Ad-blocker gedetecteerd: Onze website wordt mogelijk gemaakt door online advertenties aan onze bezoekers te tonen. Overweeg om ons te ondersteunen door uw ad-blocker uit te schakelen op onze website.
Ben erg benieuwd of er meer Captur eigenaren dit probleem herkennen en er hopelijk een oplossing voor weten? Want de dealer weet het tot op heden niet.
Bij zover ik weet alle auto's met centrale vergrendeling is het gebruikelijk dat wanneer je de centrale vergrendeling opent met de afstamdsbediening en geen enkele deur opent na enige tijd de sloten weer automatisch moeten afsluiten. Dit is om te voorkomen dat wanneer je per ongeluk de openen knop op je ab indrukt (bv in je broekzak) de deuren open blijven staan.
Bij mijn nieuwe Captur werkt dit opnieiw automatisch afsluiten niet, en ook bij een kennis van mij is dat het geval, ik heb een Dynamique en hij een XMod van eind 2016.
In het instructieboekje staat ook vermeld dat de deuren na 2 minuten weer moeten afsluiten. Zijn er anderen die dit herkennen en een oplossing weten?
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
Captur TCe 120 5 april 2017 handgeschakeld, Dynamique Rouge Flamme/Noir Etoilé met Pack City Camera
Na het ontgrendelen met de afstandbediening dien je de motor te starten en weer uit doen. Daarna werkt de automatische afsluiting van de portieren weer.
Het ontgrendelen zoals in de handleiding vermeldt, geldt voor het ontgrendelen met de knoppen op de deuren. Als je op de deurknoppen drukt, maar de deur niet opent, valt het daarna weer in het slot.
Gl1800 schreef:
Bij zover ik weet alle auto's met centrale vergrendeling is het gebruikelijk dat wanneer je de centrale vergrendeling opent met de afstamdsbediening
Bij mijn nieuwe Captur werkt dit opnieiw automatisch afsluiten niet,
Dus snap ik je niet!
Zo werkt het bij mij:
Als je met de afstandbediening ontgrendeld en je wel of niet een deur opent, gaan de deuren niet meer automatisch op slot. Alleen met de afstandbediening kan je weer afsluiten. Tenzij je de motor start en weer uit doet. Dan kan je de deuren dicht gooien en weglopen. Deze gaan dan automatisch op slot.
Druk je enkel de knop op de deur en open je geen portier, gaan de portieren niet automatisch weer op slot zolang je met de afstandbediening in de zone blijft staan. Loop je echter met de afstandbediening weg van de auto, dan gaan de portieren wel op slot.
Hopelijk nu duidelijker uitgelegd. Werkt dit niet bij jouw Captur, neem dan contact op met de monteur van je garage.
Jij snapt mij inderdaad niet, nog een keer opnieuw proberen uit te leggen dan maar.
1
Ga ervan uit dat de deuren op slot zijn en dat deze zijn afgesloten door het weglopen of door het indrukken van de knop op de ab. Dat maakt voor deze uitleg nl niet uit. De deuren zijn op slot daar gaat het om.
2
Ik bevind mij daarna op afstand van de auto, bv in huis. Als ik nu op de knop open sloten van de ab druk, wat zeker per ongeluk kan gebeuren, gaan de deuren van het slot en zie je de raw knipperen. En dat zie je dus niet als het per ongelukk gebeurt
3
Als ik nu geen deuren daadwerkelijk open maak, want ik ben tenslotte in huis en wist het niet Dan horen de sloten na 2 minuten weer automatisch op slot te gaan. Zo is het bij alle auto's , ook bij de Clio van mijn buurman en mijn vroegere Clio werkte dat zo en al mijn andere auto's die ik gehad heb, en het staat ook in het instructieboekje van de Captur. Zie afbeelding.
Maar bij mijn Captur en die van een kennis werkt dit niet en blijven de sloten open en kan iedereen in mijn auto komen.
Daarom de vraag heeft iedereen dit met een Captur want de dealer weet de oplossing ook niet.
Ik denk dat het mogelijk een fout in de sofrwate is.
Hoop dat je het nu begrijpt, duidelijker kan ik het niet beschrijven.
Captur TCe 120 5 april 2017 handgeschakeld, Dynamique Rouge Flamme/Noir Etoilé met Pack City Camera
[quote="TCe120ECD"
Als je met de afstandbediening ontgrendeld en je wel of niet een deur opent, gaan de deuren niet meer automatisch op slot. Alleen met de afstandbediening kan je weer afsluiten. Tenzij je de motor start en weer uit doet [/quote]
Zoals ik al schreef, het werkt bij mijn Captur net als bij jouw Captur.
