Pagina 1 van 1

Advies vervanging distributieketting

Geplaatst: 07 aug 2025 20:42
door gandalfnl
Ik rijd een Grand Scenic IV 1.2 TCE 115pk uit 2017. Inmiddels 115.000km op de teller. Wagen heeft veel onderhoud gehad en vervanging met name ophanging (draagarmen, stabilisatorstang, veerpootlagers) en motorisch (wallnut blasting, bobines en elk jaar bougies). Motorolie doe ik elke 12-15.000km. De wagen rijdt heerlijk

De distributieketting is dus nog origineel. Ik merk en hoor geen problemen. Toch hoor ik altijd "heb je de distributieketting al vervangen". Wat is jullie advies en hoe gaan jullie hiermee om?

Is deze generatie ook problematisch met de ketting ondanks dat de wagen uitstekend rijdt en geen gekke geluiden of vervang je zoiets prefentief?

Re: Advies vervanging distributieketting

Geplaatst: 08 aug 2025 06:06
door Burg
@gandalfnl
Voor een Renault Grand Scenic IV 1.2 TCE uit 2017 met een distributieketting is er geen vaste vervangingstermijn, maar een levensduur van ongeveer 150.000 tot 300.000 kilometer, afhankelijk van rijstijl en onderhoud. Het is belangrijk om de ketting te controleren op slijtage en eventuele ratelende geluiden te verhelpen, aldus verschillende garages.

Re: Advies vervanging distributieketting

Geplaatst: 08 aug 2025 13:15
door mechanic
Het is vermoedelijk de slechtse motor ooit bij Renault.
Op deze manier onderhouden is het enige wat je kunt doen en als het niet stuk is niks vervange…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.