Geachte forumleden,
Ik en een aantal garagemonteurs staan voor een volslagen raadsel met betrekking tot mijn auto.
Ik heb een Renault Laguna 2.0 RT AUT uit 1997 (Benzine, Motortype F3R K7). Een heerlijke auto, altijd goed onderhouden en heeft momenteel 192.000KM op de teller.
Een aantal maanden geleden is mij iets heel geks overkomen. Ik bracht de auto tot stilstand en zette de auto toen in zijn achteruit (R). Er trad toen een halve seconde pauze in en vervolgens voelde ik een dreun onder de auto. Vanaf dat moment kan ik de auto alleen nog achteruit rijden als ik precies 2000 toeren maak (bij een warme motor), de auto rijdt dan wel keurig netjes achteruit zonder enige problemen.
Als ik bij een koude motor de auto in zijn achteruit plaats moet ik tussen de 4000-5000 toeren maken en dan nog komt de auto moeilijk achteruit (in stoten/stappen) en geeft hij een slippend gevoel.
Onder de brug bleek in ieder geval dat de motorsteun (rubber) gescheurd was, die heb ik dus laten vervangen. Ik dacht daarmee in ieder geval de knal te hebben opgelost. Het achteruitrijden is tot op heden nog steeds hetzelfde gebleven.
Ik rijd inmiddels een half jaar later nog steeds heel Nederland door met de auto, geen enkel technisch probleem, olie en dergelijke op peil. Alleen het achteruitrijden vormt nog steeds een probleem.
Sommige mensen maken de suggestie dat het aan de Automatische Transmissiechip kan liggen (die hangt bij mij aan mijn accu), anderen beweren dat het de ECU kan zijn en de garagemonteurs vertellen mij doodleuk dat ik de automaatbak moet vervangen.
Mijn vraag aan jullie is: Waar denken jullie dat het aan ligt? De auto is geen nieuwe transmissiebak waard, het is al een oudje. Mocht het een chipset-probleem zijn, ben ik wel bereid om hier geld voor op tafel te leggen.
Bij voorbaat dank!
Jay.
Laguna 2.0 AUT pas achteruit na 2000 toeren?
-
Specializer
Topic author - Net ingestapt

- Posts in topic: 1
- Berichten: 1
- Lid geworden op: 13 jul 2012 17:27
- Actief als: particulier
-
mechanic
- Gouden Bahco
- Posts in topic: 1
- Berichten: 16833
- Lid geworden op: 24 apr 2008 20:47
- Actief als: particulier
- Locatie: Someren
Re: Laguna 2.0 AUT pas achteruit na 2000 toeren?
Ik vermoed een probleem in de automaat zelf. Mogelijk vervuilde olie en hierdoor schade ontstaan.
Een vervuilde/defecte regelklep.. Zit er een storing in de automaat computer?
Als je tevreden bent met de auto, en je kunt een gebruikte auto maat, of deze te reviseren, is die dat wellicht nog waard. Voor jezelf dan, de kosten die je maakt krijg je bij verkoop nooit terug.
Een vervuilde/defecte regelklep.. Zit er een storing in de automaat computer?
Als je tevreden bent met de auto, en je kunt een gebruikte auto maat, of deze te reviseren, is die dat wellicht nog waard. Voor jezelf dan, de kosten die je maakt krijg je bij verkoop nooit terug.
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
-
WillemS
- Gerespecteerd lid

- Posts in topic: 1
- Berichten: 6856
- Lid geworden op: 04 okt 2009 11:49
- Actief als: particulier
- Locatie: Heemstede
Re: Laguna 2.0 AUT pas achteruit na 2000 toeren?
Ik vermoed dat er in de bak iets defekt is geraakt.
Rijd eens langs bij een automaatspecialist bv. Autrans in Lunteren en Tilburg; Startrans in Renswoude; Ganzeboom in Almelo en Rosmalen; ATS in Den Haag of Heuvelink in Standaardbuiten.
Kijk maar welke het dichtst bij je in de buurt zit.
SUC6
mvg
WillemS
Rijd eens langs bij een automaatspecialist bv. Autrans in Lunteren en Tilburg; Startrans in Renswoude; Ganzeboom in Almelo en Rosmalen; ATS in Den Haag of Heuvelink in Standaardbuiten.
Kijk maar welke het dichtst bij je in de buurt zit.
SUC6
mvg
WillemS
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie
Je moet lid zijn om een reactie te kunnen plaatsen
Maak een account aan
Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut
Log in
-
- Vergelijkbare Onderwerpen
- Statistieken
- Laatste bericht
-
-
Kangoo start pas na 20 keer sleutel omdraaien
door Joykangoo » 04 mar 2025 09:27 » in Motorisch - onder de kap van de Kangoo -
Reacties: 5
Weergaves: 1041 -
Laatste bericht door Pepone
04 mar 2025 17:17
-
-
-
Reacties: 3
Weergaves: 711 -
Laatste bericht door IanMoone
20 sep 2025 21:32
-
-
Kangoo 1.3tce EDC stottert bij 1500 toeren
door StefanW1 » 18 jan 2025 09:38 » in Motorisch - onder de kap van de Kangoo -
Reacties: 0
Weergaves: 590 -
Laatste bericht door StefanW1
18 jan 2025 09:38
-
-
-
Renault gs 1.3 tce niet boven 2500/3000 toeren
door Intens140 » 13 mar 2025 19:06 » in Motor, smeersysteem, koelsysteem, brandstofsysteem, uitlaatsysteem -
Reacties: 1
Weergaves: 548 -
Laatste bericht door Intens140
14 mar 2025 10:00
-
-
-
Reacties: 0
Weergaves: 390 -
Laatste bericht door Jeroen1970
31 mei 2025 12:04
-
-
Reacties: 5
Weergaves: 352 -
Laatste bericht door ap1
27 nov 2025 17:54
-
-
[Austral] - Oliepeil , iedere 2000 km olie verversen?
door Jan.n » 19 jan 2025 12:11 » in Motor, smeersysteem, koelsysteem, brandstofsysteem, uitlaatsysteem -
Reacties: 4
Weergaves: 979 -
Laatste bericht door larsdijkstra 16v
20 nov 2025 16:01
-