3 fase laden thuis

Plaats reactie
Gebruikersavatar

Topic author
RudyH
lid
lid
Berichten: 535
Lid geworden op: 14 apr 2015 23:01
Actief als: particulier

3 fase laden thuis

Bericht door RudyH »

Onlangs heb ik mijn openEVSE lader geüpgraded naar 3 fase. De draden die ik getrokken heb zijn 6 mm en automaat afgezekerd op 20amp.

Nu merkte af en toe dat mijn auto heel slecht lade.
Auto sprong op storing en starte na x aantal minuten weer opnieuw met lade. Duurde dan 5 a 10 min. en sprong dan weer op storing. Naar 3 of 5 keer proberen vind de ZOE het wel genoeg en stopt helemaal met laden.
Dit resulteerde meestal tot een halfvolle auto.
Met 1 fase laden had ik hier geen last van.

Nu was ik er 100% zeker van dat het niet aan mijn upgrade project van de openevse kon liggen. Volgens schema gebouwd en alles na gemeten tot aan achter de stekker van de ZOE. (Onder de motorkap) Niks raars kunnen vinden. En met 1 fase geen probleem.

Ik had in het verleden wel een draadje gelezen over 3 fase laden en de aarding. Gezien ik in een vrij nieuwe woning woon verwachte ik dat hier geen problemen mee zouden zijn. Er loopt een aardingsdraad van de meterkast en verdwijnt onder het huis ergens naar toe. Helaas kan ik niet zelf de weerstand meten na meten maar wat me op viel was dat tijdens het laden wanneer het regende de auto normaal opgeladen werd. Wanneer het een paar dagen droog weer was dan was het laden een en al ellende en heb ik enkele keren maar geladen met de oma lader. (Stopcontact)

Afgelopen week maar de stap gemaakt en een 3 meter lange aardpen de grond in geslagen.
Omdat mijn oprit op 1 plek verzakt was heb ik daar de oprit open gehaald en de aardpen in de grond getrild. Kon ik meteen wat meer zand onder de tegels leggen. De aardpen de grond in slaan ging ontzettend snel, denk 10 minuten . Aardpen op de klopboormachine gezet en de grond in getrilt. Werkt perfect.

De auto laad nu ik 1 keer goed op. Haal ik de aarde los en zet ik deze op de oude situatie dan laad de ZOE maar een aantal minuten en stopt ermee.
ImageUploadedByTapatalk1457272734.453151.jpg
ImageUploadedByTapatalk1457272745.834573.jpg
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
Rij elektrisch

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Gebruikersavatar

OlafH
lid
lid
Berichten: 786
Lid geworden op: 02 feb 2015 18:51
Actief als: particulier
Locatie: Veenendaal

Re: 3 fase laden thuis

Bericht door OlafH »

Mooi verhaal en handig gedaan. En het maakt weer eens duidelijk hoe goed de aarde voor onze moet zijn.
R110 september 2019
Q210 augustus 2014 => ingeruild met 211.000 km

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar

zoe2goe
Gerespecteerd lid
Gerespecteerd lid
Berichten: 2716
Lid geworden op: 12 mei 2014 22:09
Actief als: particulier

Re: 3 fase laden thuis

Bericht door zoe2goe »

En hoe shitty aarding (toch echt een veiligheids ding, niet alleen voor de auto!) wordt aangelegd. "Hij doet het" is duidelijk genoeg. Toen de cowboys…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.
Jeroen - Zoe Q210 sinds november 2013 - 100% PV gevoed - CanZE co-developer

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Dit onderwerp heeft nog 9 niet getoonde antwoorden

Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken.
Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.

Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,
zo proberen we het forum gratis te houden.


Registreer Aanmelden
 
Plaats reactie

Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie

Je moet lid zijn om een ​​reactie te kunnen plaatsen

Maak een account aan

Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut

Registreer

Log in

  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Statistieken
    Laatste bericht