TCe120ECD schreef:[quote="TCe120ECD"
Zoals ik al schreef, het werkt bij mijn Captur net als bij jouw Captur.
Dan is ook die van jou niet goed dus, want dat is echt niet zoals het hoort en zoals het staat beschreven in het instructieboekje.
Je loopt nu ni echt het risico dat jouw auto niet afgesloten buiten staat.
Captur TCe 120 5 april 2017 handgeschakeld, Dynamique Rouge Flamme/Noir Etoilé met Pack City Camera
Geen reacties, jammer had het anders verwacht. Kan toch niet zo moeilijk zijn om de werking van jullie sloten aan mij door te geven. Of is mijn vraag onduidelijk of oninteressant misschien?
Captur TCe 120 5 april 2017 handgeschakeld, Dynamique Rouge Flamme/Noir Etoilé met Pack City Camera
Bedankt FrankV voor jouw reactie, Ik gebruik ook alleen de handsfree optie FrankV, maar het gaat erom dat wanneer iemand ongewenst op de openen knop drukt van jouw ab. Bv kleine kinderen of wanneer de ab in je broekzak zit. Dan staat je auto open zonder het te merken. En bij alle merken auto's gaan de deuren dan weer automatisch op slot na enige minuten behalve bij mijn Captur en de dealer weet geen oplossing. En daarom wil ik grag weten of er meer Capturs dit hebben ?
Captur TCe 120 5 april 2017 handgeschakeld, Dynamique Rouge Flamme/Noir Etoilé met Pack City Camera
Dré schreef:Klopt, werkt niet zoals het hoort. Captur diesel van 2013.
Bedankt Dré, wordt ik dus niet vrolijk van, en dat al in 2013. Betekent dus ook dat er nog nooit iets aan gedaan is door Renault vermoed ik. Benieuwd of er ook Capturs zijn waarbij het wel werkt?
Captur TCe 120 5 april 2017 handgeschakeld, Dynamique Rouge Flamme/Noir Etoilé met Pack City Camera
TheSarge schreef:Captur van m'n vrouw uit 11/2013 werkt het prima (0,9 TCe)
Bedankt TheSarge, het kan dus wel werken blijkbaar. Kan ik mijn dealer dus mee proberen te overtuigen dat er wel degelijk Capturs zijn waarbij het wel werkt.
Captur TCe 120 5 april 2017 handgeschakeld, Dynamique Rouge Flamme/Noir Etoilé met Pack City Camera
Maar bekijk het eens van de andere kant. Als je daadwerkelijk de deuren wilt ontgrendelen d.m.v. de keycard, dan is het toch niet gewenst als ze dan toch na 2 minuten weer sluiten ?
Bij het autowassen bijvoorbeeld, of bij het pauzeren op een parkeerplaats.
Coelacanth schreef:Maar bekijk het eens van de andere kant. Als je daadwerkelijk de deuren wilt ontgrendelen d.m.v. de keycard, dan is het toch niet gewenst als ze dan toch na 2 minuten weer sluiten ?
Bij het autowassen bijvoorbeeld, of bij het pauzeren op een parkeerplaats.
Jij begrijpt het probleem niet Coelacanth, nog maar een keertje goed lezen zou ik zeggen.
Captur TCe 120 5 april 2017 handgeschakeld, Dynamique Rouge Flamme/Noir Etoilé met Pack City Camera
Vandaag via de dealer te horen gekregen, deze mogelijkheid zit niet op de Captur en dat het in het instructieboekje staat is een fout in het boekje zegt RN.
En dan denk ik jaja, ik krijg precies het antwoord wat ik al verwacht had. Lekker makkelijk van RN.
Waarom zit deze optie die notabene op zover ik weet alle auto's aanwezig is niet op de Captur en ook zelfs op de Clio die naar ik denk niet zo heel veel anders zal zijn als het om de elektronica gaat dan de Captur.
Captur TCe 120 5 april 2017 handgeschakeld, Dynamique Rouge Flamme/Noir Etoilé met Pack City Camera
Gl1800 schreef:Vandaag via de dealer te horen gekregen, deze mogelijkheid zit niet op de Captur en dat het in het instructieboekje staat is een fout in het boekje zegt RN.
En dan denk ik jaja, ik krijg precies het antwoord wat ik al verwacht had. Lekker makkelijk van RN.
Waarom zit deze optie die notabene op zover ik weet alle auto's aanwezig is niet op de Captur en ook zelfs op de Clio die naar ik denk niet zo heel veel anders zal zijn als het om de elektronica gaat dan de Captur.
Hoi!
Wilde net de zelfde thread openen toen ik die van jou zag.
