Afstand glazen platen panorama dak

Plaats reactie

Topic author
stefanW
repeating visitor
repeating visitor
Berichten: 9
Lid geworden op: 30 jul 2018 16:45
Actief als: particulier

Afstand glazen platen panorama dak

Bericht door stefanW »

Hallo mede-forumleden.

Onlangs hebben wij een renault scenic 2 1.6 16v business line aangeschaft uit 2007 met 140000km op de teller. Hierin zit het beruchte panoramadak, welke dus ook helaas geluid maakt. Bij aanschaf dit helaas niet goed gecontroleerd en ook niet gemerkt dat deze op een gegeven moment gaat fluiten aangezien wij geen snelheden boven 100km/h hebben gehaald.

Nu zag ik zelf al we dat er vrij veel speling op het schuifdak zat. Heb via ebay 4geleiderubbers besteld en deze gemonteerd. Speling is een stuk minder maar zeker niet weg helaas. Lijkt er eigenlijk op dat de geleiderails versleten is. Ik zie namelijk blank metaal als ik in de rails kijk.

Toevallig heeft mijn vader sinds kort ook een scenic 2 aangeschaft echter betrefd dit een phase 1. Gisteren beide daken vergeleken. En merk dus dat bij hem er eigenlijk geen speling in het dak zit. Wat mij verder opviel is dat tussen mijn voorste en achterste glasplaat ca 12mm ruimte zit. Terwijl dit bij zijn auto ca 6mm is. Wat ik natuurlijk erg vreemd vind.

Nu is dus eigenlijk mijn vraag. Hoe kan het dat er bij mijn auto bijna het dubbele aan ruimte tussen de 2glasplaten zit in gesloten toestand? Heb de glasplaten vergeleken en deze zijn op beide autos even lang. En ook de ruimte aan voor en achterzijde van de platen t.o.v. het dak van de auto zijn eigenlijk hetzelfde.

En is het eventuuel gemakkelijk om 2 nieuwe geleiderailsen te plaatsen op de auto? Ben zelf wel redelijk technisch.

Alvast bedankt voor de hulp, wij worden namelijk redelijk gek van het fluitend geluid in de auto. Wat heel erg zonde is aangezien de auto echt heerlijk rijd.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Gebruikersavatar

mechanic
Gouden Bahco
Berichten: 16913
Lid geworden op: 24 apr 2008 20:47
Actief als: particulier
Locatie: Someren

Re: Afstand glazen platen panorama dak

Bericht door mechanic »

Ligt het glazen paneel in dichte positie wel echt vlak?
Er was een oplossing voor,door wat extra revetjes te monteren om het paneel vlak te krijgen. Details weet ik niet meer,wellicht een ander lid.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Topic author
stefanW
repeating visitor
repeating visitor
Berichten: 9
Lid geworden op: 30 jul 2018 16:45
Actief als: particulier

Re: Afstand glazen platen panorama dak

Bericht door stefanW »

Beste Mechanic,

Nee het dacht ligt niet vlak t.o.v. de vaste plaat. Dit is echter bij mijn vader zijn auto ook niet het geval en hij heeft dus totaal…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Dit onderwerp heeft nog 5 niet getoonde antwoorden

Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken.
Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.

Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,
zo proberen we het forum gratis te houden.


Registreer Aanmelden
 
Plaats reactie

Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie

Je moet lid zijn om een ​​reactie te kunnen plaatsen

Maak een account aan

Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut

Registreer

Log in

  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Statistieken
    Laatste bericht