Pagina 1 van 1

enkele problemen met een scenic van 2001

Geplaatst: 29 jul 2011 15:09
door AndreV
Mijn auto is een Scenic Cdi 1.9, vijf versnellingen, van 2001. Ondertussen 275.000km. Sinds kort vertoont mijn auto volgende symptomen, en ik weet niet of ze in verband staan met elkaar en wat de oorzaak zou kunnen zijn.

Tijdens de technische controle van twee weken geleden werd er enkel teveel speling aan een bollager van het rechter voorwiel vastgesteld. Dit lager moet vervangen worden maar het was niet dringend.

1. Bij het remmen merk ik lichte schokken in de laatste meters voor ik stilstand. De voorste remblokjes en remschijven zijn nog niet zo lang geleden vervangen (januari 2001).

2. Sinds enkele dagen licht het ESP-lampje op, nadat ik enkele kilomters gereden heb. Ik heb de indruk dat het hoe langer hoe sneller oplicht. Eénmaal aan, gaat het niet meer uit, ook geen knipperen.

3. Als ik stil sta op een kruispunt en de wagen draait stationair, gaat het lampje van voorverwarming aan. Zodra ik was meer toeren maak gaat het weer uit. Ook als ik bijvoorbeeld in 5e versnelling tegen 2000 toeren rijdt, licht het lampje regelmatig op.

4. Bij stationair draaien maakt de motor een onregelmatig geluid en schommelt het toerental. Iets meer toeren maken en het is gedaan.

Iemand enig idee wat de oorza(a)k(en) kan(kunnen) zijn?
Wat doe ik? Naar een Renault-garage gaan en aan de computer hangen?
Waar kan ik mij aan verwachten?

Alvast bedankt voor alle info.

Moderatoredit: 2 vragen voor de rubriek Onderstel en 2 vragen voor de rubriek Motor
En nu de hamvraag, in welke rubriek gaat deze multivraag het meest van toepassing zijn en gevonden worden door andere mensen met dezelfde problemen
:think:

Re: enkele problemen met een scenic van 2001

Geplaatst: 07 aug 2011 13:20
door beest
hoi andre
als je in limburg woont of er niet ver vanaf ( regio born sittard geleen ) kan je rustig kostenloos komen
wij (een vriend en ik hebben een computer waar jouw auto aan kan )
wij sleutelen al meerdere jaren en leren dankzij andere mensen steeds bij want elk merk auto is anders
kijk maar wat je wil doen
over je remmen gesproken : je rem blokken passen zich aan de rem schijf aan tot deze vol raakvlak hebben
groetjes beesd

Re: enkele problemen met een scenic van 2001

Geplaatst: 09 aug 2011 19:07
door beest
de computer geeft aan wat de storing is c.q wat er niet funtioneert
laat ons even weten wat er voor een motor in zit
zaterdags is er wel eens tijd vri…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.