Per 1augustus een Captur Intens model 2018 gekocht met het zelfde probleem. Erg slecht van Renault! Bij mijn Mazda sloten de deuren automatisch indien binnen 30 seconden geen deur werd geopend, zoals het hoort. Het boekje zegt idd 2 minuten, maar dat werkt niet. Mijn auto heeft al diverse keren een nacht niet afgesloten gestaan omdat de knop in mijn broekzak was ingedrukt, waarschijnlijk door de smartphone. Ik ga morgen de garage bellen, want dit hoort natuurlijk echt niet!
Groeten.
Hansvw2, ik ben het helemaal met je eens, maar Renault gaat en kan er niets aan doen zeggen ze. Ik vind het ook erg slecht, heb zelf ook een aantal keren mijn auto open aangetroffen. Al mijn auto’s die ik gehad heb gingen gewoon weer op slot na enige tijd.
Ik heb dit ongewild open drukken opgelost door de sleutel in een sleutelhanger hoesje met rits te doen en aan de zijde van de knoppen 2 oude plastic pasjes op elkaar (formaat credit card) te plaatsen waarvan ik er een aan het einde van de lange zijden iets verdikt heb met een strookje dun rubber, waardoor er afstand tot de knoppen wordt gecreëerd en de knoppen niet meer ongewild kunnen worden ingedrukt.
En ik heb 2 pasjes op elkaar gebruikt om dat een exp. nog te veel doorbuigt en dan nog de knoppen indrukt.
Hoop dat mijn verhaal duidelijk is.
Captur TCe 120 5 april 2017 handgeschakeld, Dynamique Rouge Flamme/Noir Etoilé met Pack City Camera
Gl1800 schreef:Hansvw2, ik ben het helemaal met je eens, maar Renault gaat en kan er niets aan doen zeggen ze. Ik vind het ook erg slecht, heb zelf ook een aantal keren mijn auto open aangetroffen. Al mijn auto’s die ik gehad heb gingen gewoon weer op slot na enige tijd.
Ik heb dit ongewild open drukken opgelost door de sleutel in een sleutelhanger hoesje met rits te doen en aan de zijde van de knoppen 2 oude plastic pasjes op elkaar (formaat credit card) te plaatsen waarvan ik er een aan het einde van de lange zijden iets verdikt heb met een strookje dun rubber, waardoor er afstand tot de knoppen wordt gecreëerd en de knoppen niet meer ongewild kunnen worden ingedrukt.
En ik heb 2 pasjes op elkaar gebruikt om dat een exp. nog te veel doorbuigt en dan nog de knoppen indrukt.
Hoop dat mijn verhaal duidelijk is.
Hallo GI1800,
Bedankt voor jouw antwoord, het is duidelijk hoe je het opgelost hebt. Maar ik denk dat Renault het echt op moet lossen. Benieuwd wat mijn verzekering er van zou zeggen wanneer mijn auto is leeg gehaald zonder sporen van braak... Ik ga het iig proberen hij Renault. Anders na deze weer snel terug naar een Japans merk!
Groeten,
Hans
Ik weet wat uw verzekering gaat zeggen als de auto is leeg gehaald zonder sporen van braak
Meneer u heeft uw auto niet afgesloten.logisch toch?
Captur 2 EDC 1.3 intens, blue iron noir etoile, easy driving pack, Pack easy link navigatie met 9,3 “ scherm, parkeer sensoren voor en achter met achteruitrij camera, Pasadena 18" lichtmetalen velgen met vredestein Quatrac 5 all weather banden, luxe kentekenplaten
Grad schreef:Ik weet wat uw verzekering gaat zeggen als de auto is leeg gehaald zonder sporen van braak
Meneer u heeft uw auto niet afgesloten.logisch toch?
Uiteraard. Vandaar dat ik dit zo'n slechte zaak vind van Renault.
Mocht je hier echt problemen mee hebben (het per ongeluk indrukken van de knoppen) dan koop je voor een paar euro bij aliexpress oid een mooi leren hoesje. Staat nog chique ook
Renault Captur Initiale Paris (Two-tone Blanc Nacré / Noir Etoilé QNC+GNE / Panoramisch glazen dak)
Helaas moet ik melden dat ook bij onze Captur van augustus 2018 dit probleem zich voordoet. Daarnaast ontgrendeld de auto rgeomatig zonder interventie op de sleutel kaart. Ik weet dus nooit of mijn auto afgesloten blijft.
Ik houd mijn kaart voortaan in de binnenzak van mijn jas. Sinds die tijd geen ongewenst ontgrendelde deuren meer. (Alleen met de kaart in mijn broekzak kwam dat voor.) Soms vervelend als je zo even naar buiten loopt om iets uit de auto te pakken.
