Pagina 1 van 1

Scenic 3 bobine/bougies vervangen?

Geplaatst: 24 mei 2016 19:45
door Camy
Beste,

Afgelopen week hebben wij een Scenic 3 (bj 2009) gekocht en tot op heden erg tevreden over de auto. Direct na aanschaf heb ik de auto een oliebeurt gegeven en tevens wil ik ook preventief de bobines en bougies vervangen.

Als ik onder de motorkap kijk, dan zie ik niet hoe ik bij de bobines en bougies kan komen...deze lijken heel ver verstopt :shock:

Normaal is dit een vrij simpele klus, maar in dit geval zie ik het niet zo snel. Het gaat om een Renault Scenic 2.0 (benzine) type 3 uit 2009. Veel zoeken via google en meerdere fora hebben tot op heden niets opgeleverd voor onze Scenic 3....(wel een hoop Scenic 2)

Weet iemand mij te vertellen hoe ik bij de bobines en bougies kan komen of heeft iemand een handige link waar ik het kan nalezen? Alvast bedankt.
:thumb:

Greets,
Camy

Re: Scenic 3 bobine/bougies vervangen?

Geplaatst: 25 mei 2016 10:41
door mechanic
Betreft het de renault 2.0 16v of de nissan motor?
De laatste heeft (bijna) nooit problemen met de bobines.
Je zegt dat ze lastig te zien zijn,dan is het de nissan motor gok ik. Daar moet het inlaatspruitstuk voor los om erbij te komen.

Re: Scenic 3 bobine/bougies vervangen?

Geplaatst: 25 mei 2016 15:47
door Camy
Het gaat inderdaad om die met de Nissan motor (distributieketting). Zover ik het kan zien zou inderdaad de inlaad los moeten. De vraag is alleen wat ik hiervoor allemaal nog meer zou moeten loshalen.

Het lijkt erop dat de paravaan ook los zou moeten voordat je bij de inlaad kan komen, maar voordat de halve auto uit elkaar ligt zou het prettig zijn als er ergens hiervoor een diy beschikbaar zou zijn. :D

Alle intell is welkom.

Re: Scenic 3 bobine/bougies vervangen?

Geplaatst: 25 mei 2016 18:26
door mechanic
Dat is geen grote klus,aan handleidingen kan ik je niet helpen.
Vernieuw ook de pakkingen van het spruitstuk.

Re: Scenic 3 bobine/bougies vervangen?

Geplaatst: 25 mei 2016 22:07
door Camy
kan je aangeven wat er los moet? Of is het alleen een kwestie van het spruitstuk loshalen en klaar?

Re: Scenic 3 bobine/bougies vervangen?

Geplaatst: 26 mei 2016 06:29
door mechanic
Het spruitstuk loshalen,en alle zaken die daar voor nodig zijn. Dat zijn er niet veel.