Ad-blocker gedetecteerd: Onze website wordt mogelijk gemaakt door online advertenties aan onze bezoekers te tonen. Overweeg om ons te ondersteunen door uw ad-blocker uit te schakelen op onze website.
Bij navraag geeft de klantenservice van Renault aan dat de eerste update in december wordt uitgegeven.
Jammer, aangezien de 965 kaart die ik nu heb (schijnt de laatste versie te zijn die in de R-Link store heeft gestaan) tegen die tijd wel al een half jaartje oud is.
Hopelijk gaan na december de updates dus wat sneller en kunnen we dan elk kwartaal een update verwachten...
Dit is de Europa kaart die ik net in de store heb opgezocht. Nog steeds versie 960 van maart j.l.
Tot op heden waren er altijd maar 2 updates per jaar (voor het R-link systeem),
kaart_Europa.jpg
Dit is een overzicht van de kaartversies van TomTom.
De 960 (die nu alleen in de store te koop is) is dus al van vorig jaar november dus nu al 10 maanden oud.
Van TomTom is trouwens versie 975 al uit.
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
De nieuwere kaart die ik heb is via een gratis update ontvangen. Ergens in mei/juni/juli of zo geloof ik. Was een gratis actie (onder bepaalde voorwaarden; welke weet ik niet meer).
Kwam ook via de R-Link Store, maar dan dus als update en kon niet aangeschaft worden als nieuwe kaart denk ik.
Het maakt niet meer uit of je v960 of later hebt. Het zijn de nieuwste wijzigingen, daardoor worden alle versies bijgewerkt naar één (nieuwe) kaart. Vandaar V1.0. De volgende versie zal dan waarschijnlijk v1.1 of zo worden.
Het blijft spannend
Zowel de update service BeNeLux als Europa zijn weer verdwenen uit de Rlink store
Ook leuk
Er staat (of stond) TOT 12 updates in 36 maanden.
Ook al brengt Renault maar 1 update uit in deze periode, dan heeft men voldaan aan hun verplichtingen
Afgelopen donderdag heb ik de update (Europa voor 3 jaar / 149 euro) gekocht. Vrijdag prima mee rondgereden voor m'n werk. Maar zaterdag kon hij opeens het adres van m'n schoonouders niet meer vinden. Rare foutmelding, zou opeens niet meer bestaan ofzo. Misschien zijn er toch wat probleempjes die achter de schermen worden opgelost?
Ik heb via R-Link gekocht en betaald dd 26-08-2016 Map Update Service: Benelux. (€ 99.00 incl BTW)
Ik rijd wekelijks een bepaalde route.
In mijn oorspronkelijke kaart zat een lullig route-foutje.
Voor zover ik me kan herinneren was dat route-foutje gecorrigeerd na aanschaf van de Update Service.
Na een paar weken vakantie reed ik afgelopen week weer die bepaalde route.
En tot mijn verbazing zat dat lullige route-foutje er weer in.
Vandaag ben ik op zoek gegaan in de R-Link Store.
Daar blijkt de Update Service weer helemaal te zijn verdwenen.
Zowel voor BeNeLux als voor Europa.
Nog even verder gesnuffeld in de R-Link Store.
Bij 'Mijn producten' staat de inhoud van mijn SD-kaart.
Daar staan 2 kaarten Benelux.
Eentje (aangevinkt) van 165,5 Mo.
En eentje (NIET aangevinkt) van 159,5 Mo.
Ik schijn ook iets te kunnen synchroniseren.
Maar als ik mijn SD-kaart in de computer plug,
dan ziet mijn computer die SD-kaart niet.
???? (ik heb onlangs een systeem-update gedaan) ???
Waarschijnlijk wat verwarrend hier boven:
Ik had een systeem-update gedaan van mijn iMac (dus NIET van mijn R-Link).
Zojuist weer even geprobeerd en nu ziet mijn iMac de SD-kaart wel weer.
Waarschijnlijk is het iMac systeem aangepast.
Bij Apple gebeurt dat automatisch.
Graag zou ik weten of er hier zijn die zo'n updates voor drie jaar hebben gekocht, en, bijzonder, of die updates goed komen en gemakkelijk gedownload kunnen worden.
Theo,
Ik heb update's voor 3 jaar gekocht
Ik rijdt overwegend in mijn buurt en wekelijks een langere route, totaal ±10.000 km/jr.
Ik heb de indruk dat er op mijn oorspronkelijke kaart wat foutjes stonden die nu (grotendeels) weg zijn.
Ik heb net even de R-Link Store gecheckt.
