Beste Leden
Ik ben maar een paar dagen lid en meteen een vraag om technische hulp
Een maand geleden een andere gebruikte Twingo 1.2 quickshift Euro 2000 gekocht van een Dealer, zonder garantie. Eerste Twingo kapot i.v.m. gebroken distributie riem en niet rendabel om te repareren. Moest meteen een andere auto kopen vanwegen stervende dochter.
De eerste Twingo had om de jaar tot 1,5 jaar last van de krukas sensor en moest dan vervangen worden. Dit was een Twingo uit 2008, 1.2 twingomatic. Gevraagd aan de Dealer of de nieuwe Twingo hier ook last van heeft en natuurlijk kregen wij de antwoord NEE.
Het volgende
Elke dag moetten wij de sleutel meerdere malen draaien voor dat de motor aan slaat. Soms start de motor helemaal niet en moetten wij een dag of zo wachten. De rode startblokkering lampje gaat uit, d.w.z. geen knipperende lampje. Bij het omdraaien van de sleutel doet de motor helemaal niets, behalve een zacht zoemend geluid van, ik neem aan, de brandstof pomp of iets degelijks. De Accu is vervangen en als de motor aan slaat hoor ik geen problemen met de start motor.
Ik heb de "BDP sensor"er uit gehald en bekeken en die ziet er splinter nieuw uit. Tja dat wil niet zeggen dat dat ding goed werkt.
De auto heeft maar 62.000 km gelopen, en de eerste afgifte is januari 2002.
Kan iemand mij raad geven. Is het de bewuste BDP sensor of iets anders? Gezien de familie omstandigheden is mijn vrouw sterk afhankelijk van de auto, op en neer naar het ziekenhuis enz. en de vorige week moesten wij de auto laten staan bij de ziekenhuis parkeerplaats omdat ie niet wil starten.
Al vast bedankt
met vriendelijke groet
Ton
Problemen met starten Twingo 1.2 quickshift
-
TonyLinden
Topic author - 2-hit-miracle

- Berichten: 2
- Lid geworden op: 11 mar 2011 12:31
- Actief als: particulier
-
henny
- Lid - en hoppa, logo 2

- Berichten: 109
- Lid geworden op: 06 jan 2007 20:00
- Actief als: particulier
- Locatie: Ouderkerk aan de Amstel
Re: Problemen met starten Twingo 1.2 quickshift
Hallo Ton, Wat ik begrijp is dat de Twingo uit 2002 af en toe niet start. En met "niet starten" bedoel je dat de startmotor niet gaat draaien. Als dat correct is heeft het niets te maken met de BDP sensor. Deze sensor geeft krukashoek en toerental aan de motorcomputer en is geen input aan het elektrische inschakel circuit van de startmotor. De startmotor zelf kan het probleem zijn maar ook de contactslotschakelaar of de bedrading tussen deze onderdelen. Storingzoeken dmv 12V meten op het kleine stekkertje van de startmotor tijdens het starten. Check of de startmotor/motorblok elektrisch gezien goed met massa (accu min) verbonden is. De startmotor zit vrij eenvoudig voorop op het motorblok. Of naar een betrouwbare garage gaan, daar dit probleem echt oplosbaar is. Sterkte met uw familie omstandigheden.
Grt Henny
Grt Henny
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
-
mechanic
- Gouden Bahco
- Berichten: 16903
- Lid geworden op: 24 apr 2008 20:47
- Actief als: particulier
- Locatie: Someren
Re: Problemen met starten Twingo 1.2 quickshift
Een tijdje terug eenzelfde probleem gehad, toen bleek de startmotor de oorzaak..
Met de route service kwam ik savonds bij die mensen, na wat gerommel …login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.
Met de route service kwam ik savonds bij die mensen, na wat gerommel …login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
Dit onderwerp heeft nog 2 niet getoonde antwoorden
Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken. Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,zo proberen we het forum gratis te houden.
Registreer Aanmelden
Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie
Je moet lid zijn om een reactie te kunnen plaatsen
Maak een account aan
Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut
Log in
-
- Vergelijkbare Onderwerpen
- Statistieken
- Laatste bericht
-
-
Reacties: 13
Weergaves: 472 -
Laatste bericht door Pepone
29 jan 2026 21:15
-
-
Reacties: 2
Weergaves: 922 -
Laatste bericht door Pepone
19 mei 2025 14:54
-
-
[Megane II Grand Tour K4M 2009] achterwisser bij elke keer starten
door Surfmeister » 24 jul 2025 10:13 » in Elektrische en elektronische systemen -
Reacties: 1
Weergaves: 721 -
Laatste bericht door Tienus
01 okt 2025 11:10
-
-
-
Reacties: 2
Weergaves: 695 -
Laatste bericht door Carracio
10 jun 2025 10:49
-
-
Reacties: 7
Weergaves: 1091 -
Laatste bericht door mechanic
10 jul 2025 14:56
-
-
Reacties: 13
Weergaves: 2401 -
Laatste bericht door Kb87
20 mar 2026 16:02
-

-
Problemen met android auto [Renault Megane IV 2016]
door bob99 » 21 nov 2025 17:00 » in Elektrische en elektronische systemen -
Reacties: 0
Weergaves: 776 -
Laatste bericht door bob99
21 nov 2025 17:00