Pagina 1 van 1

Grote Beurt Grand Scenic 2004

Geplaatst: 07 mar 2011 19:17
door renaulthenk
Hallo iedereen,

Heb een Grand Scenic 2.0 16V van 2004 met 186000 km op de teller nou wil ik hem een grote beurt geven en alles naar kijken.
De auto gaat in Juli 2011 met een caravan van 1100kg naar Hongarije op vakantie voor 4 weken.
Nou heb ik met 180000 km een nieuwe koppelingsplaten druklager en drukgroep in gezet en met 126000 km is er een nieuwe distributieset in gekomen.
Nou is mijn vraag waar moet ik verder nog naar kijken of vervangen en is het verstandig met zo'n auto en caravan op vakantie te gaan.
Hij is verder perfect gebruikt geen olie motor loopt mooi rond verder geen problemen maar ik heb nog niet met de caravan gereden.
Ik hoor graag wat tips van jullie over de onderhoud waar ik naar moet kijken.

Groetjes Henk

Re: Grote Beurt Grand Scenic 2004

Geplaatst: 07 mar 2011 20:18
door CPTR
Beste Henk,

Zo te lezen is er aan jouw GS goed onderhoud verricht. Deze 2.0 16V is een zeer goede motor. De nokkenasversteller wil nog weleens herrie maken, maar zo te lezen heb je daar geen last van.
Ik denk dat je hem met een grote beurt (verse olie - misschien een tip om ook eens de versnellingsbak olie mee te vervangen - en alle filters vervangen) best met een gerust hart op vakantie kan.

Een airco check en evt "bijvullen" kan ik je aanraden. In Hongarije kan het erg heet zijn. Zelf ga ik ook met de GS 2 weken in juni. Alleen wel zonder caravan...

Verder zou je nog je caravan kunnen aankoppelen en controleren of de achterkant niet doorzakt. Hulpveren zijn dan mogelijk een optie. Sowieso is controle van de wielophanging aan te bevelen (schokdempers). Die wegen daar zijn niet altijd goed :lol: .

In ieder geval heel veel succes en plezier alvast.

Re: Grote Beurt Grand Scenic 2004

Geplaatst: 27 mar 2011 19:31
door Lupo GS 1616V
Ha Henk,

Met bovenstaande adviezen kom je heen terug zonder problemen. Toch kan er altijd iets onvoorzien de kop op steken maar dat gun ik je niet dus het gaat een fantastische trip worden.

In reageer op het advies van de hulpveren. Ik heb van de firma Carsupport progressieve hulpveren laten plaatsen. Wàt een verschil!
De auto staat iets hoger dan met de standaard veren. Bij beladen zakt het geheel wel wat in maar in vergelijking met de originele (vermoeide- want 186000) veren is het minimaal.
De lol van de progressieve veer is dat bij zwaardere belading, voor jou de aangekoppelde caravan met wat bagage in de kofferbak en de passagiers, de windingen dichter opeen komen te liggen en dan "harder" hun werk doen.
De verenset is rond de 230 euro en natuurlijk de montagekosten van je lokale garagist. Met een half uurtje moet het er wel in zitten.
Wellicht is het al tijd voor nieuwe schokbrekers? Kunnen ze die gelijk meepakken. Bijvoorbeeld de Reflex van Monroe???

Als je een en ander met eigen ogen wilt bekijken zie ik een vanzelf een PB.

Ik heb geen enkel belang in of bij Carsupport.

Re: Grote Beurt Grand Scenic 2004

Geplaatst: 28 mar 2011 20:32
door mechanic
Bougies en luchtfilter moeten elke 60.000km vernieuwd worden, dus die zijn nu aan de beurt.
Verder olie en filter, pollenfilter. Neem wat extra vloeitstof mee, dus litertje olie, koelvloeistof, en ruitenwissersap, kan nooit kwaad!
Verder belangrijk de staat van de remmen goed te controleren, en de banden incl reserve wiel.
Komt erop neer dat de auto toe is aan een grote, goede onderhoudsbeurt door iemand die weet waar hij naar kijkt.

Re: Grote Beurt Grand Scenic 2004

Geplaatst: 28 mar 2011 21:40
door WillemS
Als ik met de caravan op stap ga(tandemasser 1350kg) dan verwen ik de motor met de wat betere brandstof zoals V-power of Excellium of anders de 98 octaan. De ontsteking komt daardoor wat vroeger omdat deze brandstof beter ontbrand en minder pingelneigingen heeft. Denk hierom als je in bv Hongarije bent, tank dan alleen Super, het scheelt echt. Rijd je met slechtebandstof dan is het verbruik veel hoger en het motormangement verlaat de ontsteking (minder vermogen) door ingrijpen van de pingelsensor. Raadpleeg anders even de ANWB. SUC6 en fijne zorgeloze vakantie.