Pagina 1 van 1
Scenic RX4 defecte 5 versnelling
Geplaatst: 13 jan 2006 22:17
door R.Velzeboer
Tijdens mijn vakantie, na ongeveer 600 KM, is de 5e versnelling kapot gegaan, er waren 3 tanden van de 5e versnelling afgebroken, let wel het is niet tijdens het schakelen gebeurd maar nadat ik al 1,5 uur in z'n 5 had gereden. Wat kan hiervan de oorzaak zijn, heeft iemand anders deze ervaring?
Geplaatst: 14 jan 2006 21:14
door renault15.17
Alleen een gedegen onderzoek van de kapotte delen kan uitkomst geven van de oorzaak. Meest waarschijnlijke oorzaak is een te laag olieniveau in de versnellingsbak. Ongemerkt kan er tijdens een rit natuurlijk olie zijn verloren. Bij normaal gebruik kan er eigenlijk niet zoveel mis gaan met de tandwielen. Deze zijn altijd ruim voldoende sterk geconstrueerd. Sporadisch kunnen er materiaalfouten optreden in de smeed- of gietdelen, maar zoals gezegd kan alleen een onderzoek van de onderdelen definitief uitkomst geven.
(gewijzigd 15-1-06 21:29)
Senic RX4 5e vernelling spontaan defect
Geplaatst: 24 jun 2006 23:01
door R.vanlierop
Vorige week is mij exact hetzelfde overkomen. We waren op vakantie en bij munchen (700 KM) klapt zomaar de 5e versnelling eruit. Versnelling 1 tot en met 4 werken nog gewoon maar de 5e versnelling is defect
Kan iemand mij vertellen wat nu de gevolgen zijn.
Kan alleen de 5e versnelling gemaakt worden of moet er nu een compleet nieuwe vernellingsbak onder.
Het is een RX4 heeft dit nog gevolgen aangezien het een 4x4 is ?
Wat kost zo'n reparatie ?
Mogelijk is dit probleem identiek aan het reeds gemelde probleem van R.vVelzeboer.