Zoals het onderwerp al verklapt:
Ik heb een Renault Clio 1.6 16v automaat gekocht (2002). Vanaf het begin hield de auto stelstelmatig in tussen de 1200 en ongeveer 2300 toeren in de vierde versnelling. Net alsof iemand even heel kort op de rem trapt waarna hij weer verder gaat waarna hij weer afremt, enz enz.
Toen ik de auto kocht viel het op maar later leek het weg. Was het niet maar later reed ik op de snelweg. En vanaf ongeveer 2300 toeren is het weg. Als ik binnen de bebouwde kom rijd (50 dus) dan rijd de auto alleen prettig in de derde versnelling. Zodra hij overgaat naar vier krijg je dus telkens het idee dat iemand om de zoveel seconden op de rem trapt.
De toerenteller laat niet zien dat de motor even in toeren zalt. Het lijkt er dus op dat het niet motorisch is. Ik heb preventief toch maar de bougies en bobines vervangen om die uit te sluiten. Ook heb ik het gasklephuis schoongemaakt. Kortom, de motor lijkt uitgesloten.
Maar dan blijf ik dus zitten met het probleem. En aangezien je in Nederland vaak tussen de 50 en de 80 rijd zit je dus vaak in bovenvermeld toeren gebied. En dat maakt her rijden er niet leuker op. En om nu de hele weg in D3 te rijden lijkt mij ook niet best. Enfin, heb dit probleem ooit eerder gelezen bij de Clio club maar daar is nooit een oplossing gekomen. Ik ben ook al bij Renault geweest maar tot twee keer aan toe is er alleen mee gereden. Mijn vraag, kunnen jullie hem even aan de pc hangen en uitlezen word niet beantwoord. Vond ik vreemd aangezien het wel mijn wens en vraag was.
Wie weet meer?
Kan het zijn dat 1 van de klepjes in de bak niet lekker werkt? Kan dit komen door vervuilde bakvloeistof en filter? Wie weet het? En als je langs Renault gaat, waarom lezen ze hem niet gewoon uit? Is dat zoveel werk dan? Zou je daar een afspraak voor moeten maken?
Clio houd in tussen 1200 en 2000 rpm in vierde versnelling (automaat)
Forumregels
- Vermeld het type Renault in de titel, liefst tussen [ haken ] aan het begin van de titel
- Geef zoveel mogelijk informatie over het betreffende model en jaartal, zodat er niet naar gevraagd hoeft te worden.
- Vermeld het type Renault in de titel, liefst tussen [ haken ] aan het begin van de titel
- Geef zoveel mogelijk informatie over het betreffende model en jaartal, zodat er niet naar gevraagd hoeft te worden.
-
cordesweg
Topic author - lid

- Berichten: 126
- Lid geworden op: 23 jul 2017 10:16
- Actief als: particulier
-
stadium III
- Lid

- Berichten: 315
- Lid geworden op: 22 nov 2015 19:24
- Actief als: particulier
Re: Clio houd in tussen 1200 en 2000 rpm in vierde versnelling (automaat)
Laat door een specialist he bak olie eens peilen ,verder hoe mooier de motor draait des te beter bak reagerd
Ik vermoed dat je de dp0 hebt ,fijne bakken maar zeer gevoelig
Ik vermoed dat je de dp0 hebt ,fijne bakken maar zeer gevoelig
Laguna 3 2.0 Turbo BJ 2009
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
-
mechanic
- Gouden Bahco
- Berichten: 16903
- Lid geworden op: 24 apr 2008 20:47
- Actief als: particulier
- Locatie: Someren
Re: Clio houd in tussen 1200 en 2000 rpm in vierde versnelling (automaat)
Is inderdaad een dp0 transmissie,laten peilen of flushen,adaptieve waardes laten resetten.
Foutcodes laten uitlezen is inderdaad een mogelijkheid,well…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.
Foutcodes laten uitlezen is inderdaad een mogelijkheid,well…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
Dit onderwerp heeft nog 130 niet getoonde antwoorden
Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken. Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,zo proberen we het forum gratis te houden.
Registreer Aanmelden
Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie
Je moet lid zijn om een reactie te kunnen plaatsen
Maak een account aan
Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut
Log in
-
- Vergelijkbare Onderwerpen
- Statistieken
- Laatste bericht
-
-
Grand Scenic 1.2tce BOSE 2013 - houd in/stottert constante snelheid
door markr01 » 25 sep 2025 18:31 » in Motorisch & Brandstof Scenic III -
Reacties: 3
Weergaves: 956 -
Laatste bericht door nikk
06 dec 2025 05:32
-
-
-
Reacties: 5
Weergaves: 1130 -
Laatste bericht door nikk
12 mei 2025 14:41
-
-
Twingo I handbak vervangen door een vol-automaat
door murena3.0 » 02 jul 2025 22:23 » in Technische vragen Twingo -
Reacties: 2
Weergaves: 2650 -
Laatste bericht door murena3.0
13 okt 2025 20:45
-
-
-
Twingomatic automaat gezocht
door murena3.0 » 08 aug 2025 00:14 » in Onderdelen en accessoires gezocht -
Reacties: 1
Weergaves: 456 -
Laatste bericht door murena3.0
13 okt 2025 21:00
-
-
-
Reacties: 4
Weergaves: 772 -
Laatste bericht door RichTrip
07 okt 2025 08:45
-
-
Reacties: 5
Weergaves: 1349 -
Laatste bericht door jefta
30 okt 2025 21:18
-
-
Reacties: 5
Weergaves: 2755 -
Laatste bericht door nikk
08 nov 2025 18:07