Pagina 1 van 1
Rookprobleem maar olie ziet er goed uit
Geplaatst: 25 okt 2025 22:05
door ABTTh
Beste forum,
Mijn Megane van 2010 heeft me in de steek gelaten. Ik was in panne gevallen met witte rook en vermogensverlies
Wegenhulp uitgelezen en de raad gegeven om niet meer verder te rijden, want het uitlezen was een defecte injector. Als gevolg witte rook want de injector bleef open = extra benzine in de compressor.
Zo gezegd zo gedaan. Alle injectoren gewisseld en we konden weer opstarten. Maar kort erna weer witte rook. Bobines omgewisseld en we merken op dat er olie zit in de 2de slot. Deze hebben we nog niet omgewisseld, maar we merken terug witte rook op en motor valt uit in neutraal (heel soms blijft hij draaien op 1000 toeren).
Wat vreemd is zijn ook de melding snelheidsbegrenzer uitgeschakeld. Nu denken we aan de alternator. Deze gaan we opmeten.
Nog ideeën? Want de olie ziet er nog goed uit, dus pakking zal wel in orde zijn?
Mvg,
Re: Rookprobleem maar olie ziet er goed uit
Geplaatst: 26 okt 2025 08:15
door mechanic
Bij een storing in de motor computer wordt automatisch de begrenzen en cruise control uitgeschakeld. Meestal maar goed ook.
Olie in bobine schacht is meestal een lekkende kleppendekselpakking. Wat voor een motor is er aanwezig precies?
Re: Rookprobleem maar olie ziet er goed uit
Geplaatst: 26 okt 2025 11:37
door Pepone
Koelvloeistof blijft op peil?
Groet, Ron.
Re: Rookprobleem maar olie ziet er goed uit
Geplaatst: 26 okt 2025 13:47
door mechanic
Komt de rook uit de uitlaat, of onder de motorkap vandaan?
Hopelijk niet de 1.4tce, die is geplaagd met dit soort problemen.
Re: Rookprobleem maar olie ziet er goed uit
Geplaatst: 15 nov 2025 19:17
door ABTTh
Hoi iedereen, echt bedankt voor de reacties. Ik zag ze al van dag 1, maar nog niet toegekomen om dit verder te bekijken.
Het betreft dus een Renault Megane Granstour 1.6 benzine 81kw van 2010.
De rook komt uit de uitlaat, níet vanonder de motorkap.
Koelvloeistof heb ik net gecheckt en er zit nog genoeg in. Hoe snel kan dit merkbaar zijn bij stevige witte rook?
Ook ziet de olie er goed uit. En er zit olie in 1 vd 4 (zie foto's, die heb ik nog niet omgewisseld). Nog iedeeën wat het zou kunnen zijn? Zou ik zeker appreciëren voor ik hem naar de garagist breng.
Re: Rookprobleem maar olie ziet er goed uit
Geplaatst: 15 nov 2025 20:43
door mechanic
Olie in de bougie schacht van de k4m motor betekent een lekke klepdeksel pakking. Dat is een vloeibare pakking en betekent dat de distributieriem los moet, behoorlijke ingreep.
Als je de klepdeksel losneemt liggen de nokkenassen los namelijk, dat gaat niet zomaar.
Dan doe je meteen een nieuwe riem/waterpomp etc.
Dus maak het eerst even schoon en kijk of het snel terug komt.
Re: Rookprobleem maar olie ziet er goed uit
Geplaatst: 17 nov 2025 07:24
door ABTTh
Ok, dat is het eerste wat ik zal doen. Ik zal het oliepijl en koelvloeistof in het oog houden en de rest documenteren.
Een idee waar ik de motor type kan achterhalen?
Re: Rookprobleem maar olie ziet er goed uit
Geplaatst: 17 nov 2025 09:35
door mechanic
In mijn vorig bericht, dit is een 1.6 16v k4m motor.
Re: Rookprobleem maar olie ziet er goed uit
Geplaatst: 17 nov 2025 13:22
door A110
Uit ervaring kan ik ook melden dat witte rook door de E10 brandstof kan komen. Dit hebben wij al diversen keren meegemaakt in de werkplaats vooral bij de wat oudere auto's kan dit fenomeen voorkomen tijdens begin van de herfst/winterperiode waarbij ze overgegaan zijn op de zogenaamde winterbenzine.
Re: Rookprobleem maar olie ziet er goed uit
Geplaatst: 18 nov 2025 16:06
door ronny530
De Renault 1.6 K4M motor is redelijk failsafe maar ter zijde.
U constateert dat een bougie schacht vol met olie zit en daar blijft het bij, zo grappig want u haalt er van alles bij behalve de oorzaak.
Bij het begin beginnen, eerst na verwijderen van de penbobine de olie uit de bougie schacht zuigen daarna de bougie uitnemen en de staat van de bougie bekijken.
Geheid dat de bougie door de olie aangetast is en de binnenzijde van de penbobine er ook niet meer fraai uit ziet.
De bougie vervangen kost de wereld niet en met wat mazzel is de binnenzijde van de penbobine met een niet agressief middel schoon te maken.
Als de motor weer normaal aan de gang gaat heeft u het eerste probleem al opgelost en pas veel later zal blijken dat het een lekkende kleppendeksel betreft maar die kans acht ik niet vrij groot tenzij die ooit verkeerd gemonteerd is of en dat zou ook kunnen de bouten niet volgens de de juiste methode zijn vast gedraaid.
Re: Rookprobleem maar olie ziet er goed uit
Geplaatst: 18 nov 2025 18:46
door mechanic
Die klepdeksel pakking lekt vaak hoor, eigenlijk gaat dat altijd wel gebeuren. Als het lang duurt weegt herstel niet op tegen reinigen.
Maargoed, het is allemaal gezegd en er zal even afwachten moeten worden wat er uit komt.