Pagina 1 van 1
keerring krukas scenic rt 2.0
Geplaatst: 01 mei 2011 08:39
door prinssen
de keerring van mijn scenic lekt en wil deze vervangen het is een f3 motor 2.0 8 kleppen
nu zie ik in de boeken dat de hele motor er uit moet
is dit zo of is er nog een manier ik heb beschikking tot een brug
rene
Re: keerring krukas scenic rt 2.0
Geplaatst: 01 mei 2011 11:04
door mechanic
Motor hoeft er niet uit.
Demonteer op voorgeschreven wijze de multiriem,krukaspoulie,distributieriem.
Demonteer het krukas tandwiel
Kijk hoe de keerring aanligt in de motor, verwijder deze, en het liefst met het speciaal gereedschap, maar een grote dop kan ook, monteer de nieuwe keerring.
Vernieuw de distributieriem+rollen, indien 16v de krukasbout, multiriem incl rollen, en controleer meteen de waterpomp.
Re: keerring krukas scenic rt 2.0
Geplaatst: 01 mei 2011 14:39
door prinssen
oke dit gaan we proberen bedankt , dinsdag gat hij op de brug
rene

Re: keerring krukas scenic rt 2.0
Geplaatst: 01 mei 2011 15:52
door mechanic
Ik heb het nu wel over de krukaskeerring aan de distributie zijde!
Bedoel je de krukaskeerring aan de versnellingsbak zal de v'bak gedemonteerd moeten worden!!!
Re: keerring krukas scenic rt 2.0
Geplaatst: 01 mei 2011 16:51
door prinssen
ja, gellukkig distributie kant de auto is automaat met lpg dus weinig sleutel ruimte,
ook airco condensor is niet optimaal meer , heb gehoord dat als er weinig gebruik van wordt gemaakt
de airco is af te koppelen door een kleinere riem.
klopt dit rene
Re: keerring krukas scenic rt 2.0
Geplaatst: 01 mei 2011 16:54
door mechanic
De airco condensor zit uiteraard bij de radiateur en heeft verder niks te maken met de multiriem. Als deze matig is kun je deze voor relatief weinig geld bij een specialist halen en is ook vrij eenvoudig te vernieuwen. Airco is altijd een waardevolle optie ook bij verkopen.
Wil je het systeem helemaal afsluiten door de aircopomp niet meer aan te laten drijven dan kun je dit inderdaad doen door een kortere riem te monteren. Of dit verder gevolgen heeft voor de riemspanning / verloop van de riem durf ik niet te zeggen. Wel weet ik dat ze bij auto's waar het niet opzit het er later hand wordt opgebouwd met een langere riem en dat gaat zonder problemen.
Als je de krukaskeerring toch vernieuwd kun je wellicht ook meteen de nokkenas keerring meenemen gezien die dezelfde leeftijd heeft. Kwestie van nokkenas tandwiel demonteren en keerring vernieuwen.