Ad-blocker gedetecteerd: Onze website wordt mogelijk gemaakt door online advertenties aan onze bezoekers te tonen. Overweeg om ons te ondersteunen door uw ad-blocker uit te schakelen op onze website.
@Jeffrey71 en @Huite Bedankt voor de (aanvullende) informatie. Zou inderdaad best logisch zijn als ze eerst een aantal proeven via de dealers doen (en wie is beter geschikt daarvoor dan Huite ). We wachten verdere ontwikkelingen "rustig" af...
Net Change log bekeken: vooral ook die laatste opmerking is natuurlijk heel interessant. Wijst erop dat Renault serieus werk wil maken van kaart updates via downloaden!! Goed nieuws dus, er wordt over nagedacht en aan gewerkt
Jeffrey71 ik heb in elk geval die 'boodschap' nog niet. Ik heb gisteren Renault gevraagd hoe het met die 'update' zit, maar kreeg enkel antwoord dat ze binnen de tien dagen zullen antwoorden!
Ik heb deze updatemelding ook in My Renault staan: maar wat erg vreemd is, is het versienummer van de 'nieuwe' versie: 11.259 ??
De versie die er nu in zit is 313.
Vreemd.
Google Maps kaart met alle snelladers in Nederland: http://www.chargefast.nl
Twitter: @MartijnEV
2013-2018: Renault Zoe Intens Q210 ZE40 - Bleu Energie
december 2018-heden: Jaguar I-Pace EV400 S - Fuji White
De vorige update ver in MY renault was 11.249 en deze gaf inderdaad in de R-link ver 11.313.1467818-3036 aan.
Martijn ook naar div. kleine update`s door de dealer zelf is dit ver nr niet veranderd. Dit komt denk ik omdat bij kleine update`s
het vaak om een patch gaat die een klein gedeelte van de software aanpast.
Ik ga zo eens de sd kaart updaten en kijken wat het brengt.
Nou, de update zit er in. Ik weet nog niet wat er veranderd is maar ik heb het idee dat hij wel sneller reageert op de scherm aanrakingen.
Ook hebben ze een oplossing voor de "kaartkorrectie's " in TomTom Live, ze hebben het logo gewoon verwijderd..., de boeven.
Tevens geeft hij aan dat de "CanCo Prosessor" ge-updatet wordt.
Geen idee wat dat is maar bij de vorige update kreeg ik die melding niet.
Kan natuurlijk met de Can-Bus te maken hebben die b.v. de radio uitschakelt als je de deur open doet.
De toekomst zal uitwijzen of dit een goede update is............spannend!
Gewoon op de PC, duurt wel even. Eerst downloaden en dan maakt hij een backup.
Alles met elkaar ongeveer 20 minuten.
Dan in de auto, ook weer 20 minuten.
Ja, het wordt duidelijk aangegeven, update met draaiende motor!
Eerst de motor starten wachten tot alle meldingen voorbij zijn en dan pas de SD-kaart plaatsen, het duurt dan vrij lang voor hij begint met updaten, geen paniek.
Borry ik update altijd al met de motor aan.
Alleen stopte ik de kaart altijd gelijk erin en dan r-link aan.
Heb het nu gedaan zoals jij beschreven hebt: Eerst de motor starten wachten tot alle meldingen voorbij zijn en dan pas de SD-kaart plaatsen. En dat werkte voor mij, ik zeg bedankt.
Maar even wat een hokus pokus om een simple update uit te voeren man dat moet toch stuk gebruiksvriendelijker kunnen.
@Jeffrey71;
Als je in de firmware van een computer een kleine wijzeging aanbrengt moet je het hele pakket weer opnieuw laden.
Het maakt niet uit of het een kleine of grote update is, het laden duurt even lang.
De motor moet je laten lopen omdat R-Link na een bepaalde tijd in stand-by gaat als de motor niet loopt en dan mislukt de update.
Ik geef toe dat he omslachtig is maar ik heb mij al vaker verbaast over de electronische vaardigheden van autofabriekanten.