Bij > mijn producten > mijn apps beheren > SD-kaart beheren vind ik:
v Benelux (165,5 Mo)
- poi/dealer-poi
v Oplaadpunten (11,8 Mo)
- Benelux (159,4 Mo)
Waarom er 2 kaarten Benelux op mijn SD-kaart staan (waarvan 1 geactiveerd) snap ik niet.
En wat 'Mo' betekent snap ik ook niet.
Ik lees ergens dat Mb en Mo hetzelfde zijn, maar met een andere resolutie.
Maar eigenlijk vroeg ik of jij al updates had gehad en of die goed liepen. Bij mij was dat een ramp en uiteindelijk hebben ze een SD kaart gegeven. Mijn systeemupdates van Mei zijn nog altijd niet gelukt.
Mb wordt in Frankrijk aangeduid als MO.
De O staat voor Octet (8) en acht bits is een byte, dus de hele wereld roept "MegaByte"en die rare Fransen noemen het "MegaOctet"
Ruim 50 jaar geleden leerde ik dat 1 Byte = 8 bit.
Later leerde ik dat zo'n Byte ook nog wel eens een controle-bit kon bevatten (dus 1 Byte = 9 bit).
Maar voor gebruik als consument geldt nog steeds : 1 MB = 8 Mb
Als Fransen MB vertalen tot MO (O = Octet) dan wil dat er bij mij nog wel in.
Maar wat betekent dan Mo ?????
Nog steeds geen antwoord op mijn vraag of er hier al zijn die de kaarten voor drie jaar hebben gekocht, of die al ge-update hebben, en of dat goed liep
Ik heb toevallig afgelopen vrijdag de update aangeschaft. Op de website krijg ik welke keer de melding dat er updates zijn, maar als ik dan naar de updates ga dan staat er helemaal niks.
Ik heb wel in op de R-Link in mijn Captur wel de melding dat er op 5-11 een 'Product Activation' is geweest. Ik zie ook dat er een kaart is aangeschaft als ik daar blader, maar dat ik deze niet kan binnenhalen omdat deze 'te groot' is.
Via de PC lukt het tot op heden nog niet om de nieuwe kaart binnen te halen. Hij zou wel iets moeten binnenhalen, ik zit momenteel op 9.40 en op de website zie ik 9.60 staan.
Vreemde is overigens ook dat ik op de website ook bij 'Mijn Producten' helemaal niets (meer) staat??
Ik ben van mening dat Renault wegennavigatie ook aan TomTom over moet laten, zonder daar tussen te gaan zitten. Laten ze, net als met de je telefoon, gewoon via wifi elke 3 maanden een upgrade sturen van de laatste TomTom versie. Ik navigeer nu met mijn iPhone op het dashboard, omdat deze veel actueler is dan het kaartje die ik 3 jaar geleden heb aangeschaft. Ieder kwartaal een gratis upgrade en de verkeers- en flitserinfo tegen een gering bedrag gewoon op je telefoon. Dit moet gewoon op je Zoe display staan!!! Ik ben geen techneut, maar dit moet toch veel simpeler kunnen. (kijk naar Tesla; weliswaar een heel ander prijskaartje, maar toch.....)
Een schone droom, maar daar trekt Renault zich niets van aan. Ik kan nog steeds de systeemupdates van mei niet installeren. Mailen, chatten, het helpt niets. Dus van klantvriendelijkheid gesproken!
Theo-R-link schreef:Een schone droom, maar daar trekt Renault zich niets van aan. Ik kan nog steeds de systeemupdates van mei niet installeren. Mailen, chatten, het helpt niets. Dus van klantvriendelijkheid gesproken!
De systeemupdates kan je bij de dealer laten installeren. Zij hebben een USB stick waar de updates op staan. Goede oplossing als het zelf updaten via de pc niet lukt.
Google Maps kaart met alle snelladers in Nederland: http://www.chargefast.nl
Twitter: @MartijnEV
2013-2018: Renault Zoe Intens Q210 ZE40 - Bleu Energie
december 2018-heden: Jaguar I-Pace EV400 S - Fuji White
inderdaad update laten uitvoeren door dealer en niets meer doen met rlink.
in mei komt er altijd een nieuwe kaart op sd uit, die kun je beter aanschaffen dan te klooien met updates.
wekt alleen maar irritaties op en kost veel tijd.
ben al twee jaar aan het klooien, systeem werkt gewoon niet goed, teveel fouten en renault nederland doet er niets aan.
Renault Captur Dynamique TCe90 / R-link / Pack Style / Park City Camera
Wij danken u hartelijk voor uw bericht dat wij op 05/12 ontvingen, inzake de eerstvolgende update van het R-Link2 systeem. Naar aanleiding hiervan kunnen wij u de volgende informatie verstrekken.
