Pagina 1 van 1

koelvloeistof bijvullen maar geen lekkage te vinden

Geplaatst: 13 mei 2010 16:58
door geertpetro
Hallo iedereen,

Ik zit met een probleem.
mijn auto een megane scenic 01-1999 lekt ergens vloestof volgens mij want heb nu al 2 x meer dan een liter koelvloestof moeten bijvullen.
Nu is heb ik de kachelradiateur zelf vervangen begin februari.
zijn in de voorjaars vakantie naar Polen geweest toen moest ik bijvullen maar toe zag ik waarvan het kwam. De vloeistof was toen via de onluchtingsnippel weggelopen. (het onderste deel van de het schroefdraad was kapot)
1.5-2liter vloeistof er bijgedaan en alles liept weer goed kachel werd ook weer warm(zo was ik er achter gekomen dat er te weinig vloeistof in zat)
Nu zijn we weer naar Polen geweest dus weer 2x zo'n 900 km gereden onderweg gewoon kachel aangehad werd wam etc. Nu merk ik gisteren ineens weer dat kachel niet warm weer zo'n 2 liter koelvloeistof bij moeten vullen.
dus 15 minuten laten draaien de fan was ondertussen een keer of 3 gaan draaien en bij de ontluchtingnippel alleen nog maar vloeistof.
bij de kachelradiateuraansluiting was het wel iets vochtig maar niet echt druppels oid Schoenen zijn gewoon schoon dus is het spuit er hier niet uit.

Grote vraag
Waar kan het geheel lekken? Geen koelvloeistof plassen te zien onder de auto. geen koelvloeistof te zien in de moterruimte. de bekleding is ook niet echt nat. Help waar blijft de vloeistof of heb ik de vorige keer niet voldoende bij gevuld?

Geplaatst: 13 mei 2010 17:02
door WillemS
Als je geen uitwendige lekkage kunt vinden, dan zal het een inwendige zijn. Heb je witte rook aan je uitlaat?
Rijd je auto warm en laat iemand langsrijden en kijk dan goed naar de uitlaat, komt er witte rook uit zoals in de winter bij koud weer? Dan is je koppakking doorgeslagen. SUC6

Geplaatst: 13 mei 2010 17:36
door geertpetro
Kan dan toch ook gewoon de motor warmrijden en dan op de pakeerplaats pakeren met draaiende motor evt wat extra gas geven om dan de laten kijken of er witte rook uit komt?

Geplaatst: 13 mei 2010 20:22
door WillemS
Als de lekkage heel klein is zie je het alleen bij flinke belasting van de motor, dus bij optrekken of afremmen op de motor en daarna gasgeven. SUC6

Geplaatst: 18 mei 2010 19:40
door geertpetro
hallo,

Toch nog eens goed gekeken en bij het schoonmaken van de auto vandaag ontdekt dat er toch vloeistof is gelopen onder de bekleding
bestuurders stoel eruit gehaald vloerbekleding los gehaald aan de bestuurderskant en tot mijn schrik en toch wel opluchting is het schuimrubber wat onder de de bekleding ligt helemaal volgezogen is met koelvloeistof
mijn vraag is waar kan dit allemaal heen lopen omdat ik toch zo'n 2 tot 3 liter vloeistof mis in het geheel.kan dit allemaal hierin lopen? of zitten er aan de voorzijde nog andere holtes waar het naar toe kan lopen?

de bakken onder de vloer tussen voorstoelen en achterbank voelen in iedergeval droog aan.
wat kan ik nu het beste doen? heb het schuimrubber er alvast uit gehaald
moet in iedergeval de kachelradiateur opnieuw installeren en ditmaal goed dicht ansluiten

Geplaatst: 19 mei 2010 22:15
door WillemS
Nou succes dan, je gebruikt toch wel nieuwe slangen en klemmen!?

Geplaatst: 21 mei 2010 11:41
door geertpetro
Vanmorgen is mijn vrouw met de auto naar de garage geweest en hier hebben ze het systeem onder druk gezet
en ook de dop van het expansievat gecontroleerd, deze is ok

conclusie lekt bij de kachel radiateur (dit had ik zelf ook reeds geconstateerd)
dus dit weekend nog een keer de kachel radiateur uit/inbouwen en de aansluitingen goed controleren.

