Pagina 1 van 1
Oliemeter dashboard '99 Scenic
Geplaatst: 22 jan 2012 21:13
door Le0
Ik heb een 99'er Scenic. Snelheidsmeter in het midden met daaronder dat oranje display met daarop de gereden KM'ers en de dagteller.
Contact aan en je ziet een aantal blokjes welke het oliepeil aangeven. Ergo, dit fluctueert. Als ik soms een stuk heb gereden, laat 'm even staan en start 'm weer, dan heb ik soms 1 a 2 blokjes. Staat hij langer, dan heb ik er weer 5/6. Soms heb ik er 3. Soms 4.
Komt dit vaker voor? Als in, is dit normaal? Want ik schiet helemaal in de stress wanneer ik 1 blokje zie, terwijl ik een 200 kilometer daarvoor nog 5 blokjes had..
Re: Oliemeter dashboard '99 Scenic
Geplaatst: 23 jan 2012 19:37
door mechanic
Als de motor koud is zit alle olie in de carterpan en zal de peilsensor een volle carterpan zien. Is de motor warm zit niet alle olie in de carterpan omdat deze door hele de motor zit, en kan hierdoor een andere waarde afgeven. Beste is om handmatig te peilen elke week, dan heb je zekerheid.
Re: Oliemeter dashboard '99 Scenic
Geplaatst: 23 jan 2012 20:45
door WillemS
Er komt nog iets anders om de hoek kijken.
N.l als je veel korte ritjes maakt kan het oliepeil zelfs "stijgen" , dit komt door de onverbrande benzine die langs de zuigers in het oliecarter komt. Ga je vervolgens een behoorlijke rit maken dan zal de olie goed op temperatuur komen en de brandstof via de carterontluchting in de motor verbranden. Ga je dan na die lange rit en teninste 5 minuten stilstand van de motor peilen dan is het peil plots veel lager. En dat kan best een paar streepjes uitmaken!!!
mvg
WillemS
Re: Oliemeter dashboard '99 Scenic
Geplaatst: 23 jan 2012 21:04
door Harm
In zo'n geval vooral zelf peilen, gewoon ouderwets met de peilstok, auto horizontaal en met koude motor, dan weet je het zeker. En als je toch de kap open hebt kijk je gelijk even naar je koelvloeistof en je remvloeistof en dan weet je of het goed zit.
Re: Oliemeter dashboard '99 Scenic
Geplaatst: 06 feb 2012 08:43
door roadie66
Ik kan me vergissen, maar kun je nog wel gewoon ouderwets peilen? Ik dacht dat ik een peilstok toch wel zou herkennen, maar bij mijn scenic van 97 zie ik die nergens, en het instruktieboekje heeft het ook alleen maar over die oliemeter onderin je kilometerteller...
Re: Oliemeter dashboard '99 Scenic
Geplaatst: 06 feb 2012 17:34
door mechanic
Jou scenic heeft zeker een peil stok. Oude acht kleppers zitten deze als je voor de auto staat links achterop. De 16kleppers hebben deze voorop de motor onderaan naast het oliefilter zitten. De diesels hebben de peilstok over het algemeen in de vulopening van de motorolie zitten. Je kijkt er dus naast
