stop en start controleren....

Zit er een stroomdraadje aan ? Dan is dit de juiste rubriek
Forumregels
-
- Vermeld het type Renault in de titel, liefst tussen [ haken ] aan het begin van de titel
- Geef (zoveel mogelijk) informatie over het betreffende model en jaartal, zodat er niet naar gevraagd hoeft te worden.
Plaats reactie

Topic author
scarface450
lid
lid
Berichten: 917
Lid geworden op: 09 apr 2017 12:42
Actief als: particulier

stop en start controleren....

Bericht door scarface450 »

Mijn wagen GSIII 1.5 dci 110 pk 81 kw collection 2012 ( 05 02 2013 ingeschreven ) zegt mij dat de stop en start moet gecontroleerd worden...kmstand is 79500.

Iemand die hier ervaring mee heeft en wat kan de reden zijn dat de wagen mij dit meld ? Ik zet deze meestal af omdat ik het hinderlijk vind om met een constant op-en afslaan van de motor te rijden.

Moet ik mij meteen zorgen maken of kan ik dit nog even aanzien...het is wel de bedoeling om de auto voor juli 2022 grondig te laten controleren/nakijken alvorens wij ermee op verlof vertrekken.

In C doe ik het onderhoud zelf ( jaarlijks olie/filter verversen ipv om de 2 jaar) samen met een concullega maar voor alle zekerheid willen we toch met een gerust hart vertrekken op reis deze zomer , daarom het extra nazicht door de ( Renault)garage .

Zijn er nog extra zaken die we moeten laten controleren ?

+- 2 jaar terug zijn er reeds 4 nieuwe injectoren geplaatst. Ik heb hier nog een dieselfilter liggen , maar het is er nog niet van gekomen om deze te vervangen. ( reeds nodig ? )
Buiten die injectoren is er nog nooit iets voorgevallen met de wagen , alles werkt nog perfect....tot deze melding nu.

Alvast bedankt voor de tips.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Gebruikersavatar

mechanic
Gouden Bahco
Berichten: 16903
Lid geworden op: 24 apr 2008 20:47
Actief als: particulier
Locatie: Someren

Re: stop en start controleren....

Bericht door mechanic »

Als je het onderhoud zelf doet kun je dat dieselfilter prima elke 2jaar vervangen. Voorkomen beter dan genezen! (60.000km/4jaar is de interval).

Het start/stop systeem wat niet werkt kan bijvoorbeeld accu gerelateerd zijn, of het element op de accupool klem.
Foutcodes en mogelijk andere waardes uitlezen is het beste begin.

Monteer altijd een nieuwe carterplug ring, deze dieselmotor gebruikt een exemplaar met een rubberen ring aan de binnenkant!

Een vakantie controle is altijd slim, de werking van de airco is ook van belang. Als je die wenst te gebruiken heet dat. Tijdig een service beurt (afvullen) voorkomt problemen.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar

maestro12
lid
lid
Berichten: 541
Lid geworden op: 31 mei 2018 08:54
Actief als: particulier

Re: stop en start controleren....

Bericht door maestro12 »

Als het nog de originele accu is, gok ik daarop. (maar ja, dat is gokken, meten is weten)
Espace 2.0 16v 'The Race' 2002

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Dit onderwerp heeft nog 5 niet getoonde antwoorden

Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken.
Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.

Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,
zo proberen we het forum gratis te houden.


Registreer Aanmelden
 
Plaats reactie

Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie

Je moet lid zijn om een ​​reactie te kunnen plaatsen

Maak een account aan

Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut

Registreer

Log in

  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Statistieken
    Laatste bericht