Pagina 1 van 1

Versnelling springt uit z'n 5. Scenic 2.0 1997

Geplaatst: 27 nov 2011 21:11
door zanesie
Hallo, Ik hoop dat iemand me verder kan helpen.
Ik heb sinds drie weken een Scenic 2.0 uit 97. De auto ziet er nog als nieuw uit en ben er zeer tevreden over.
Alleen hadden we vandaag een ritje naar Hoorn. Op de A7 reed ik 120Km/h en schoot de versnelling steeds uit z'n 5 vandaan.
Ik ben iets langzamer gaan rijden (100) en toen had ik het probleem niet meer.
Op de terugweg heb ik het weer in z'n 5 met 120 geprobeerd en toen bleef hij wel gewoon staan.
Thuis even de motorkap open gedaan en ik hoor toch wel een soort schrapend geluid bij een draaiend onderdeel.
Omdat het donker was kon ik verder weinig uithalen.

Na even gezocht te hebben via Google las ik dat er een moer in de versnellingsbak los kon zijn geraakt.
Echter kan ik nergens bekijken om welke moer het gaat. Het probleem (als dit het al is) was zelf zeer eenvoudig op te lossen dor de versnellingsbak open te halen en de moer weer aan te draaien.

Graag wil ik van jullie weten of dit wel het probleem is en of iemand een afbeelding heeft van de versnellingsbak en deze moer zodat ik ermee aan de gang kan gaan. Ik ben zelf niet zo heel technisch met auto's, maar er stond bij dat zelfs een leek het kon doen.

Please help me want ik wil nog heel lang van deze auto kunnen genieten.

Re: Versnelling springt uit z'n 5. Scenic 2.0 1997

Geplaatst: 28 nov 2011 20:54
door mechanic
Aan de linkerkant van de versnellingsbak zit een metalen deksel met een aantal boutjes. Als je deze los maakt zie je een grote moer zitten, welke wel eens los wil raken. Maar meestal is het kwaad dan al geschied en zit er gruis in de bak olie. Check of de moer vast zit, is dat zo dan is je bak waarschijnlijk defect.

Re: Versnelling springt uit z'n 5. Scenic 2.0 1997

Geplaatst: 28 nov 2011 21:23
door zanesie
Bedankt voor je reactie.

Ik heb volgens de Renault dealer een kans van 2% dat de boel nog in orde is.
Aangezien het probleem zich spontaan gisteren v…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.