ik drie keer heb moeten vervangen. En het storingsbeeld lijkt er erg op.

Re: Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 16 jan 2011 09:51
door Rojo69
Onlangs maakte ik van de week ook een foutje met weg zetten van de auto, resultaat met starten, alleen een klikje te horen na sleutel naar starten draaien. :cry2:
Blijkt dat ik hem stil heb gezet in de versnelling, en echt niet dat de startmotor rond gaat. :naughty:
Totaal niet aan gedacht, dus accu los, 10 minuten wachten en nog niets. :Sleep:
Wat voel je je...... als je de pook dan weer aanraakt en erachter komt dat ie in D staat :shhh:

Re: Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 16 jan 2011 11:00
door Chicco
Dat vergeet je noooooit meer ;)

Re: Startproblemen Espace 3,5V6 Automaat 2005

Geplaatst: 16 jan 2011 11:55
door fgrooten
Ennuh.... het staat ook op het display hoor, haha... Maarja, dat zie je niet meer als de accu los hangt. :doh: