Pagina 1 van 1

zwaaaahaaar sturen

Geplaatst: 26 jul 2018 19:26
door domenblond
Mijn Scenic uit augustus 2003 stuurt zwaar. Had er nooit last van maar na een polsbreuk is het ineens heel lastig. Wat kan de oorzaak zijn? Ik kan me herinneren dat het vroeguh lichter ging maar ben er waarschijnlijk in mee gegroeid, tot nu dus. Bij voorbaat dank.

Re: zwaaaahaaar sturen

Geplaatst: 26 jul 2018 23:32
door mechanic
Je auto is uit augustus 2003,is dat nog een late scénic 1 phase 2,dus met hydraulische bekrachtiging?
Of een scénic 2 phase 1 met electrische bekrachtiging?

Eerst genoemde sturen zoiezo wat zwaarder. Je kunt de basis dingen nakijken. Zit bijcoorbeeld de poly v-riem er nog op,oliepeil,bandenspanning/slijtagepatroon.
Bij de scénic 2 is de bekrachtiging dus electrisch en zal bij een slechte werking via de obd stekker dn juiste apparatuur diagnose gesteld moeten worden.

Re: zwaaaahaaar sturen

Geplaatst: 27 jul 2018 07:30
door domenblond
Het is een late scenic1. Banden en olie net laten doen. Zal dat van die riem vragen. Zijn er nog meer mogelijkheden? Dank voor je reactie.

Re: zwaaaahaaar sturen

Geplaatst: 27 jul 2018 07:58
door domenblond
Is een poly v snaar hetzelfde als de distributie snaar set? Die is net deze woensdag vervangen.

Re: zwaaaahaaar sturen

Geplaatst: 27 jul 2018 09:47
door mechanic
Nee,de poly v-riem (multiriem) drijft de accesoires aan zoals de stuurbekrachtiging,dynamo,airco.
Als deze riem eraf ligt krijg je ook een accu lampje wat brandt,als deze verkeerd gemonteerd is is er wellicht slip wqardoor de pomp niet voldoende aangestuurd wordt.
Er bestaat dus ook een kans dat er niks aan de hand is?

Re: zwaaaahaaar sturen

Geplaatst: 27 jul 2018 09:59
door domenblond
Oké. Het enige lampje dat af en toe brandt is die van de bandenspanningssensor. Maar die heeft wellicht niks met die multiriem te maken?
En welke pomp bedoel je? Ik neem al je tips mee naar de zomercheck :). Dank nogmaals.

Re: zwaaaahaaar sturen

Geplaatst: 27 jul 2018 10:59
door mechanic
De stuurbektachtigingspomp.
Maar ik ga ervan uit,als er geen dynamolamphe brandt,dat de riem in goed is gemonteerd.
Wellicht valt het je nu extra op.