Er zijn 3 resultaten gevonden

door HarmOtten
06 mar 2015 22:07
Forum: Algemeen Zoe
Onderwerp: Zoe krijgt nieuwe elektromotor/lader
Reacties: 49
Weergaves: 11939

Re: Zoe krijgt nieuwe elektromotor/lader

Leuke naam "Arie Roest" voor iemand die bij Renault werkt.
Doet me denken aan Benno Baksteen, de gezagvoerder van de KLM :wink:.
door HarmOtten
04 mar 2015 11:46
Forum: Algemeen Zoe
Onderwerp: Zoe krijgt nieuwe elektromotor/lader
Reacties: 49
Weergaves: 11939

Re: Zoe krijgt nieuwe elektromotor/lader

Ik heb het vast al eens eerder gezegd, en alle goede ontwikkelingen in de nieuwe motor ten spijt, maar ik blijf het een zeer slechte keuze vinden van Renault om voor de Zoe II (2015) de snellaadmogelijkheid te laten vervallen. Ook al gebruik je het in de praktijk misschien maar weinig, het is een héél belangrijk verkoopargument. En voor vlotte verre reizen is het een must. Dus ik vrees dat de Zoe II geen "topseller" gaat worden, en gedegradeerd wordt tot stadsauto.
Daarnaast zal het feit, dat Renault de 43kW laadmogelijkheid laat vallen, er voor zorgen dat de noodzaak voor nieuwe 43kW AC laders gaat vervallen. Het enige andere voertuig waarvan ik weet dat die 43kW ondersteunt is een (concept) vrachtwagen.
Geen goed nieuws voor de waarde van onze huidige Zoe's.
door HarmOtten
21 dec 2014 22:53
Forum: Algemeen Zoe
Onderwerp: Zoe krijgt nieuwe elektromotor/lader
Reacties: 49
Weergaves: 11939

Re: Zoe krijgt nieuwe elektromotor/lader

Ik ben het geheel eens met Surya, de schrijver van die open brief aan Renault. Er valt een groot verkoopargument voor de Zoe2015 weg als je niet meer met 43kW kan laden.
Zelf gebruik ik de 43kW laadmogelijkheid vaker dan laden op <3kW. Vooral bij langere reizen. Daarnaast zijn laadpalen die 43kW AC leveren VEEL goedkoper en eenvoudiger te produceren, dan palen die 50kW DC leveren.
Wat Renault wel zou kunnen doen is naast de huidige mogelijkheden ook DC laden ondersteunen. Dan kan je echt bij alle (snel)laadpalen terecht. Hier zijn meerdere mogelijkheden voor. Zelfs met de huidige Mennekes Type 2 stekker:
Type2 plug.png
Tesla doet dat ook bij de Europese versie van zijn Model-S .
In theorie kan je met alleen een Mennekes stekker naast 43kW AC ook 70kW DC-Mid ondersteunen, of als je naar CCS (Combo-stekker) gaat zelf meer dan 100kW DC.