reset foutcodes

Alle overige technische Laguna vragen
Plaats reactie
Gebruikersavatar

Topic author
davelaar82
repeating visitor
repeating visitor
Berichten: 9
Lid geworden op: 01 jan 2012 16:03
Actief als: particulier

reset foutcodes

Bericht door davelaar82 »

Beste mensen,

Van de week mijn eerste renault gekocht na jaren Volvo en Alfa gereden te hebben.
Heerlijke auto, maar met een servicemelding in het scherm. Na heel veel gezoek op het internet gevonden hoe ik kan zien wat voor melding het om gaat en nu blijkt dit dus om een oude storing te gaan (laadstroom defect).
Hoe haal ik oude fouten uit de boorcomputer zonder tussenkomst van de dealer, of is dit in het geheel niet mogelijk?
Daar ik aanstaande maandag pas bij de dealer terecht kan en me nu al dood erger aan de tekst service in het display.

Service interval is overigens al door mijzelf gereset na de olie en filters vervangen te hebben.

Het gaat om een Laguna Grand Tour 1.9DCI Privilege uit juni 2002. Dynamo is recent vervangen door Auto Service Apeldoorn. Accu is ook prima in orde. De melding laadstoom defect komt alleen in het scherm als ik tijdens het invoeren van de kaart de knop op de ruitenwisser indruk. Start ik de auto normaal dan verschijnt er alleen na de oliecheck "service", verder geen enkele melding en ook geen klachten.
Kan het misschien te maken hebben met zwakke Xenon lampen? Deze worden morgen vervangen door nieuwe goedkope D2R lampen (20,00 per set vind ik tenminste goedkoop)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Gebruikersavatar

mechanic
Gouden Bahco
Berichten: 16911
Lid geworden op: 24 apr 2008 20:47
Actief als: particulier
Locatie: Someren

Re: reset foutcodes

Bericht door mechanic »

Meestal als je meldingen krijgt op je display zit er ook echt een storing in de auto, en niet in het geheugen. Die van je laadstroom defect zal na de nieuwe dynamo in het geheugen staan. Heeft de garage wel gecontroleerd na het vernieuwen of de dynamo goed functioneerd?
Uitlezen kan je bij elke garage doen met apparatuur, niet perse een dealer.
Waarschijnlijk zal de melding service toch een probleemje herbergen, maar dat is gelijk te zien bij het uitlezen.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar

Topic author
davelaar82
repeating visitor
repeating visitor
Berichten: 9
Lid geworden op: 01 jan 2012 16:03
Actief als: particulier

Re: reset foutcodes

Bericht door davelaar82 »

Even een andere vraag, mijn binnenverlichting (niet degene die automatisch aangaan) brandt niet. Onder andere dashboardkastje verlichting, en de vloer…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Dit onderwerp heeft nog 5 niet getoonde antwoorden

Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken.
Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.

Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,
zo proberen we het forum gratis te houden.


Registreer Aanmelden
 
Plaats reactie

Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie

Je moet lid zijn om een ​​reactie te kunnen plaatsen

Maak een account aan

Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut

Registreer

Log in

  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Statistieken
    Laatste bericht