Pagina 1 van 1
problemen met 6e versnelling
Geplaatst: 13 mei 2014 21:12
door befude30
Beste forum leden ik ben voor het eerst sinds 2 jaar weer terug op het forum ik reed een Laguna 1.9dci uit 2003.
Sinds een week heb ik weer een renault.
Ik heb een Scenic 1.9 dci tech-line uit 12-2007 gekocht.
Nu het volgende tijdens het schakelen van 1, 2,3,4 naar 5 geen problemen, maar van 5 naar 6 lijkt het of de pook tegen gehouden wordt, gaat wel naar zijn 6 maar moeilijk.
Als ik terugschakel van 6 naar 5 geen probleem maar wil van 6 naar 4, 3, 2 of 1 gaat dat niet, lijkt net of ze geblokeerd zijn.
Als ik dan via de 5 terug schakel werkt alles wel.
Heeft iemant enig idee wat dit kan zijn.
gr map
Re: problemen met 6e versnelling
Geplaatst: 14 mei 2014 11:59
door WillemS
Ga er mee terug naar de garage, ik meen dat er een modificatie is voor het schakelmechaniek.
mvg WillemS
Re: problemen met 6e versnelling
Geplaatst: 14 mei 2014 15:31
door befude30
Heb bovag garantie, alleen niet bij een renault dealer gekocht. Maar ga het doorgeven.
Maar zijn er misschien andere ideeën over wat het eventueel zou kunnen zijn op de modificatie na.
Re: problemen met 6e versnelling
Geplaatst: 07 jul 2014 05:39
door befude30
Toch nog even een laten weten hoe het afgelopen is met de bak.
Garage heeft eerst geprobeerd met nieuwe olie en een toevoeging van teflon (overlegt met Renault garage) of dit zou werken, maar helaas dit maakte geen verschil.
Auto is naar een specialist gebracht die hebben de bak na gekeken. Zij vonden een beschadiging op het mechanisme (schaal) van de 5e naar de 6e versnelling.
Re: problemen met 6e versnelling
Geplaatst: 07 jul 2014 10:45
door WillemS
Fijn dat het is opgelost, en dank voor het terugkoppelen.
mvg WillemS
Re: problemen met 6e versnelling
Geplaatst: 22 aug 2014 17:58
door befude30
Toch nog even een kleine update.
We zijn nu 1.5 maand verder en auto is al 3 keer terug geweest.
na reparatie specialist, versnellingspook beweegt, bak lekt olie, bout dol gedraaid en tijdens doorschakelen komt er een fluit/piep toon en je voelt nog steeds weerstand bij het doorschakelen van 4 naar 5 en van 5 naar 6.
Ondertussen zijn de versnellingskabels, schakelmechanisme (advies specialist) vervangen.
Auto staat nu weer in de garage en ze gaan weer de versnellingsbak er onderuit halen en nakijken.
Zodra ik de auto terug heb laat ik weten hoe het er dan voorstaat.
Re: problemen met 6e versnelling
Geplaatst: 22 aug 2014 22:28
door WillemS
Er worden nu toch wat uren in de reparatie gestoken. Is het biet voordeliger om een gerviseerde ruilbak te monteren?
mvg WillemS
Re: problemen met 6e versnelling
Geplaatst: 23 aug 2014 19:38
door befude30
WillemS,
Klopt volgens mij wel wat je schrijft, heb ik ook al gezegd maar er zit garantie op dus ben ik afhankelijk van hun.
Er is nu allen wat onenigheid tussen het bedrijf waar ik de auto heb gekocht en waar ze de bak hebben laten maken.
gr Befude
Re: problemen met 6e versnelling
Geplaatst: 24 aug 2014 09:46
door WillemS
Dat begreep ik al, jammer voor je.
Hoop dat het wel netjes en korrekt wordt opgelost, anders blijft ontbinding van de koop over.
mvg WillemS
Re: problemen met 6e versnelling
Geplaatst: 25 okt 2014 19:43
door befude30
Gisteren de auto na een hoop gezeur en druk na een maand mijn auto weer terug met een andere versnellingsbak.
Probleem met versnellingen is opgelost.
Maar nu is er een ander probleem, de auto trilt (net als een telefoon die op trillen staat) op het gaspedaal, rempedaal, versnellingspook en het stuur. Het maakt niet uit in welke versnelling of welke snelheid je rijdt.
Maandag maar weer terug naar de garage, maar ik hoop dat iemand een idee heeft wat het mogelijk zou kunnen zijn.
Voor de duidelijkheid, versnellingsbak, massavliegwiel, koppeling set/incl. druklager en toplager zijn vervangen.
gr Befude