airco bevriest, Renault Arkana

Plaats reactie
Gebruikersavatar

Topic author
Gast1965
4-posting-stubborn
4-posting-stubborn
Berichten: 4
Lid geworden op: 12 sep 2024 23:57
Actief als: particulier

airco bevriest, Renault Arkana

Bericht door Gast1965 »

Beste Arkana eigenaren of Renault bezitters,

Ik heb een vraag. Ik ben sinds een maand in het bezit van een mooie Arkana 1.6 E-Tech Hybrid 145 R.S. Line, bijna twee jaar oud (oktober 2022),.
Deze bij een Renault dealer gekocht en ben daar heel tevreden mee, behalve over de werking van de airco.

Het is namelijk zo dat ik nu meerdere keren na een lange rit in combinatie met een warme zonnige dag geconfronteerd wordt met een airco die na verloop van de rit langzaamaan steeds minder koele lucht blaast en idem ook de lucht uit de ventilatieroosters niet meer doorgeeft. Je hoort de ventilator loeien, maar er wordt geen lucht meer doorgegeven. Bij de proefrit constateerde ik ook dat de airco niet zo goed koelde, maar voor de aflevering is deze nagekeken en in orde bevonden

Natuurlijk heb ik de Renault dealer gebeld (ik woon een paar honderd meter zuidelijker) en die meldde mij dat dit een bekend probleem is en dat in dit geval de verdamper bevriest, waardoor de airco en de luchtdoorgifte wordt geblokkeerd. De enige remedie zou zijn dat ik, wanneer bovenstaande probleem zich voordoet ik de airco uitzet en eventueel de kachel even aan, waardoor de verdamper wordt ontdooit. Daarna de airco weer aanzetten en dan werkt hij weer. Ook was het advies om niet te veel koeling te vragen in relatie tot de buitentemperatuur, waardoor bovenstaande probleem minder vaak kan optreden. Wel gaf men aan dat dit probleem bij een Nederlandse zomer wel een keer of 10 zal optreden, waarbij hoge temperatuur en hoge luchtvochtigheid de boosdoeners zijn.

Nu moet ik zeggen dat ik vertrouwen heb in de deskundigheid van deze Renault dealer en ik ook een goede service tot dusver heb ervaren, maar wil deze case toch graag voorleggen aan Arkana rijders of zij ook zo de zomer moeten doorkomen, met deze gerbruiker tips. Of misschien andere Renault rijders die dit probleem kennen. Aan de andere kant wil ik ook zeker weten dat er geen technisch mankement is met de airco, dit zeker ik nog 11 maanden BOVAG garantie heb. Ook heb ik de vraag of er ook in het algemeen een matige airco wordt ervaren. Bij mijn voormalige Nissan Qasqhai ervaarde ik een veel krachtigere airco en kende ik deze problemen niet.

Alvast dank voor reacties!

André
Sinds aug 2024 Arkana 1.6 E-Tech Hybrid 145 R.S. Line

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Gebruikersavatar

mechanic
Gouden Bahco
Berichten: 16921
Lid geworden op: 24 apr 2008 20:47
Actief als: particulier
Locatie: Someren

Re: airco bevriest, Renault Arkana

Bericht door mechanic »

Het bevriezen van de airco komt door het vocht wat klaarblijkelijk niet voldoende afgevoerd wordt.
Gewoonlijk hoort dit niet te kunnen gebeuren, en met menig andere auto dit ook nooit ervaren.

Probeer eens met een simpel metertje de uitstroomtemperatuur te monitoren op een hete dag, als je merkt dat die richting vriespunt gaat kun je deze een aantal graden hoger zetten.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar

Topic author
Gast1965
4-posting-stubborn
4-posting-stubborn
Berichten: 4
Lid geworden op: 12 sep 2024 23:57
Actief als: particulier

Re: airco bevriest, Renault Arkana

Bericht door Gast1965 »

Dankjewel voor je reactie. Ik zal je suggestie om de uitstroomtemperatuur te meten meegeven aan de garage. Verder begrijp ik uit je reactie, dat de pr…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.
Sinds aug 2024 Arkana 1.6 E-Tech Hybrid 145 R.S. Line

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Dit onderwerp heeft nog 6 niet getoonde antwoorden

Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken.
Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.

Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,
zo proberen we het forum gratis te houden.


Registreer Aanmelden
 
Plaats reactie

Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie

Je moet lid zijn om een ​​reactie te kunnen plaatsen

Maak een account aan

Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut

Registreer

Log in

  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Statistieken
    Laatste bericht