Pagina 1 van 1

scenic II 1.5 dci ratelen

Geplaatst: 02 okt 2013 13:17
door jaapverheij1959
Model/uitvoering Scenic II :1.5DCI _
Bouwjaar :2005 _
Brandstof :D _
Afgelopen woensdag had ik een M16 onder de motorkap,direct gestopt,ANWB erbij en afgevoerd naar huis,toen sleutelen waar komt die herrie vandaan,klepdeksel eraf mmm,klepstoters beschadigd Nokkenas lijkt goed, de boel demonteren,blijkt de nokkenas 2 mm te zijn afgesleten nieuwe besteld, de klepstoters opnieuw gevlakt en gepolijst, nieuwe distributie riem en waterpomp(de boel was toch helemaal los) alles gemonteerd ,nieuwe olie erin en starten maar motor liep weer als nieuw,echter een stukje rijden kwam de tik terug en dat kon maar een ding betekenen de krukas lagers wat een bekend probleem is bij deze motoren.nieuwe lagers besteld en de onderkant geheel losgemaakt. de krukas gelukkig onbeschadigd,maar de lagers totaal verrot zie foto.
Het houd je van de straat zullen we maar zeggen.
892945_708075875873465_1903140855_o.jpg

Re: scenic II 1.5 dci ratelen

Geplaatst: 05 okt 2013 17:57
door BramvT
Dit is al het zoveelste voorbeeld wat ik lees over slechte krukaslagers van de 1.5DCI :( ....ik snap 1 ding niet : hebben ze bij Renault, (om de race met de PSA - HDI blokken niet te verliezen), zo'n 10 jaar geleden maar even snel een commonrail diesel in elkaar gesleuteld of zo ? :fp:

Knap overigens dat je dit allemaal zelf kon doen, is niet een eenvoudig klusje :thumb:

Re: scenic II 1.5 dci ratelen

Geplaatst: 05 okt 2013 18:07
door mechanic
Je hebt geluk dat de krukas onbeschadigd was, dit is eigenlijk altijd wel het geval. Komt het geluid binnen afzienbare tijd weer terug zul je toch aan een andere krukas moeten..
Heb een paar maal losse lagers vernieuwd, wat toch vrij snel weer versleten was.
Een heel grote klus is het vernieuwen van de krukaslagers niet. Voorste stuk subframe even los, carterpan eraf, en je kunt ze verwisselen. Kwestie van paar uutjes!
Hopelijk komt het niet meer terug.

Re: scenic II 1.5 dci ratelen

Geplaatst: 05 okt 2013 20:21
door jaapverheij1959
Na een paar honderd Km ratel terug nu maar een ander blokje gekocht met maar 79000 km type 714 het kale blok is gelijk aan de 728(turbo en verstuivers overzetten), ga de oude reviseren dan heb ik teminste een reserve laat de krukas bij een revisie bedrijf modiviseren(grotere oliekanalen en lagerschalen op maat gemaakt.heb vandaag hel complete blok uitgebouwd de versnelling bak incl nieuwe koppelings plaat terug geplaats de nieuwe distrubutie riem overgezet,mandag de turbo monteren en dan weer inbouwen.
Koop een renault dat houd je van de straat.
Nieuwe blok met de versnellings bak weer gemonteerd.
1244204_523194451106207_410388744_o.jpg