Subframe Stuurhuis Stuurpomp vervangen, maar hoe ?

Plaats reactie

Topic author
BartsEspace
Lid - eerste logo binnen
Lid - eerste logo binnen
Berichten: 12
Lid geworden op: 07 jun 2016 21:12
Actief als: particulier

Subframe Stuurhuis Stuurpomp vervangen, maar hoe ?

Bericht door BartsEspace »

Espace IV 3,5V6 staat nu al 3 dagen op de brug en ik heb al veel gedemonteerd... waarom ?
Omdat het vergrendelboutje van de stuurpomp-opspanner te vast zit en door de vorige eigenaar netjes het kopje van is dolgedraaid.

Dus : motor zover laten zakken dat ik OF bij het boutje kan OF dat ik de stuurpomp in zijn geheel kan demonteren om zo bij dat boutje te komen.

Wat inmiddels gedaan :
Hele subframe incl stab stangetjes, stuurstangen, fuseekogels etc etc los. Nu blijft het frame nog alleen rechts hangen op de stuurstang van het stuur naar het huis.
Nu kan ik wss wel met veel friemelen dat boutje loskrijgen, maar dan krijg ik hem nooit meer in positie en dus weer vast vrees ik.

Dus, wie kan mij de gouden tip aan de hand doen om het subframe te laten zakken / stuurstang van stuur naar stuurhuis los te krijgen ??

Ondertussen wel al geprobeerd of ik voldoende ruimte kon krijgen met de motor te laten zakken Links. Dit is helaas niet voldoende : de motor komt met het oliefilter uiteindelijk tegen het subframe aan en geeft mij geen ruimte om dat vervelende boutje te bereiken. En daar komt dan nog bij dat ik gewoon niet kan hebben dat ik dat subframe niet in z'n geheel verwijderd krijg.... Dat geeft mij namelijk genoeg ruimte om de stuurpomp te bereiken / los te krijgen.

Hulp is dus welkom !

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Gebruikersavatar

mechanic
Gouden Bahco
Berichten: 16903
Lid geworden op: 24 apr 2008 20:47
Actief als: particulier
Locatie: Someren

Re: Subframe Stuurhuis Stuurpomp vervangen, maar hoe ?

Bericht door mechanic »

Wil je niet kloten met de stuurstang in het interieur,haal dan het stuurhuis los van het subframe en bind deze vast zodat deze aan de auto hangt. Wel even de stabi lossen zodat je deze over het stuurhuis kanteld.
Een foutieve maat dop op de boutkop hameren werkt niet?

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Gebruikersavatar

mechanic
Gouden Bahco
Berichten: 16903
Lid geworden op: 24 apr 2008 20:47
Actief als: particulier
Locatie: Someren

Re: Subframe Stuurhuis Stuurpomp vervangen, maar hoe ?

Bericht door mechanic »

De stuurstang losdraaien met stuur/wielen recht,kan ook eigenlijk niet mis. Zekerheid eea aftekenen,boutje kan maar op 1 plek terug. (Platte kant,of s…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Dit onderwerp heeft nog 10 niet getoonde antwoorden

Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken.
Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.

Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,
zo proberen we het forum gratis te houden.


Registreer Aanmelden
 
Plaats reactie

Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie

Je moet lid zijn om een ​​reactie te kunnen plaatsen

Maak een account aan

Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut

Registreer

Log in

  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Statistieken
    Laatste bericht