Model/uitvoering : _grand scenic 1,5 dci 150.000 km
Bouwjaar : _2012
Brandstof : _diesel
Beste forumleden,
Mijn Grand Scenic heeft net voor mijn vakantie een EGR storing aangegeven. De auto naar garage gebracht. De klep bleek geblokkeerd met vuil (bekend probleem) en die heeft al het vuil verwijdert zodat de klep weer open en dicht kon. Zorgeloos 1200 km naar vakantie gereden en je voelde echt weer verschil in trekkracht en rijplezier.
Echter, twee weken op de camping en veel binnendoor rijden (400 km) en de storing is terug. De ANWB erbij gehaald en die heeft als tussenoplossing de klep uitgezet. Uiteraard bleef de auto in storing omdat de stekker eruit was maar moeiteloos 1200 km terug gereden. Wel waren enkele functie uit. Start stop, cruise controle, begrenzer. Nu sta ik voor een keuze. Wat moet ik hiermee?
- EGR Klep vervangen (maar hoe zit het met vuil in het systeem? En heb ik binnen korte tijd weer een probleem?)
- hele systeem vervangen (iemand een idee wat de kosten zijn?)
- klep vervangen en de klep digitaal laten wegschrijven (is dat mogelijk met dit model en is er een voordeel om de klep wel vooraf te vervangen en dan wegschrijven)?
- alleen klep wegschrijven (blijven de andere functies van de auto wel werken? Cruise control, begrenzer, start stop?)
Ik hoop dat iemand mij kan helpen. Baal er enorm van want de auto rijdt fantastisch en heb hem net een jaar in bezit. Alvast dank voor reacties!
EGR advies
Forumregels
- Vermeld het type Renault in de titel, liefst tussen [ haken ] aan het begin van de titel
- Geef zoveel mogelijk informatie over het betreffende model en jaartal, zodat er niet naar gevraagd hoeft te worden.
- Vermeld het type Renault in de titel, liefst tussen [ haken ] aan het begin van de titel
- Geef zoveel mogelijk informatie over het betreffende model en jaartal, zodat er niet naar gevraagd hoeft te worden.
-
Walter1981
Topic author - Lid - eerste logo binnen

- Berichten: 12
- Lid geworden op: 22 dec 2015 23:54
- Actief als: particulier
-
kaleido 1
- Gerespecteerd lid

- Berichten: 1604
- Lid geworden op: 18 mar 2015 10:16
- Actief als: particulier
Re: EGR advies
Hoe rij je met de auto , pas je het nieuwe rijden toe , dus weinig toeren en snel naar de hoogste versnelling 50 in zijn 5 bv. ?
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
-
Walter1981
Topic author - Lid - eerste logo binnen

- Berichten: 12
- Lid geworden op: 22 dec 2015 23:54
- Actief als: particulier
Re: EGR advies
Ja dat heb ik zeker gedaan. Maar ben bang dat als ik de EGR laat vervangen die in no-time weer vol zit.
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
Dit onderwerp heeft nog 3 niet getoonde antwoorden
Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken. Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,zo proberen we het forum gratis te houden.
Registreer Aanmelden
Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie
Je moet lid zijn om een reactie te kunnen plaatsen
Maak een account aan
Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut
Log in
-
- Vergelijkbare Onderwerpen
- Statistieken
- Laatste bericht
-
-
Advies vervanging distributieketting
door gandalfnl » 07 aug 2025 20:42 » in Motorisch & Brandstof Scenic IV -
Reacties: 5
Weergaves: 1343 -
Laatste bericht door A110
08 aug 2025 16:48
-
-
-
Reacties: 4
Weergaves: 1224 -
Laatste bericht door mechanic
15 sep 2025 14:57