De update 9.75 kwam op 20 november online te staan, maar werdt 25 november teruggetrokken wegens een technische fout. Sins die dag werken wij achter de schermen heel hard om de update weer online te zetten maar kunnen wij geen exacte release-datum geven. Wij kunnen helaas alleen vermelden dat deze versie zo snel mogelijk weer online staat ! Het spijt ons voor het ongemak.
Renault Captur Initiale Paris (Two-tone Blanc Nacré / Noir Etoilé QNC+GNE / Panoramisch glazen dak)
Kan al langer dan een half jaar niets meer met rlink toolbox, eerder aangeschafte kaarten kan ik ook niet meer tergzetten. De enige kaart waar ik wat mee kan is de beginkaart na eerste update (935).
Heb in mei de 965 kaart gekregen van Renault Nederland via dealer op sd.
Stop deze kaart dus niet meer in pc. Gaat allemaal fout en de server blijft staan op tijdelijk niet beschikbaar, kan dus niets.
Enige oplossing voor Renault Nederland is alle accounts schoon maken en iedereen een nieuwe kaart bezorgen.
Beginnen met een schone lei zou ik zeggen.
Renault Captur Dynamique TCe90 / R-link / Pack Style / Park City Camera
Hier word ik zó moe van..... Het R-Link 2 systeem werkt dus ook al niet zoals het moet. Wanneer zal Renaalt nu eindelijk eens gaan onderkennen dat ze navigatie over moeten laten aan TomTom. Kunnen ze zelf zich beperken tot auto's. UTOPIA!!!!
cog schreef:Hier word ik zó moe van..... Het R-Link 2 systeem werkt dus ook al niet zoals het moet. Wanneer zal Renaalt nu eindelijk eens gaan onderkennen dat ze navigatie over moeten laten aan TomTom. Kunnen ze zelf zich beperken tot auto's. UTOPIA!!!!
R-Link is gemaakt door TomTom! Dat is juist het trieste aan het verhaal...
TomTom's producten op de markt onder TomTom merknaam werken prima. Maar als OEM component bij Renault laat TomTom Renault en de klanten van Renault al jaren in de steek. Wat een slechte contracten onderhandelt Renault met TomTom. Dit verdient een dikke schadeclaim...
Google Maps kaart met alle snelladers in Nederland: http://www.chargefast.nl
Twitter: @MartijnEV
2013-2018: Renault Zoe Intens Q210 ZE40 - Bleu Energie
december 2018-heden: Jaguar I-Pace EV400 S - Fuji White
Vorige week bij de dealer een blije flyer op tafel over de TomTom kaartjes en updates. De versie? 965!
Deze week uitgekomen: TomTom versie 980 voor de losse toestellen....
Wat een verschil!
Mijn tweede, wegens succes geprolongeerd!
Captur Phase 2 Intens, Ocean Blue met zilverkleurig dak, afneembare trekhaak. 16-07-2018
Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie
Je moet lid zijn om een reactie te kunnen plaatsen
Maak een account aan
Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut
Ik krijg elke keer als ik de kaartupdate wil uitvoeren met de toolbox een update te zien van 16,5 Gb maar kan het niet downloaden. Ik heb wel drie verschillende usb-sticks geprobeerd maar ik krijg elke keer een in rood gedrukte melding dat de stick...
Als ik de usbstick gebruik in de toolbox krijg ik te zien dat de navigatie up to date is. Heb nu al twee keer onderweg meegemaakt dat de wegen niet kloppen? Onderstaande tekst is de eerste regel die in de tekst staat van de logfile :
Ik heb een Renault Megane IV break uit 2019 met OS: 9.0.33.431 R-Link 2.
De afgelopen maanden probeer ik een kaartupdate geïnstalleerd te krijgen, maar telkens met een foutmelding Kaartupdate: Updatebestanden onvolledig . Bij de Renault...
Opeens heb ik geen geluid (stem) meer op mijn Tomtom ..Renault Scenic 3 uit 2012.
Ben nergens aan geweest, op instellingen staat het geluid gewoon aan.
Als ik een andere stem kies kun je normaal gesproken een test geluid laten...
Mijn TomTom Traffic en Dig Services vervalt per 19-05, verlengen lukt niet daarom maar het pakket TomTom Traffic en Digital Services gekocht.
Factuur ontvangen en het staat nu in de R-Link Store vermeld: nieuwe Traffic en Dig Serv per 19-05, en...
Mijn vader woont in Frankrijk rijdt een Master, voor personen vervoer, van 2012 op diesel. Hij gebruikt nu TomTom Versie V31 die bij levering van de auto zat.Navigatie zit ingebouwd in het dashbord. Aangezien dit een oude nav kaart is wil...