Hierbij de officiële tekst die in My Renault verschijnt, maar je meestal snel wegklikt. Wel belangrijk om deze punten goed op te volgen:
U heeft gevraagd om uw R-Link-software of uw wegenkaarten te updaten.Deze updates verbeteren de algehele prestaties van uw R-Link systeem of vernieuwen uw wegenkaarten voor een nauwkeurigere navigatie.
Vanaf uw computer:
Plaats de SD-kaart in uw computer om het downloaden te starten.
Het downloaden van de R-Link software duurt ongeveer 20 minuten *.
Het downloaden van wegenkaarten is afhankelijk van het type en de grootte van de wegenkaart (Benelux / Europa) *.
Zodra het downloaden voltooid is, verwijdert u de SD-kaart uit uw computer
(en vervolgens:) In uw auto:
De volgende procedure moet worden uitgevoerd met draaiende motor.
Plaats de SD-kaart in uw auto.
De installatie van de R-Link software of wegenkaart start automatisch.
Gedurende de gehele installatie van de software en de wegenkaart, zal uw R-Link niet beschikbaar zijn en kunt u deze tijdelijk niet gebruiken. Het bericht 'Kaart niet gevonden' wordt weergegeven).
De installatie van de R-Link software duurt ongeveer 15 minuten.
De duur van de installatie van de wegenkaart is afhankelijk van het type wegenkaart (Benelux/Europa) dat u installeert. ** ! Het is belangrijk dat u de SD-kaart niet verwijdert en de auto niet uitschakelt totdat de installatie is voltooid. Uw R-Link systeem kan hierdoor beschadigen.
Zodra de installatie voltooid is, zal uw R-Link automatisch opnieuw opstarten en u krijgt weer toegang tot alle functies van uw R-Link systeem.
Als om wat voor reden dan ook de installatie wordt onderbroken ***DIENT U DE SD-KAART NIET TE VERWIJDEREN , zodat uw R-Link de installatie kan voltooien of opnieuw kan opstarten. Zodra de installatie voltooid is hebt u toegang tot alle functies van uw R-Link.
* De download tijd is afhankelijk van de grootte van de gedownloade kaart en uw internet snelheid bij het downloaden.
** De installatie van wegenkaarten vereist tenminste 20 minuten en kan aanzienlijk toenemen, afhankelijk van de grootte van de kaart.
*** Zodra uw R-Link naar standby gaat wordt de installatie onderbroken. De R-Link kan in standby gaan doordat, bijvoorbeeld de motor uitgeschakeld is of als u uw voertuig verlaat en uw auto op slot doet.
Google Maps kaart met alle snelladers in Nederland: http://www.chargefast.nl
Twitter: @MartijnEV
2013-2018: Renault Zoe Intens Q210 ZE40 - Bleu Energie
december 2018-heden: Jaguar I-Pace EV400 S - Fuji White
Helemaal gelijk MartijnEV;
Ik heb dit stuk text geselecteert en in een word-document geplakt zodat ik het in de toekomst altijd bij de hand heb.
Zouden meer mensen moeten doen, vookomt een hoop ellende.
En hierbij het updateproces in de auto in een beeldverslag.
Je ziet: de update bestaat uit twee delen, dus je moet gedurende deze ca. 18 minuten twee keer Ja zeggen op het starten van de update! (en bij de tweede keer moet je eerst wachten tot het 'Benelux Kaarten Laden...' scherm is verdwenen).
Je hebt niet voldoende permissies om de bijlagen van dit bericht te bekijken.
Google Maps kaart met alle snelladers in Nederland: http://www.chargefast.nl
Twitter: @MartijnEV
2013-2018: Renault Zoe Intens Q210 ZE40 - Bleu Energie
december 2018-heden: Jaguar I-Pace EV400 S - Fuji White
Zo doe ik het dus ook altijd, precies zoals de text zegt.
