Geschatte eindtijd laden incorrect

Plaats reactie

Topic author
Niek_
lid
lid
Posts in topic: 1
Berichten: 153
Lid geworden op: 09 okt 2016
Laatste bezoek: 15 aug 2019 16:07
Actief als: particulier
Locatie: Lunteren

Geschatte eindtijd laden incorrect

Bericht door Niek_ »

Snap dat de geschatte eindtijd een, wat het woord al zegt, schatting is.
Maar na 14 laadbeurten (soort lader maakt vrijwel niets uit: 3,7 / 11 / 22 geprobeerd) zie ik een soort van trend, de Zoë schat de eindtijd elke keer weer rond de 40% te hoog in.
Hebben jullie deze ervaring ook?
Het is vast niet iets dat ingesteld kan worden, maar hoop wel dat de Zoë een vorm van lerend vermogen heeft, al zit 'ie er nu na 14 laadbeurten nog steeds evenveel naast.
Zoe R90 met 41kW accu sinds week 01-2017

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links


Gebruikersavatar

GertjanVB
Donateur
Donateur
Posts in topic: 1
Berichten: 1880
Lid geworden op: 21 dec 2013
Laatste bezoek: 13 okt 2024 20:31
Actief als: particulier
Locatie: Oosterhout NB
Contacteer:

Re: Geschatte eindtijd laden incorrect

Bericht door GertjanVB »

Het zou kunnen dat bij aanvang een te conservatieve schatting wordt gemaakt, later in het laadproces wordt de prognose steeds bijgesteld en beter. Daarnaast loopt de prognose voor laden tot 100% en die laatste procenten duren onevenredig lang vanwege het balanceren. Hoe voller des te langzamer wordt er geladen, na het markante punt (ca. 75% afhankelijk van temperatuur) zal de laadsnelheid snel afnemen en de laadtijd verlengen. Dus de aangegeven laadtijd zal altijd gunstiger uitpakken. Wellicht tijd voor CanZE of bekijk wat laadprofielen om een idee te krijgen van besparing in laadtijd door niet helemaal vol te laden.
Zoe Q210 Life - oktober 2013 - 40kWh - >200.000km | Tesla Model3 - maart 2024 - 57kWh | Zoe R135 Intens - januari 2020 - 50kWh

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links


Gebruikersavatar

zoe2goe
Gerespecteerd lid
Gerespecteerd lid
Posts in topic: 1
Berichten: 2716
Lid geworden op: 12 mei 2014
Laatste bezoek: 14 dec 2024 21:42
Actief als: particulier

Re: Geschatte eindtijd laden incorrect

Bericht door zoe2goe »

Ik weet zo niet of in CanZE for iOS al de laadplanner zit. Voor degenen die het nog niet hebben gezien: Als je dat start tijdens het opladen laat hij 10 regels zien, waarbij er wordt gemikt om de tijd die het kost om op 100% te komen ergens in de tweede helft te krijgen. De regels worden op tijdinterval ingedeeld en de geschatte SOC, range van dat moment, evenals het laadvermogen worden getoond. Doel is om voor jezelf te bepalen dat als je xx km nodig hebt om op je bestemming te komen, je weet hoeveel tijd je daar voor nodig hebt (i.p.v. een minder relevante tijd tot 100%).

Dit alles wordt steeds via 100 iteraties van het batterijmodel berekend. Je mag er van uitgaan dat wat er getoond wordt conservatief is, m.a.w., de werkelijkheid zal altijd wat sneller zijn.
Jeroen - Zoe Q210 sinds november 2013 - 100% PV gevoed - CanZE co-developer

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links


Gebruikersavatar

Sordone
lid
lid
Posts in topic: 1
Berichten: 614
Lid geworden op: 11 jan 2015
Laatste bezoek: 06 apr 2025 09:02
Actief als: particulier
Locatie: Ede
Contacteer:

Re: Geschatte eindtijd laden incorrect

Bericht door Sordone »

In Canze4iOS zit nog geen laadplanner. Wat ik gezien heb is dat de tijd vaak terugloopt. Laatst op een 16A 1 fase laadpaal begon de tijd op 17 uur die dan in enkele X minuten naar 12 en 9 uur gaat en dan in 6 uur op 99% staat. Niet schrikken dus en even aankijken.
Renault Zoe Zen, blanc nagre. Q210 van December 2014 tot Oktober 2024, verkocht met 196K km (Soh 90%).
Website: Mostaladda.eu voor EV apps en OpenChargeMap gpx bestanden. Landen bezocht met de Zoe: LU, BE, DE, FR, CH, IT.

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links


Plaats reactie

Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie

Je moet lid zijn om een ​​reactie te kunnen plaatsen

Maak een account aan

Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut

Registreer

Log in

  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht
  • Max laden R5
    door koevlak » » in Renault 5 Z.E.
    26 Reacties
    1060 Weergaves
    Laatste bericht door Klevant
  • 80% laden
    door Pepone » » in Algemeen Z.E.
    1 Reacties
    102 Weergaves
    Laatste bericht door BasK
  • accu laden
    door groen_duiven » » in Megane E-TECH
    5 Reacties
    1025 Weergaves
    Laatste bericht door haelewyn
  • Vraag over laden en laadspanning
    door i2paq » » in Captur E-TECH
    2 Reacties
    376 Weergaves
    Laatste bericht door Pepone
  • Verlies bij laden op 230 volt
    door haelewyn » » in Megane E-TECH
    22 Reacties
    940 Weergaves
    Laatste bericht door groen_duiven
  • Mobilize app wil niet slim laden
    door roymar » » in Renault App
    0 Reacties
    174 Weergaves
    Laatste bericht door roymar
  • Omzetten van 2,3KW naar 1,4KW start laden
    door Rforum » » in Megane E-TECH
    3 Reacties
    398 Weergaves
    Laatste bericht door ffonz