Pagina 1 van 1
Elektrische raamopener defect
Geplaatst: 22 jun 2010 10:13
door MarcelRXE
Beste forummers,
Ben in het bezit van een Scenic uit 2001 met elektrische ramen. Nu heeft zich hetvolgende voorgedaan. Het raam aan de bijrijders zijde is niet meer te bedienen. Het ging nog een keer half omhoog en helemaal omlaag en bleef daar hangen. Die laatste bewegingen gingen gepaard met een hoop geluid uit het binnenste van de deur.
Eenmaal thuisgekomen (met open raam moeten rijden) heb ik het deurpaneel verwijderd en ben op onderzoek uitgegaan.
Probleem was al snel gevonden, het was een complete wirwar van staalkabel wat normaal gesproken over een catrol loopt. Bij raam omhoog doen rolt het ene stuk op en het andere af.
Nu heb ik e.e.a. los/open gehad om te kijken of ikzelf daar iets aan kon maken maar helaas, de kabel had al dusdanig knikken er inzitten waardoor het niet meer in de catrol blijft zitten en zelfs al was dit nog goed, hoe in hemelsnaam kun je dit weer normaal op de catrol krijgen zonder vingers als een slangenmens te hebben en geduld van een visser.
Ik heb de connector losgekoppeld van de motor zodat deze niet meer werkt.
Wat en hoe is dit euvel nu het makkelijkst (zonder meteen naar de dealer te rennen) op te lossen.
Ik hoor graag van jullie
Geplaatst: 22 jun 2010 12:58
door CPTR
Bij mij zaten er ook knikken in de kabel, die heb ik met een tang weer recht gebogen.
Als het heel ernstig is, kun je wellicht op de sloop een nieuwe kabel halen !
Ik weet niet hoe het bij de Scenic 1 zit, maar bij de Scenic 2 kun je de katrol losmaken met 3x torx en met een priem of iets dergelijks 'm uit de houder tikken. Dan kun je precies de kabels in tegenovergestelde richting in de geleidingsbanen leggen.
In dit draadje
http://www.renaultforum.nl/forum/viewtopic.php?t=7009 heb ik dat beschreven voor de Scenic 2, wellicht is het ook van toepassing op jouw Scenic van 2001 (op pagina 2 staan foto's van het mechaniek).
Succes!
Geplaatst: 22 jun 2010 13:13
door wesley015
Bij de scenic 1 is het probleem meestal de bovense hoek geleider die kapot is.
Je kunt dat oplossen doormiddel van een tyrap.
Je kunt dan de geweven kabel een beetje recht buigen.
Maar zodra er 1 kabeltje van de gewevde kabel is geknapt dan zal dat niet meer werken.
Dan zal je een IMITATIE mechaniek er voor in de plaats moeten zetten.
@ scenic
De kabels zullen niet los te krijgen zijn.
Geplaatst: 22 jun 2010 13:25
door MarcelRXE
Beste Wesley,
Hartelijk dank voor jouw antwoord.
Is zo'n immitaite set duur en makkelijk zelf te monteren??
Groeten,
Marcel
Geplaatst: 22 jun 2010 19:07
door mechanic
Laatst een imitatie mechaniek voor de scenic 1 gekocht voor €90, van valeo.
Kwestie van deurbekleding los en de mechaniek demonteren. Bij de valeo zat echter niet de goede stekker erbij en moest ik de bedrading van de auto op die van de mechaniek solderen. Was er 30minuutjes mee bezig.
Geplaatst: 22 jun 2010 20:00
door wesley015
Klopt, de aansluiting moet je solderen of je moet soldeer buisje nemen.
En de prijs is duidelijk interessanter dan origineel.
En het monteren is zo gebeurd.
Geplaatst: 22 jun 2010 20:11
door mechanic
Origineel ligt geloof ik rond de 220e? Dus zeker de moeite waard.
Defect elektrisch raam
Geplaatst: 22 jul 2010 09:10
door MarcelRXE
Beste forummers,
Ik heb even wat te melden m.b.t. een defect elektrisch raam aan de bijrijderskant. Na het dichtdoen van de bijrijders deur, hoorden wij iets vallen of losschieten. Niets kunnen vinden en hebben het maar zo gelaten. Toen wij echter weg gingen en het raam aan de bijrijderskant omlaag werd gedaan, hoorden we al dat dit niet lekker liep, een hoop geschuur en gemorrel.
Gauw weer het raam omhoog doen lukte niet want er kwam geen beweging in maar hoorden wel dat nog meer ellende van binnenuit.
Thuisgekomen het deurpaneel verwijdert en zag daar een grote kluwen van staalkabel wat eens netjes op het rolletje zat van het raammechanisme. Ik heb getracht om de kabel weer op het rolletje te krijgen maar dat is onbegonnen werk. Raam met de hand omhoog geschoven en zat dus weer dicht.
Conclusie? Een nieuw raammechanisme.
Eens op internet via google gezocht en kwam zo bij Carparts direct uit, hier had ik de keus uit 2 merken, 1 van € 87,50 en 1 van € 99,00. Nu is het zo dat een kennis van mij bij Bochane (Renaultdealer) in Arnhem werkt en heb hem ook eens gevraagd wat het bij Renault kost.
Schrik niet maar dit raammechanisme kost bij Bochane in Arnhem € 240,00 zonder montage.
Ik heb het mechanisme bij Carparts besteld en 4 dagen later had ik het in huis, montage zonder problemen verlopen en hij werkt weer als een nieuwe.
Ik wilde dit even met jullie delen, al was het alleen maar vanwege het duidelijk maken van de dealerprijzen.
Groeten,
Marcel
Re: Defect elektrisch raam
Geplaatst: 22 jul 2010 11:19
door wesley015

Oud nieuws..... Maar toch bendankt.
PS: Het gaat om een Scenic I neem ik aan.
Re: Defect elektrisch raam
Geplaatst: 23 jul 2010 06:37
door MarcelRXE
Het is ook een oud forum

Re: Defect elektrisch raam
Geplaatst: 23 jul 2010 14:52
door wesley015
Die begrijp

ik niet.
Re: Elektrische raamopener defect
Geplaatst: 25 aug 2015 23:06
door Wallie
Waar koop je die glijblokjes online? De dealer hier wil me niet los zo'n blokje verkopen.
Re: Elektrische raamopener defect
Geplaatst: 26 aug 2015 12:43
door mechanic
Voor mn vorige scenic een complete nieuwe mechaniek met motor voor 35e ex verzenden.
Dat zou ik doen ipv rotzooien met losse blokjes.
Re: Elektrische raamopener defect
Geplaatst: 30 aug 2015 16:04
door Batenic
hmm, zo'n raar probleem had ik ook bij het rechter-achterraam. De plastic houder heeft een soort rolletje waar de kabel in is gedraaid. Dat rolletje is losgebroken van het glijblokje..
In het glijblokje gaatjes geboord en met hoogcarbonstaaldraad ( lekker dun en erg erg stevig ) op de touwslagersmanier de kabel aan het glijblokje verbonden. Klaar. En werkt nog steeds.
Glijblokjes kon ik inderdaad niet los krijgen. Wel de vinkentering en volledige raammechanismen...
