Pagina 1 van 1
Bekabeling radio
Geplaatst: 04 apr 2009 09:12
door viper-stwk
Hallo,
Kan iemand mij vertellen welke de mutekabel voor de standaard radio (Philips RENRDW133-10) is? Ik heb het via PM aan HEMA gevraagd en die veronderstelde dat het wel met ISO stekkers zit. Dat is helaas niet zo, anders had ik het wel geweten. De kabels zitten in 1 groot blok wat duidelijk niet overeenkomt met gewone ISO stekkers. Heeft iemand anders een schema of weet iemand welke draad de mute is?
THNX!
Marcel.
Geplaatst: 04 apr 2009 10:38
door Renier
Dat is dan heel vreemd, want volgens mij is dit type radio de standaard Tunerlist zoals in de Megane II en Scenic II zit. Daar horen inderdaad de 2 standaard isostekkers bij met de mute op pin A3
Hwt typenr dat jij opgeeft hoort bij deze radio:
http://www.mapleaudio.co.uk/pics/RENRDW13310.jpg
En hier de positie vd mute bij deze radio maar als jij geen iso hebt dan heb je daar inderdaad niets aan
Weet je dus zeker dat je het type radio goed hebt? Post anders eens een foto.
En om wat voor bouwjaar Scenic gaat het?
Geplaatst: 05 apr 2009 11:45
door viper-stwk
Renier,
De afbeelding van de radio klopt.
Ik heb 'm er even uitgetrokken en zie hier het bewijs:
En hier is het aansluitblok:
Als dit 1 blok zou zijn wat het A- en B- blok van de ISO standaard zou zijn dan geef jij hierboven de plaats aan van de afstandsbediening. De mute zou dan de witte zijn die daar direct naast zit, op plaats A1 volgens deze uitleg: (
http://www.12vhifi.nl/isoconnectors.html)
Geplaatst: 05 apr 2009 13:12
door Renier
Die radio heb ik zelf ook gehad in mijn Megane! Bij mij zitten er 2 losse standaard iso stekkers voor speakers (stekker B) en stroom (stekker A).
Het kan zijn dat bij jou beide stekkers aan elkaar zitten als 1 stekker in de kabelboom, dat zie je volgens mij soms, maar dan moeten de aansluitingen natuurlijk wel gelijk zijn.
Standaard zit er
geen drad aangesloten op pin A3, die moet je er zelf insteken en met de mute draad verbinden. Overigen si het hiernaast altijd aan te bevelen om extra nog een mutebox aan te sluiten. Dan gaat het geluid over de speakers vd auto en heb je ook geen last meer van inteferentie van de gsm op de autoradio tijdens bellen. De Renault radio's zijn hier namelijk zeer gevoelig voor (hou je gsm maar eens naast de radio als die aan staat).
Zie hier voor de standaard Renault pinout van beide iso stekkers voor alle Tunerlist en Updatelist radio's, hopelijk kom je er dan uit.

Geplaatst: 05 apr 2009 13:37
door viper-stwk
Renier,
Bedankt voor de info tot zover. Ik zal eens kijken hoe ver ik kom. Ik heb op m'n nokia HF-5 carkit ook nog een blauwe draad zitten die zou zijn voor het automatisch uitschakelen van de carkit als het contact van de auto wordt uitgezet (zie
http://nds1.nokia.com/phones/files/guid ... _UG_en.pdf pagina 16). Weet je toevallig ook waar deze op moet? Deze is echter niet noodzakelijk voor de werking.
Geplaatst: 05 apr 2009 14:37
door Renier
Pin A7 volgens mij, = geschakelde plus