Pagina 1 van 1

Even voorstellen en een paar vragen over revisie Espace 98

Geplaatst: 04 jan 2009 11:33
door Elyaser
Hallo ik wil me even voorstellen,

Mijn naam is Ely en ik ben de trotse bezitter van een Espace model III uit 1998 met 2 liter benzine motor. Deze auto heb ik eigenlijk achteraf te duur betaald (gezien onderdel problematiek en kosten originele onderdelen), maar wil deze weer in een goede staat krijgen.
De onderdelen die ik tot nu toe vervangen heb zijn de Kat en achteruitlaat (zelf gedaan). Tevens is de distributieriem vervangen door de vakgarage. Door revisie centrum is de startmotor gereviseerd en geplaatst.
Wel heb ik nu nog een probleem met het stationaire toerental en soms startproblemen bij een halfwarme motor. Ik heb het idee dat dit aan het vliegwiel sensor zou kunnen liggen. Zou dit zo kunnen zijn is mijn vraag.
Verder ben ik op zoek naar een achterruit. Weet iemand een adres waar men Espace sloop onderdelen verkoopt (afstand is geen probleem).
Mijn derde vraag is of de airco compressor te reviseren is of dat deze alleen door een nieuwe kan worden vervangen. Zo ja revisie waar en eventuele kosten.

Verder wil ik als er belangstelling voor is regelmatig de vooruitgang van mijn revisie aan de Espace op de site plaatsen met foto’s en reparatie verslag. Hierbij plaats ik dan ook tips die ik opgedaan heb bij deze reparatie of revisie.

Re: Even voorstellen en een paar vragen over revisie Espace 98

Geplaatst: 04 jan 2009 14:33
door Rossy
Elyaser schreef:Wel heb ik nu nog een probleem met het stationaire toerental en soms startproblemen bij een halfwarme motor. Ik heb het idee dat dit aan het vliegwiel sensor zou kunnen liggen. Zou dit zo kunnen zijn is mijn vraag.
Je idee is correct, deze sensor vervangen en je problemen zijn over.
Elyaser schreef:Verder ben ik op zoek naar een achterruit. Weet iemand een adres waar men Espace sloop onderdelen verkoopt (afstand is geen probleem).
www.onderdelen-nagele.nl gespecialiseerd in franse auto onderdelen.
Elyaser schreef:Mijn derde vraag is of de airco compressor te reviseren is of dat deze alleen door een nieuwe kan worden vervangen. Zo ja revisie waar en eventuele kosten.
De koppeling is eventueel los te vervangen door een andere.
Informeer voor de mogelijkheden eens bij een auto airco spacialist.
Elyaser schreef:Verder wil ik als er belangstelling voor is regelmatig de vooruitgang van mijn revisie aan de Espace op de site plaatsen met foto’s en reparatie verslag. Hierbij plaats ik dan ook tips die ik opgedaan heb bij deze reparatie of revisie.
Graag, kan ook anderen op weg helpen.

Antonio.

Geplaatst: 04 jan 2009 14:51
door demi
Mijn derde vraag is of de airco compressor te reviseren is of dat deze alleen door een nieuwe kan worden vervangen. Zo ja revisie waar en eventuele kosten.
Met een beetje kennis van zaken en wat handige handen kun je inderdaad de airco compressor zelf reviseren.
Maar......wat is dan het euvel ?? Wat is er aan de hand dat je denkt dat die defect is. Als je de compressor demonteerd en later weer monteerd dan moet je wel opnieuw reinigen en opnieuw gas en olie vullen.
Het gas is R-134 aircogas, en de olie is speciale olie bestemd voor airco-systemen. Ook moet je dan beschikken over de juiste apperatuur.

Maar door eerst eens te kijken of de pomp het nog doet bespaar je jezelf een hoop werk. Je kunt door de multyriem los te gooien kijken of de magneetkoppeling nog inslaat bij het aanzetten van de airco. Als je er dan aan draaid en hij draaid mooi soepel dan denk ik niet dat je pomp stuk is.

Geplaatst: 06 jan 2009 22:24
door Grand Pierre
Hier is nog een grote onderdelenzaak
http://www.espacespecialist.com/ , in Eindhoven;
ik heb gehoord dat de zaak recent van eigenaar is veranderd, zelf was ik er een jaar geleden voor het laatst.

Succes , en hou ons op de hoogte!