Airco issue? of wat anders..?

Forumregels
géén Scenic / Megane Scenic !!
Die vind je onder Scenic
Plaats reactie
Gebruikersavatar

Topic author
TVO
repeating visitor
repeating visitor
Posts in topic: 1
Berichten: 7
Lid geworden op: 18 feb 2014
Laatste bezoek: 03 sep 2014 07:42
Actief als: particulier

Airco issue? of wat anders..?

Bericht door TVO »

Megane station uit 2007
benzine

Me renault station heeft last van water onderuit dashboard passagierskant. Het opbergvakje onder de mat aan de passagierskant is nat. Naar de garage gebracht en heeft "verstopping" verholpen.
Een kleine maand later toch weer water onderuit dashboard passagierskant en opbergvakje onder de mat weer nat.
Weer terug gegaan naar garage en deze constateerde werderom een "verstopping" op een ander punt. Prima dachten wij, oorzaak bekend en daarmee opgelost.
Nog geen week later.....weer hetzelfde probleem, weer water vanuit dashboard passagierskant.

Zou dit echt alleen een airco afvoer probleem zijn of is er wellicht meer aan de hand? Heeft het airco systeem inderdaad meerdere plekken waar de verstopping zou kunnen zitten? Wat kan het nog meer zijn?
Ook een mogelijkheid bij deze symptomen dat de paravan verstopt kan zijn?

Toen de verstopping was voor de 2e keer was "verholpen" stroomde er volgende de monteur behoorlijk wat water eruit.

Dit hele gebeuren valt onder de garantie.

Graag jullie hulp. Wat is het advies?

Groet Tim

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links


Gebruikersavatar

Harm
lid
lid
Posts in topic: 1
Berichten: 632
Lid geworden op: 30 nov 2011
Laatste bezoek: 10 aug 2017 22:13
Actief als: particulier

Re: Airco issue? of wat anders..?

Bericht door Harm »

Ik heb precies hetzelfde gehad. Kijk ook eens in het opbergvakje onder de vloer, aan de passagierskant, dat staat vaak ook vol water.

Bij mij was het duidelijk dat als de airco flink aan was er lekkage kwam en dat als de airco uit was er geen lekkage kwam. Is dat bij jou ook zo?

Bij mij bleek de afvoerpijp van de airco losgeraakt van het kachelhuis, waardoor het afvoerwater (condens) van de airco gewoon het interieur in liep en inderdaad bij de passagier op de bodem terecht kwam. Deze afvoerpijp kan de garage weer monteren, daarvoor moet het hitteschild weggehaald worden, om erbij te kunnen.

De andere oorzaak van lekkage kan zijn de paravan (kunststof plaat onder de voorruit), vaak zijn de afvoergaatjes verstopt. Het klinkt een beetje alsof de garage vooral daarmee bezig is geweest???

Maar jouw klacht klinkt het meest als het airco afvoerprobleem. Vraag eens aan de garage of ze de afvoer van de airco kunnen controleren.

Succes ermee.
Groet, Harm
Huidig: Renault Megane II Grandtour 1.6 16V Techline (2008), Renault Captur TCe 120 EDC Dynamique (2013)
Ex: Renault Megane I Break 1.6 16V RXi, Renault Clio S, Renault 5 GTS
Vroeger thuis: R4, R16TL, R16TS, R16TX, R20L, R20TL, R5GTL

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links


Plaats reactie

Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie

Je moet lid zijn om een ​​reactie te kunnen plaatsen

Maak een account aan

Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut

Registreer

Log in

  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht