Model/uitvoering : Renault Twingo 1
Bouwjaar : 1997
Brandstof : Benzine
Na de auto weggebracht te hebben voor een apk, grote beurt, een nieuw set winterbanden en een paar dagen later uitlijnen, heb ik te maken met een soort van trillend stuur wanneer ik m een klein stukje naar links of rechts draai. Al vanaf lage snelheden en dus enkel merkbaar bij het nemen van flauwe bochten of het verwisselen van rijbaan op de snelweg. Hoe hoger de snelheid, hoe erger de trilling. Ik hoor verder geen bijzondere geluiden en zolang ik rechtdoor rij heb ik nergens last van. Stuur trilt niet op en neer, maar het is meer alsof hij een beetje stottert, je ziet en voelt em over een afstand van een paar mm naar links en rechts "trillen".
Ik heb de banden nogmaals opnieuw laten balanceren. Hier kwam ik erachter dat er rechtsvoor een slag in de in velg zat. Deze velg heb ik vervolgens verwisseld met rechtsachter, maar het probleem is nog steeds aanwezig.
De banden zijn wel iets aan de grote kant voor een Twingo uit 97. 165/65 R14, Uniroyal MS Plus 6.
Daarnaast was er bij het uitlijnen problemen. De spoorstang zat muurvast. Deze hebben ze vervolgens met een gasbrandertje verhit om m weer gangbaar te maken. Kan hier iets mis zijn gegaan?
Twingo 97: Trillend stuur bij lichtjes sturen
Forumregels
- Vermeld het type Renault in de titel, liefst tussen [ haken ] aan het begin van de titel
- Geef zoveel mogelijk informatie over het betreffende model en jaartal, zodat er niet naar gevraagd hoeft te worden.
- Vermeld het type Renault in de titel, liefst tussen [ haken ] aan het begin van de titel
- Geef zoveel mogelijk informatie over het betreffende model en jaartal, zodat er niet naar gevraagd hoeft te worden.
Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie
Je moet lid zijn om een reactie te kunnen plaatsen
Maak een account aan
Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut
Log in
-
- Vergelijkbare Onderwerpen
- Statistieken
- Laatste bericht
-
-
Reacties: 1
Weergaves: 407 -
Laatste bericht door ffonz
16 mar 2025 17:10
-
-
Reacties: 0
Weergaves: 453 -
Laatste bericht door GT3NL
30 nov 2024 21:18
-
-
Reacties: 6
Weergaves: 932 -
Laatste bericht door mechanic
12 mei 2025 18:02
-

-
Reacties: 2
Weergaves: 251 -
Laatste bericht door Edwin dCi
18 nov 2025 18:47
-
-
verlichting knoppen op stuur
door koidokter » 10 nov 2025 18:31 » in Alle overige technische vragen over de Captur 1 -
Reacties: 1
Weergaves: 182 -
Laatste bericht door KDL
13 nov 2025 07:15
-
-
-
koelvan slaat aan bij 108 graden Twingo 2 1.2 16v
door David Daniël » 11 mar 2025 14:12 » in Motor, smeersysteem, koelsysteem, brandstofsysteem, uitlaatsysteem -
Reacties: 3
Weergaves: 763 -
Laatste bericht door Pepone
18 mar 2025 15:42
-
-
-
Tikkend geluid gaspedaal Twingo
door Dstoorvogel » 28 nov 2024 21:09 » in Motor, smeersysteem, koelsysteem, brandstofsysteem, uitlaatsysteem -
Reacties: 0
Weergaves: 414 -
Laatste bericht door Dstoorvogel
28 nov 2024 21:09
-
