Pagina 1 van 1

Wat doet dit (vreemde) onderdeel in een Scenic?

Geplaatst: 14 mei 2010 13:16
door Laurenss
Een aantal maanden geleden heb ik een Renault Scenic bj. 2002 gekocht. Wat me opviel is dat er na het aanzetten van het contact direct iets boven mijn hoofd begint te zoemen. Dit bleek uit één van de gaatjes te komen van iets wat aan de binnenkant op het dak is gemonteerd (vlak naast de binnenverlichting).

Afbeelding

Vandaag eens even het klepje verwijderd en er blijkt dit onderdeel achter te zitten:

Afbeelding

Het lijkt op een elektromotortje / ventilatortje met daarin een soort (temperatuur?) sensor. Bij het aanzetten draait het motortje en maakt het een brommend geluid.

Heeft iemand een idee wat dit voor onderdeel is? en wat is de functie hiervan?

Geplaatst: 14 mei 2010 13:58
door Socrates
Waarschijnlijk is dit de sensor die de binnentemperatuur meet voor de automatische airconditioning.
Die dingen worden nogal eens vies van binnen, daarom bromt 'ie waarschijnlijk. Misschien kun je 'm even schoonmake met een stofzuiger, wellicht helpt het.

Geplaatst: 14 mei 2010 17:12
door DexterXL
100% correct, is een pompje die de binnenlucht oppompt voor de climatecontrol, schoonblazen wil wel eens helpen,
helpt dat niet, dan vervangen, dacht dat het ergens rond de €60,- kost.