Gezocht: Zoe-rijders voor Smart Grid in Balans onderzoek

Plaats reactie

Topic author
JacobT
Net ingestapt
Net ingestapt
Berichten: 1
Lid geworden op: 21 apr 2015 13:50
Actief als: particulier

Gezocht: Zoe-rijders voor Smart Grid in Balans onderzoek

Bericht door JacobT »

Beste Zoe-rijders,

op dit moment zijn wij bezig met het onderzoek "Smart Grid in Balans". Samen met een aantal partners (o.a. Enexis, Renault, Accenture, Greenflux, Sycada.Green) doen we onderzoek naar de koppeling tussen het aanbod van duurzame energiebronnen en de vraag naar duurzame energie van elektrisch vervoer. Dit met het oog op vermijding van kosten van netverzwaring en balancering als gevolg van grootschalige introductie van decentrale duurzame energieproductie.

Een onderdeel van dit project is een onderzoek onder berijders van elektrische voertuigen. Hierbij onderzoeken we wat het vergrootte inzicht in de toegepaste energiebron voor gevolgen kan hebben op het mobiliteitsgedrag en de mogelijke verhoogde invloed op de keuze van de energiebron.

Graag zou ik hiervoor een aantal Zoe-rijders willen interviewen. Dit interview is telefonisch, maar kan desgewenst ook op locatie. Het neemt circa 30 tot 45 minuten in beslag. Het uiteindelijke onderzoeksrapport, waar dit interview onderdeel van is, wordt 11 juni gepresenteerd.

Ik hoop dat een aantal van jullie mee wil werken aan dit onderzoek! Als u hiervoor open staat, stuur mij dan een e-mail met uw gegevens, dan neem ik zo snel mogelijk contact met u op!

Met vriendelijke groet

Jacob Tiellemans
Adviseur Mobiliteit | Antea Group Nederland
[verberg]jacob.tiellemans@anteagroup.com[/verberg]

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Gebruikersavatar

zoe2goe
Gerespecteerd lid
Gerespecteerd lid
Berichten: 2716
Lid geworden op: 12 mei 2014 22:09
Actief als: particulier

Re: Gezocht: Zoe-rijders voor Smart Grid in Balans onderzoek

Bericht door zoe2goe »

Ik heb dinsdag meegedaan aan dit interview. Voor de goede orde: het was een zeer open en prettig interview (waarvoor dank Jacob). Maar ik heb toch ook stevige kritiek. Die komt overigens niet uit de lucht vallen; ik heb deze ook in het interview ge-uit.

Smart Grid In Balans suggereert onderzoek naar hoe wij, bewuste E-rijders, niet alleen de auto berijden en laden, maar juist ook hoe zich dat bijvoorbeeld verhoudt tot PV opwekking (wat nu juist in de tijd scheef loopt: overdag opwekken, en als je niks doet 's-avonds laden), lokale opslag, opslag middels de auto-batterij, noem maar op. Het interview ging echter alleen maar over rijgedrag. Hoe laadt u op? Wanneer? Rijdt u nu minder-meer? Pakt u vaker de fiets? Hoe gaat u om met het "range probleem"? Even bot gezegd: volkomen oude koeien voor iedere EV rijder. Ongeveer even schokkend als de constatering dat er een hoofdzekering uitvliegt bij een distributietrafo als je daar geconcentreerd tegelijk van heinde en verre verzamelde electrische auto's op aansluit EN de buurt verzoekt de oven aan te zetten (sorry enthousiaste mede forumleden). Bierviltje.

Toen ik over de bovengenoemde breedte wat begon door te zeuren was het toch: Tja, daar is nog heel weinig ervaring mee dus.... Ondertussen gaat Tesla de home batterijen neerzetten voor (u leest het goed) 15 dollar per maand.

Natuurlijk zegt Jacob hierboven terrecht: "Een onderdeel van dit project is een onderzoek onder berijders van elektrische voertuigen.", dus wellicht is mijn kritiek te stevig. Het onderwerp gaat me aan het hart.
Jeroen - Zoe Q210 sinds november 2013 - 100% PV gevoed - CanZE co-developer

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

cosmiccarbon
Lid - en hoppa, logo 2
Lid - en hoppa, logo 2
Berichten: 113
Lid geworden op: 03 mar 2015 09:53
Actief als: particulier

Re: Gezocht: Zoe-rijders voor Smart Grid in Balans onderzoek

Bericht door cosmiccarbon »

Las vandaag ook over de Tesla batterijen. Erg interessant, een enorme stap vooruit.
Aan de andere kant heb ik om mijn huishouden volledig op zone-ener…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.
Renault Zoe Limited Edition 2019 - Volvo XC60 T5 2016 - Voorheen Renault Zoe Zen 2014 - En diverse Colnago racefietsen :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links

Dit onderwerp heeft nog 3 niet getoonde antwoorden

Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken.
Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.

Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,
zo proberen we het forum gratis te houden.


Registreer Aanmelden
 
Plaats reactie

Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie

Je moet lid zijn om een ​​reactie te kunnen plaatsen

Maak een account aan

Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut

Registreer

Log in

  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Statistieken
    Laatste bericht