Pagina 1 van 1

Renault Scenic, MPV 2005, is benzine maar klinkt als een diesel

Geplaatst: 23 dec 2021 20:51
door Arnodus
Hallo beste mensen,

Mijn Renault Scenic ,uit 2005, is een Mpv.
Ik rijdt er al een paar jaar mee rond en de auto bevalt mij prima. Natuurlijk wel wat Franse probleempjes maar dat kan het plezier niet drukken
Alleen ik begin mij nu toch enigszins
zorgen te maken……
Het is een benzinemotor maar de laatste tijd,en met name stationair, klinkt de motor eerder als een diesel en het brandstof verbruik neemt toe want deze gaat richting 1 op 9
Ik dacht al aan de kleppen maar ik heb hier gelezen dat deze zelfstellend zijn. Misschien de klepzittingen?
En veel verder kom ik niet

Mijn vraag is dan ook:
Heeft iemand enig idee wat de oorzaak hiervan kan zijn??

Ik wil nu al eenieder bedanken die mij verder op weg kan helpen

Groet Arnodus

Re: Renault Scenic, MPV 2005, is benzine maar klinkt als een diesel

Geplaatst: 24 dec 2021 09:27
door RichTrip
Ik vermoed dat je een defect hebt aan de nokkenasversteller. In principe kan het niet meteen kwaad, maar fijn is het niet.
Bij vervanging moet wel de distributieriem meteen meegenomen worden, dus het is wel een klusje.
Maar uiteraard wel even een diagnose laten stellen. Niet alleen uit gaan van mijn mogelijke oorzaak. Ik heb de motor niet gehoord.

Re: Renault Scenic, MPV 2005, is benzine maar klinkt als een diesel

Geplaatst: 24 dec 2021 09:37
door nikk
Zeer bekend fenomeen. Grote kans dat het de nokkenasversteller is zoals Richtrip ook aangeeft. Had dit ook bij de Espace 2.0 16V. Boel laten vervangen…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.