Pagina 1 van 1
Scenic 1.5DCI start slecht ook na vervangen van gloeibougies
Geplaatst: 23 jun 2009 07:49
door Ruko
Mijn Scenic 1.5DCI start slecht de start motor en de accu is geen probleem. Ik heb gisteren de gloeibougies vervangen, vanmorgen hetzelfde probleem weer niet direkt starten. Wie weet wat dit kan zijn. Zelf denk ik dat er te kort wordt voor gegloeid.
Geplaatst: 23 jun 2009 11:26
door Ep Woody
Dat kan je opvangen door 2x voor te gloeien. Auto even van contact af en weer opnieuw op contact zetten. (er vanuit gaande dat dat bij de huidige generatie auto's ook nog werkt)
Is het niet zo dat hij lucht in de leidingen heeft? Dat resulteert in heel slecht starten, vooral na een poosje stilstaan. De diesel loopt namelijk terug de tank in.
Geplaatst: 23 jun 2009 12:03
door Zuma
Zit er ook niet een soort gloeirelaissysteem in de auto? Dus een systeem wat de spanning op de gloeibougies zet en deze spanning af laat vallen zodra ze lang genoeg gegloeid hebben. Zou zomaar kunnen dat dit systeem niet meer goed functioneert of zelfs niet. Dan gloeit hij helemaal niet meer.
Geplaatst: 23 jun 2009 15:57
door Ruko
als de auto een tijdje heeft stil gestaan en de motor is nog redelijk op temperatuur start hij wel goed.
Geplaatst: 23 jun 2009 18:20
door mechanic
als niks helpt, controleer je distributie timing dan.
vaak breekt de spie van nokkenas af, en veranderd de timing. auto loopt dan vaak nog goed, alleen start deze slecht.
eerst even laten uitlezen om te zien of het niet een sensor is die op de distributie zit, of een ander probleem.