Bouwjaar : 1998
Brandstof : Diesel
Hallo allemaal,
Sinds vorige week heb ik een Clio 1.9 diesel uit 1998 gekocht, er staat 195.000 km op de teller.
Hij is inmiddels toe aan een onderhoudsbeurt, deze wil ik graag zelf uitvoeren. Maar heb ik wat hulp bij nodig.

- Het verbruik bij constante snelheid op de snelweg valt me wat tegen: 1 op 16. Mijn vorige auto, een Peugeot 106 1.5 diesel, reed minimaal 1 op 20. Is dit verbruik normaal? Wel is het luchtfilter vies, en donker/zwart (olie?). Een nieuwe is in bestelling.
Ook merkte ik vanochtend dat hij max 155 km/u loopt, volgens mij liep mijn 106je op de teller zelfs nog iets harder. Is deze snelheid normaal?
- Ik wil het oliefilter en olie gaan vervangen. Hoe verwijderen jullie het filter zonder alles er onder te smeren?? Er zitten namelijk een paar stekkertjes en slangen in de buurt, die volgens mij aardig vies worden als je het filter (met olie erin) eruit draait.
Zijn hier truckjes voor?

Onder het rijden merk ik soms een klein schokje, net of hij éven inhoud of overslaat. Ook zie ik onder de motorkap in de brandstofleidingen soms een luchtbelletje voorbij komen.
Dat belletje komt hier vandaan:

En gaat hier naar toe:

Ik heb van een kennis begrepen dat deze 1na laatste foto de pomp is die de brandstof uit de tank richting het motorblok aanzuigt. De laatste foto is de brandstof pomp zelf. Op internet las ik dat een vervuild brandstof filter dit evt. kan veroorzaken, daarom wil ik deze vervangen. Nu is de vraag: waar zit dit brandstoffilter? Zit deze in de 1na laatste foto?
Bij mijn 106 deed ik dit wel allemaal zelf, daar was het een filter vergelijkbaar met het oliefilter, uitwendig van het blok zeg maar.
Graag wat advies

Groet,
Kajotan.