Ik zie nergens staan dat je de sd kaart er pas in doet als de opstart fase van de rlink voorbij is. Daar gaat het fout.
Maar het werkt wel ,we hebben weer wat geleerd.
Bespaart weer een rit naar de dealer, trouwens zin's ik Renault rij ben ik nog nooit zo vaak bij mijn dealer geweest dat zegt mij meer dan genoeg.
Update is (uiteindelijk) gelukt. Ging eerst mis op de PC. Mogelijk omdat ik de R-link tool al had gestart, waardoor het downloaden al was begonnen, voordat ik de SD-card in de PC had gestopt. Het downloaden ging gewoon verder tot er op een zeker moment de mededeling kwam dat er met de SD-kaart iets misgegaan was en ik contact moest opnemen met de klantenservice. Ondanks herstart en SD-card paar keer uithalen (netjes gedaan zoals het hoort) en weer terug doen bleef deze mededeling komen. Toen naar de auto, motor gestart en kaart erin gedaan. Mededeling kwam Europe kaart laden (dus die stond er gelukkig nog gewoon goed op) en dit proces helemaal voorbij laten gaan. Update stond er dus duidelijk niet op!!
Daarna weer kaart eruit en terug in de PC. R-link toolbox gestart en groot wonder, het hele proces begint gewoon te werken. Zo'n 10 minuten wachten en daarna met de kaart naar de auto. Starten (even wachten) en kaart erin. Zo'n 18 minuten later staat de update erop.
Geen proces wat even probleemloos verloopt, maar goed, het is achter de rug....
Bij mij gebeurd er na het updaten op de pc weer helemaal niks in de auto. Dat is nog nooit gelukt. Is er een mogelijkheid om de update handmatig te starten?
Don't HURRY, be happy!
R15 TL (1975 restauratie nadert het einde)
R17 TL découvrable automatic (1976)
R15 GTL Grand Prix (1977 restauratie start binnenkort)
Laguna coupé 2.0T automaat, 4ws (2013)
Zoe Z.E. Intens 41 kWh (2013)
Alpine A110 (2023)
Van de baas: Mégane E-tech Evolution ER (2023)
Verwijder SD kaart via het Systeem Instellingen menu, auto helemaal uit, auto weer aan, wachten tot R-Link is opgestart en meldingen zijn geweest, en dan SD kaart er weer instoppen?
Google Maps kaart met alle snelladers in Nederland: http://www.chargefast.nl
Twitter: @MartijnEV
2013-2018: Renault Zoe Intens Q210 ZE40 - Bleu Energie
december 2018-heden: Jaguar I-Pace EV400 S - Fuji White
Na 6 of 7 keer dat ritueel doorgelopen te hebben en vervolgens nog een minuut of wat in de auto gewacht te hebben, heb ik het opgegeven. 2 juni staat de ZE A-service afspraak bij de dealer. Mogen zij het eens proberen.
Don't HURRY, be happy!
R15 TL (1975 restauratie nadert het einde)
R17 TL découvrable automatic (1976)
R15 GTL Grand Prix (1977 restauratie start binnenkort)
Laguna coupé 2.0T automaat, 4ws (2013)
Zoe Z.E. Intens 41 kWh (2013)
Alpine A110 (2023)
Van de baas: Mégane E-tech Evolution ER (2023)
@renault15.17 ik snap de frustratie helemaal.
Ik ben zelf hobbymatig al erg lang bezig met elektronica, voorbeelden zijn onder anderen ombouwen van satelliet tuners en het uitlezen en herprogrammering van de eproms, zelf navigatie menu`s ontwerpen. maar ook ombouwen van gameconsoles , mobieltjes en tablet `s voorzien van alternatieve firmware.
Wat ik mee maak met de r-link heb ik nog nooit meegemaakt, Renault heeft het voorelkaar om van een simpele upgrade procedure een puinhoop te maken.
