De meeste mensen ervaren het bekende gevaar als minder bedreigend dan het onbekende....
Wat mij betreft is het simpel. Je hebt een bijna nieuwe auto en de keuze uit 2 mogelijkheden.
a. de auto houden. Het probleem met de bak is bekend. Zelfs al zou je de auto 6 jaar houden en het zou dan pas echt opspelen kan Renault niet beweren dat het niet al bij aflevering bestond. M.a.w.: garantie = 100% Dan bestaat er natuurlijk het risico op andere problemen, maar eerlijk die R-Link problemen lijken nu toch opgelost.
b. de auto nu wegdoen. Financieel niet heel wijs. En ook bij de concurrentie koken ze slechts met water. Dus ook daar gaan dingen kapot. Aan de andere kant, vroeger stond Ford niet erg geweldig bekend en kijk nu eens. Een Focus met een driecilindertje rijdt bij Auto Motor und Sport 100.000 km zonder ook maar een defect!
Wat je dus ook doet, er is altijd een kans dat het verder goed gaat, maar ook dat het fout gaat. Je weet het vantevoren niet.
