Pagina 1 van 1

Koelvloeistof

Geplaatst: 09 dec 2009 23:44
door frits
hallo ,
ik heb een vraagje over de koelvoeistof in de twingo ik heb gisteren het peil gecontroleerd maar het spul was net roestwater ik heb toen info ingewonnen bij 2 garage's volgens hun was normaal omdat het blok gedeeltelijk van gietijzer is dat zo?
vervangen van de vloeistof werkt maar een paar weken en dan zou het weer roest bruin zijn klopt dit?
is er ook een manier om te checken of de vloeistof nog goed beschermd?

groeten frits

Geplaatst: 10 dec 2009 10:48
door Rossy
Hallo Frits,

Het verhaal van de garages klopt wel, deels.
Wat zij erbij vergeten te vertellen is dat de koelvloeistof verouderd is.
De voorschriften zijn om de koelvloeistof om de 2 jaar te verversen en daarbij het hele systeem te reinigen.
Echter wordt dit zeer weinig gedaan.
Bij de prut die er bij jou in het koelsysteem zit zijn de toevoegingen helemaal uitgewerkt, het enige wat er nog gebeurt is koelen.
Verversen en goed doorspoelen kan zeker geen kwaad.
Ook met goed doorspoelen krijg je niet allen resten uit het systeem, vandaar dat je verse koelvloeistof binnen een paar weken alweer net zo bruin is als nu.
Het gevaar is wel dat, door het doorspoelen, de kachelradiateur lek raakt.
Dit doordat een eventueel lek nu door afzetting dicht blijft maar doordat dat weggespoeld wordt is de radiateur ineens lek.
Dit merk je niet gelijk maar pas na verloop van weken.

Antonio.

Geplaatst: 10 dec 2009 11:15
door WillemS
Ja, Rossy heeft gelijk, als je je niet houd aan de voorgeschreven verversingstermijn dan raken de antioxidanten (dope's) uitgewerkt en wordt het "bagg…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.