De door Renault gemaakte uitleg voor het upgraden is geen zekerheid voor slagen, dit blijkt ook wel uit de diverse verschillende upgrade problemen. Om deze groep te bestempelen als dom of A- technisch gaat mij te ver. Bij sommige mensen werkt het feilloos maar bij anderen werkt het simpel weg niet zonder problemen.
Ik vraag mij af of er een overeenkomst is met de groep mensen die problemen hebben met hun R-link zoals de bekende kaartuitval enz.
De keuze om de SD kaart te gebruiken als upgrade medium snap ik zelf ook niet. Waarom niet gewoon zoals in de garage de usb poort gebruiken?
@Sylver Voor uitvoeren van de update moet de motor inderdaad draaien. Doe je dat niet, dan valt na een aantal minuten R-link uit en moet je helemaal overnieuw beginnen. Omdat je twee keer op OK/Ja moet drukken doe ik het altijd stilstaand (niet erg best voor het milieu overigens) maar je kunt inderdaad rondrijden al moet je dan weer opletten dat bijv. het start/stop systeem uitgezet is, want iedere verstoring kan betekenen dat de update stagneert. Ik heb zelfs ergens gelezen dat het open doen van een portier het proces kan laten vastlopen. Ik blijf er dus altijd maar al die tijd inzitten....
Heb gisteren ook de update uitgevoerd. Inmiddels mijn tweede keer. De eerste ging volledig perfect , deze tweede haperde de eerste keer. De SD kaart weer aan de computer, de stappen weer goed doorlopen. Valt op zich mee qua moeilijkheid. Toen in de auto, deze starten, wachten tot alle meldingen weg zijn (in mijn geval vooral het zoeken naar de telefoon, die heb ik dan niet op bluetooth staan). Daarna de kaart erin en vrij kort daarop al de kaarten van TomTom weer zichtbaar. Daarna wachten, duurde wel een minuut of 4, maar toen kwam de update en ben ik maar een rondje gaan rijden. Alles daarna wederom volledig goedgegaan. Het valt mij dus nog niet tegen. Wel afkloppen voor de volgende keer. Codewoord in het updaten is toch denk ik: geduld....
Ik ben ook bij MyRenault.be en momenteel ook aan het proberen.
Als ik mijn SD-kaart ingeef op mijn PC, zegt hij onmiddellijk SD-kaart bijgewerkt.
Na een second of twee... weet eigenlijk niet of hij iets heeft gedownload...
Overigens, van wegenkaartupdates nergens een spoor te bekennen!
Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie
Je moet lid zijn om een reactie te kunnen plaatsen
Maak een account aan
Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut
Middag
Even een vraagje heb Senice 4 navigatie geupdate bij de garage onder nr 9.12.138.703531 alleen ik zie in mijn systeem dat er kaarten van 2018 in staan tevens bj auto .
Waar kan ik controleren dat er een nieuwe update is geweest
Hoor graag...
Ik heb sinds vorige week een Captur uit 2013. MIjn R-link geeft aan dat er geen netwerkverbinding is. Ik vermoed dat het abonnement verlopen is. Hij geeft ook een melding dat update mislukt is.
In de R-link store krijg ik geen optie hiervoor. Ik...
Is het mogelijk om de r link 2 te updaten van versie 9.0.33.436 naar 9.0.37? Ik heb volgens mij de nieuwe bootloader al: 5624. Ik kan alleen nergens het update bestand vinden...Heb me rot gezocht. Via de toolbox krijg ik niks...
Ik heb sinds kort na bijna een jaar en 55 000 km rijden ineens een paar issues met het OpenR-link systeem:
Op de kaarten op het hoofdscherm verdwijnt de verkeersinformatie van de kaart. Na enige (onregelmatige) tijd komt deze weer om even later...
Mijn R-link valt regelmatig uit; systeem is ‘dood’. Niets werkt meer.
Krijg het alleen weer aan de praat door de accu een paar minuten te ontkoppelen. Na koppelen werkt het systeem weer. Ra, ra?
Kent iemand dit probleem en is er een oplossing?...