Pagina 1 van 1

DAB+ Radio

Geplaatst: 02 jun 2013 11:34
door Keirtje
Ik las gisteren in de krant dat per 1 juni is gestart met de digitale uitzending van veel meer radio zenders via DAB+.
Nu kan de radio van mijn 2012 GS IIIII(?) Bose dat natuurlijk nog niet aan, dit is iets wat plotseling uit de hemel komt vallen.
Iemand een idee hoe dit is op te lossen? In Engeland word dit al veel langer gebruikt, misschien dat daar iets me kan worden gedaan???
Er wordt in Nederland met een redelijke bitrate uitgezonden, zou een betere kwaliteit op moeten leveren dan gewone analoge radio.

Keirtje

Re: DAB+ Radio

Geplaatst: 29 jun 2013 13:53
door paulvr
Voor zover ik weet bestaan er wel kitjes om een externe DAB tuner aan te sluiten op een gewone autoradio. Doorgaans zijn er twwee opties, óf je gebruikt een aux aansluiting van je gewone radio net zoals je bijvoorbeeld een ander apparaat erop aan zou sluiten, óf je gebruikt een DAB ontvanger met een FM zendertje aan boord waarna je je gewone autoradio op die FM frekwentie aansluit voor ontvangst. Nadeel van dat laatste is natuurlijk dat er in veel delen van Nederland nauwelijks nog FM frekwenties over zijn waar niet al een sterk radiosignaal zit.