Pagina 1 van 1

Grote Beurt Grand Scenic 2004

Geplaatst: 07 mar 2011 19:17
door renaulthenk
Hallo iedereen,

Heb een Grand Scenic 2.0 16V van 2004 met 186000 km op de teller nou wil ik hem een grote beurt geven en alles naar kijken.
De auto gaat in Juli 2011 met een caravan van 1100kg naar Hongarije op vakantie voor 4 weken.
Nou heb ik met 180000 km een nieuwe koppelingsplaten druklager en drukgroep in gezet en met 126000 km is er een nieuwe distributieset in gekomen.
Nou is mijn vraag waar moet ik verder nog naar kijken of vervangen en is het verstandig met zo'n auto en caravan op vakantie te gaan.
Hij is verder perfect gebruikt geen olie motor loopt mooi rond verder geen problemen maar ik heb nog niet met de caravan gereden.
Ik hoor graag wat tips van jullie over de onderhoud waar ik naar moet kijken.

Groetjes Henk

Re: Grote Beurt Grand Scenic 2004

Geplaatst: 07 mar 2011 20:18
door CPTR
Beste Henk,

Zo te lezen is er aan jouw GS goed onderhoud verricht. Deze 2.0 16V is een zeer goede motor. De nokkenasversteller wil nog weleens herrie maken, maar zo te lezen heb je daar geen last van.
Ik denk dat je hem met een grote beurt (verse olie - misschien een tip om ook eens de versnellingsbak olie mee te vervangen - en alle filters vervangen) best met een gerust hart op vakantie kan.

Een airco check en evt "bijvullen" kan ik je aanraden. In Hongarije kan het erg heet zijn. Zelf ga ik ook met de GS 2 weken in juni. Alleen wel zonder caravan...

Verder zou je nog je caravan kunnen aankoppelen en controleren of de achterkant niet doorzakt. Hulpveren zijn dan mogelijk een optie. Sowieso is controle van de wielophanging aan te bevelen (schokdempers). Die wegen daar zijn niet altijd goed :lol: .

In ieder geval heel veel succes en plezier alvast.

Re: Grote Beurt Grand Scenic 2004

Geplaatst: 27 mar 2011 19:31
door Lupo GS 1616V
Ha Henk,

Met bovenstaande adviezen kom je heen terug zonder problemen. Toch kan er altijd iets onvoorzien de kop op steken maar dat gun ik je niet du…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.