Eind augustus heb ik een Renault Megane IV, 1.5 dCI gekocht. Fijne auto, maar na 15.000 kilometer kreeg ik een knipperende kerstboom aan foutmeldingen op mijn dashboard.
Het begon met een uitvallende Adaptive Cruise Control. Deze werkte af en toe niet meer, maar na het opnieuw starten van de auto was de melding telkens verdwenen.
Afgelopen week werd het erger en kreeg ik meerdere foutmeldingen die constant aan- en uitgingen. Inmiddels doet de adoptieve cruise control het helemaal niet meer. Ik heb de accu doorgemeten en kwam op 11,5V (met de motor uit) en maximaal 12,3V. Mijn conclusie was dat de accu versleten kon zijn. Wanneer de motor aan is, is de voltage: 14.5V. Ik heb de accu vervangen, de foutmeldingen gereset en de cruise control deed het daarna zo’n 5 minuten. Helaas kwamen dezelfde foutmeldingen toen weer terug.
Note: de radar doet het wel; hij meet nog wel de afstand (in seconden) tot mijn voorganger.
Foutmeldingen:
- Controleer radar
- Actieve remmen uitgeschakeld
- Stop-Start-systeem controleren
- Controleer luchtverontreiniging
- Controleer inspuitsysteem
Aanvullende informatie:
- Motorisch loopt de auto perfect, zonder vermogensverlies
- Motor: 1.5 dCI, handgeschakeld
- Uitvoering: Bose
- Systeem: R-Link 1
Morgen ga ik zelf een onderhoudsbeurt uitvoeren en wil ik deze punten meenemen. Maar waar kan ik het beste beginnen? Heeft iemand een vergelijkbare situatie meegemaakt of tips?
Alvast bedankt voor het meedenken!
Groet,
Arjan