Koppeling Megane IV Estate TCe 140 Intens

Forumregels
géén Scenic / Megane Scenic !!
Die vind je onder Scenic
Plaats reactie

Topic author
Rammeloot
3-posting-rookie
3-posting-rookie
Berichten: 3
Lid geworden op: 30 dec 2023 10:39
Actief als: particulier

Koppeling Megane IV Estate TCe 140 Intens

Bericht door Rammeloot »

Sinds april hebben we een occassion Megane IV Estate TCe 140 Intens gekocht. In oktober hebben we een melding bij de garage gemaakt dat de koppeling hapert. Als je de koppeling op laat komen en je geeft gas bij en laat vervolgens de koppeling rustig los, dan grijpt de koppeling nooit lekker de versnelling en hapert de auto. Dit geldt van zn 1 tot en met de 6e versnelling.
Ook schokt de auto als je het gas loslaat. Dat je merkt dat je geen gas meer geeft is normaal, maar in dit geval vind ik dat je het te veel merkt. Vooral als je rond de 60 rijdt, dan hoor je ook wat getik uit de auto komen en schokt hij meer dan normaal.

De garage heeft met mij meegereden én zelf gereden, toen deed de auto het uiteraard minder, maar voldoende dat de chef monteur het opmerkte. Ze hebben de auto uitgelezen (maar vonden niets geks) en vervolgens gereset (deden ze 2 dagen over). De auto leek daarna ietsjes minder te schokken, maar ik was nog niet erg overtuigd. Volgens de chef monteur konden ze niet veel anders meer doen, want onder motorkap of onder de auto kijken had volgens hem geen zin.

Herkent iemand deze klachten? Wat kan ik hier aan doen? En moet ik genoegen nemen met het antwoord van de garage?
Ik ben zelf overigens niet technisch onderlegd dus ik doe het op mn boerenverstand :roll:

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Gebruikersavatar

Renault47
lid
lid
Berichten: 577
Lid geworden op: 28 aug 2011 10:09
Actief als: particulier

Re: Koppeling Megane IV Estate TCe 140 Intens

Bericht door Renault47 »

ik zou in eerste instantie denken aan de koppeling zelf maar dat ie het rijdend in elke versnelling doet en ook bij terugschakelen lijkt meer te duiden op een slechte motorsteun. Het gaat om de motorsteun aan de onderkant die het kantelen van motor en bak moet beperken bij het optrekken en gas los.
Renaults vroeger: Dauphine, R8 (2x), Caravelle, R16, R15, R25 2.2, Safrane 2.0, Vel Satis 2.0T, Vel Satis 3.5V6 initiale, Captur limited 0.9, Kadjar 1.3 intens

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

mission
Lid
Lid
Berichten: 81
Lid geworden op: 24 nov 2023 22:44
Actief als: particulier

Re: Koppeling Megane IV Estate TCe 140 Intens

Bericht door mission »

Ik zou geen genoegen nemen met dit antwoord van de garage. Mijn boerenverstand zegt dattie zo niet uit de fabriek gerold is en als je nog garantie heb…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Dit onderwerp heeft nog 8 niet getoonde antwoorden

Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken.
Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.

Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,
zo proberen we het forum gratis te houden.


Registreer Aanmelden
 
Plaats reactie

Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie

Je moet lid zijn om een ​​reactie te kunnen plaatsen

Maak een account aan

Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut

Registreer

Log in

  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Statistieken
    Laatste bericht