Pagina 1 van 1

Knarsende remmen ... ?

Geplaatst: 09 aug 2021 15:45
door Rolf_K
hoi allemaal,

vraagje.

Van het weekend terug gekomen uit Frankrijk, met 3000km op de teller erbij voor de Espace. Ding heeft zich fantastisch gedragen, reed zoals gehoopt, wat een genot! Was zeer verbaasd (maar tevreden) met het gemiddelde verbruik. Ongeveer 1 op 11 bij 120, en 1 op 10 bij 130, bij een volgepakte auto. Vind ik niet verkeerd voor deze motor.

Er is een ding waar ik wel misschien even naar wil laten kijken, maar geen idee of dit een euvel is…..

Het viel op dat de remmen af en toe ‘knarsen’, 'loeien'... ? Weet niet goed hoe ik het geluid moet omschrijven.
Gebeurt eigenlijk alleen NA een stuk rijden en dan bij het (achteruit) inparkeren. Alsof een DAN opeens iets ‘aanliep’ of wreef … ?
Ik denk ook geen structureel 'aanlopen' want dan had ik ook nooit dit zuinige verbruik kunnen halen.

Over het remmen en het remvermogen zelf geen kwaad woord, dat is prima. Maar vraag me wel af wat dat ‘knarsen’ zou kunnen zijn….

Re: Knarsende remmen ... ?

Geplaatst: 09 aug 2021 17:21
door Pepone
Versleten remblokken en de mechanische slijtage verklikker die z'n werk doet misschien ?

Groet, Ron.

Re: Knarsende remmen ... ?

Geplaatst: 09 aug 2021 17:49
door mechanic
Dat kan vanalles zijn, te dunne remschijven maken bijvoorbeeld vaak een zeer kenmerkend geluid. Monteurs weten wat ik bedoel waarschijnlijk.

Laat het remsysteem in zijn algemeen goed nazien, niet enkel de dikte van de remblokken. Staat van àlle onderdelen dus.

Re: Knarsende remmen ... ?

Geplaatst: 09 aug 2021 17:55
door Rolf_K
hahaha, mechanische verklikker klinkt enigszins cynisch ... :-)

Maar inderdaad, ik ga er even mee naar de garage. Het zou niet het eerste dingetje zijn dat de 'ietwat onbetrouwbare Bovag verkoper' heeft laten zitten in de auto (zeker als je zelf de APK doet....).

Mogelijk ziet de garage het meteen als ie 5 minuten op de brug kan.