Geplaatst: 21 mei 2010 20:58
door WillemS
Voor je gaat monteren, check dan of je nieuwe kachelradiateur wel ok is, ook nwe spullen kunnen al defekt zijn !
SUC6

Geplaatst: 22 mei 2010 20:48
door geertpetro
vandaag de kachelradiateur gedemonteerd
het plastic gedeelte (pijpen die naar de motorruimte lopen bleken niet goed in de kachelradiateur te zijn bevestigd
maar helaas was niet niet het enige euvel. De pijpen blijken helaas bovenaan bij het gedeelte waar ze aan elkaar "gelast" zijn met de slangaansluiting voor de slangen in de mototruimte ook te lekken. lijkt op fabrieksfout
Dinsdag moet ik nu eerst naar de onderdelenhandel om garantie te claimen

Geplaatst: 23 mei 2010 09:41
door WillemS
In ieder geval de oorzaak gevonden :lol:
De wagen heeft nu de tijd om te drogen van binnen, zet wel wat open zodat het vocht weg kan. SUC6

Geplaatst: 31 mei 2010 09:13
door geertpetro
Hallo

Even een berichtje het geheel lijkt nu allemaal in orde.
Het blijkt dat ook nieuw al direct kapot kan zijn.
Tot 2 x toe zelfs bleken het plastic gedeelte (buizen die naar de motorruimte lopen) lek te zijn.
de 2e keer nog erger dan de eerste keer, er liep gewoon een straaltje uit.
Omdat ik weinig vertrouwen had in nog een nieuwe te halen bij de onderdelenhandel. de oude (orginele)gebruikt
het is nu goed dicht.
Wel gemeld bij de onderdelenhandel en deze gaan het wel goed controleren en doorgeven aan de fabrikant

iedereen weer bedankt voor de hulp

Re: koelvloeistof bijvullen maar geen lekkage te vinden

Geplaatst: 18 okt 2010 11:24
door geertpetro
Ik moet toch terugkomen op met antwoord dat alles goed lijkt.

nu blijkt dat ik toch ergens vloeistof verlies. moest recentelijk toch nog een half litertje vloeistof toevoegen
afgelopen zomer ook al een keer een halve liter.
Lekt niet bij de aansluitingen van de kachel, hier blijft alles gelukkig droog (ook geen vloeistofgeur in de auto bij de kachel) en de temperatuur is goed te regelen.
geen zichtbare lekkages bij aansluitingen
geen rook uit de uitlaat, bij het bijvullen geen olie te zien in vloeistof
bij het recentelijk olieverversen ook geen vreemde zaken in olie aangetroffen.
Het systeem is al een keer onder druk gezet(begin dit jaar)

wie heeft er nog tips voor in deze.
Nog een keer onder druk laten zetten?
een antilekpil?
of gewoon goed in de gaten houden en zo nu en dan bijvullen :?

Re: koelvloeistof bijvullen maar geen lekkage te vinden

Geplaatst: 18 okt 2010 21:00
door WillemS
De waterpomp wordt aangedreven door de distributieriem.
Deze distributieriem dient periodiek vervangen te worden (100/120.000 km of 5/8 jaar).
Als dit gebeurt wil men uit kosten overerweging nog wel eens de waterpomp NIET mee vervangen.
De spanning van de nieuwe riem en de verharding van de rubber keerring in de waterpomp zorgen dan voor een kleine(later grotere) lekkage. Eerst zie je dat helemaal niet want de pomp zit achter de zwarte plastic kap, en door de warmte vd motor verdampt de lekkende koelvloeistof. Met een endoscoop zou je het kunnen traceren.

En als je de Distributieriem laat vervangen dan ook ALTIJD de waterpomp en de loop en spanrollen en niet te vergeten de multiriem en loop rollen. Kost even wat geld maar de arbeid is bijna hetzelfde.
SUC6

Re: koelvloeistof bijvullen maar geen lekkage te vinden

Geplaatst: 18 okt 2010 21:25
door mechanic
Advies is het inderdaad altijd mee vervangen, alleen is het vaak lastig aan klanten uit te leggen dat iets wat nu nog prima is en wat bijna 300e kost om te vernieuwen nu meteen mee moet :)
Als mensen maar weinig km rijden en de pomp nog ok is laat ik die eigenlijk altijd zitten.

Re: koelvloeistof bijvullen maar geen lekkage te vinden

Geplaatst: 19 okt 2010 10:17
door geertpetro
Deze is de laatste keer ook vervangen samen met de riem, een jaartje terug nu ongeveer
na deze vervanging waren er eerst geen problemen
problemen zijn ontstaan na het vervangen van kachelradiateur