Jammer dat Renault er niets aan doet, zoiets simpels.
Verder een fijne auto!
Ook met de Captur van mei 2019 werkt het niet zoals verwacht en in het boekje staat (al jaren!)
Bij navraag bij de dealer was de man verbaast, het zou moeten werken. Ik moest de auto anders maar even een keer langs brengen dan zou men er naar kijken. Op mijn vraag hoelang dat dan duurde zei hij dat het wel eens een tijdje kon duren omdat het "elektronica" is. Dat het een algemeen probleem is bij de Captur daar wist hij niets van. Hij demonstreerde het nog even bij zijn eigen auto maar dat was een Clio, daar werkt het wel duh...
Helaas ben ik vergeten te vragen of hij het dan eens in de showroom wilde testen, om nou mijn auto daar waarschijnlijk een hele dag te stallen zonder enig resultaat daar heb ik ook niet zo veel zin in.
Op de facebook pagina van Renault heb ik ook een bericht achtergelaten maar dat bericht verschijnt nog niet, die moet eerst door de censuur afdeling heen (als ie daar al doorheen komt), ik ben benieuwd naar het antwoord.
Renault Captur Techno E-Tech hybrid 145 (4-2024)
Packs: Full screen, Advanced driving assist, City Premium en draadloze oplader
Kleur: Noir Etoile
Dashcam Viofo A119 V3
Easylink versie 283C35538R (april 2025 geïnstalleerd)
Ik ben zeer benieuwd, maar verwacht er weinig van. Volgens mijn dealer is het bekend, maar is Renault niet van plan er iets aan te doen. Echt klantgericht...
Goedemorgen, voor zover wij weten werkt de automatische hervergrendeling alleen bij auto's zonder handsfree. Kan dit kloppen?
Bij mij klopt dit dus omdat ik de keyless entry functie erop heb zitten, ik weet niet of er Capturs zijn zonder keyless entry waarbij de automatische hervergrendeling wel werkt
Renault Captur Techno E-Tech hybrid 145 (4-2024)
Packs: Full screen, Advanced driving assist, City Premium en draadloze oplader
Kleur: Noir Etoile
Dashcam Viofo A119 V3
Easylink versie 283C35538R (april 2025 geïnstalleerd)
LOL! Ik heb ook keyless, zoals volgens mij alle nieuwere Captures, maar dat mag toch niet betekenen dat het dan niet hoeft te werken? Wat een grappenmakers!
Sorry hoor.
Niet een antwoord dat helpt het probleem op te lossen...
In het geval dat de auto ontgrendeld is, maar geen enkel portier geopend wordt, wordt hij automatisch na twee minuten weer vergrendeld.
staat inderdaad alleen bij de bladzijde met de beschrijving van: Renault Card afstandsbediening en niet meer bij de bladzijde met de beschrijving "Handsfree" Renault Card. Dus volgens het boekje klopt het wel maar persoonlijk vind ik het een hele slechte keuze om het in de handsfree modus niet mee te programmeren, alsof je met de handsfree card niet per ongeluk op de ontgrendel knop kan drukken als je binnen het bereik van de auto bent.
Het is te hopen dat met de nieuwe uitvoering van de Captur het wel weer mee geprogrammeerd is.
Renault Captur Techno E-Tech hybrid 145 (4-2024)
Packs: Full screen, Advanced driving assist, City Premium en draadloze oplader
Kleur: Noir Etoile
Dashcam Viofo A119 V3
Easylink versie 283C35538R (april 2025 geïnstalleerd)
Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie
Je moet lid zijn om een reactie te kunnen plaatsen
Maak een account aan
Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut
Bij onze Renault Captur uit 2015 zit automatisch vergrendelen bij weglopen. Dit doet het prima,,,de 4 passagier-deuren worden vergrendeld. Echter de achterdeur niet.
Sinds deze week kan ik niet meer automatisch openen en sluiten.
Ik kan niet vinden waar dit aan ligt. Ook zie ik in de instellingen niks wat ik aan of uit kan zetten om dit weer te activeren.
Iemand een idee hoe ik automatisch openen en sluiten weer...
Hallo, heb renault captur 2 hybride . de deuren automatisch openen of sluiten lukt maar zelden meer. nieuwe batterij geplaatst, maar helpt niet.
Heeft iemand een idee wat ik kan proberen om dit in orde te krijgen?
Hoi, tijdens het rijden begint af en toe het waarschuwingslampje van de deuren te branden en te piepen . Bij nazicht van de deuren zijn die goed gesloten en ook de centrale vergrendeling doet zijn werk dus de deuren zijn werkelijk dicht. Probleem...