Pagina 1 van 1

onderhoudsinterval Renault Scenic

Geplaatst: 29 apr 2010 16:55
door PeterBreed
Hallo,

Vandaag voor de eerste keer mijn renault scenic (bj 2007) naar de garage gebracht voor een onderhoudsbeurt. Vorig jaar gekocht met 22000 op de teller.Volgens Verkoper zou ik nu voor een controle terugmoeten. Nu (15000 km verder) blijkt echter dat deze auto jaarlijks een onderhoudsbeurt moet hebben. Ben me dan ook redelijk rot geschrokken van de rekening.

Bij mijn vorige scenic (Bj 2003 type 1) was de onderhoudsinterval ook 30000 of 2 jaarlijks. Aangezien ik maar 15000 per jaar rijd was het hier het ene jaar een controlebeurt en het andere jaar een onderhoudsbeurt.
Ik dacht toch dat nieuwe auto's langer zonder onderhoud konden, blijkbaar geldt dit niet voor een scenic.

Ik hoop dat iemand mij kan uitleggen waarom dit nu jaarlijks moet. De dealer vond een verwijzing naar milieuregels voldoende en daarmee was de kous af.

Geplaatst: 29 apr 2010 20:42
door DexterXL
Wat geeft je onderhoudsboekje voor interval aan????
deze dan gewoon aanhouden, het staat er niet voor niets in :roll:
Let er wel op dat de nieuwere generatie auto's veel dunnere olie heeft,
waar de oudere auto's nog gewoon 10W40 erin hadden, zitten ze tegenwoordig
op 0W30, en dat is net water maar draait er zeer goed op, dan snap je wel als dit
iets vervuild raakt, dat het dan al te dik word om soepel te lopen.
Bedenk altijd wel: ONDERHOUD IS BEHOUD!!!
Wat je er mee doet moet je zelf weten, het is jouw auto :roll:

Geplaatst: 29 apr 2010 22:25
door Socrates
Klopt, wat hij zegt.

De motorolie verliest z'n viscositeit en moet dus jaarlijks worden vervangen. Lang geleden reed ik een Audi, die had ook een 2jaarlijks of 40.000 km onderhoudsinterval. En die had daar een speciale (heule dure dus) olie voor. Maar zelfs Audi is daar vanaf gestapt en zit nu op een jaarlijks onderhoudsinterval.

Vanwege allerlei miljeueisen maakt men de motorolie dunner en die moet dus sneller worden vervangen.

Onderhoud is inderdaad behoud, maar soms denk ik ook wel eens dat het ook behoud van een continue inkomstenbron voor de dealers is. De dealers hebben er geen baat bij om de beuren naar 2jaarlijks te verschuiven...

Geplaatst: 29 apr 2010 23:42
door CPTR
Gelukkig zie je wel steeds meer All-in prijzen bij de merken, zodat je precies vooraf weet wat je moet aftikken. Dat vind ik wel een grote vooruitgang.

Ik wissel sowieso om de 10.000 km altijd de olie, ongeacht wat de onderhoudsintervallen zijn.

Geplaatst: 30 apr 2010 17:39
door BeVe
Als je nog binnen de garantie zit is het handig je aan de voorgeschreven intervallen te houden. Buiten de garantie maak je zelf uit of en wanneer je de auto voor onderhoud naar de garage brengt, toch. Ik doe bij mijn Scenic elke 30.000 km nieuwe olie en nieuw oliefilter. Elke 60.000 vervang ik tevens het lucht en pollenfilter en de bougie's. Ik ga alleen naar de dealer voor zaken die ik zelf niet aan kan, distributieriem en dat soort zaken.