Beste forum-lleden,
Sinds een paar dagen heb ik een voor mij onverklaarbaar probleem met de climatronic van mijn Grand Scenic II (2006).
De interieur ventilator gaat met regelmatige invallen vanzelf uit en aan.
Stukje historie. Onlangs op vakantie geweest in een warme omgeving. Opeens viel de ventilator uit en na een aantal minuten ging het hele systeem weer werken. (Climatronic stond op AUTO, en de Airco stond ook aan). We vonden dit raar, maar dachten dat misschien in de volle zon het systeem wat te warm was geworden?
Een dag later na 800 km rijden, viel ineens weer de ventilator uit, maar sloeg niet meer aan. Ook als de climatronic van auto naar handmatig (knopjes harder/zachter etc) werd gezet werk het niet. Ik dacht hierbij gelijk aan de kachelweerstand. Gek genoeg, een dag later sloeg de ventilator tijdens het rijden ineens weer aan, en na een minuut weer uit, om niet meer aan te gaan.
Vandaag (30/07) toch de kachelweerstand laten vervangen. En voila, de ventilators sloeg weer aan. Maar helaas was dit van korte duur. Nu gaat de ventilator aan voor een seconde of 15, dan weer uit voor een seconde of 8 en dan weer aan, en uit, en aan en uit. Ook als ik alles op handmatig zet! Ik kan wel de ventilator sneller en langzamer laten draaien, dus dat werkt prima. En als ik in de handmatige stand instel of ik de luchtstroom via dashboard, of alleen benen wil laten gaan werkt dit ook prima.
De monteur die de weerstand heeft vervangen kon niet 1.2.3 iets raars zien met de ODBII/CLIP software. Hij dacht zelf dat het eventueel aan de kachelmotor (ventilator motor) kon liggen, dat de borstels bv versleten zijn. Nu kan ik deze ook laten vervangen, maar iets knaagt nog aan mij dat die intervallen van aan/uit/aan/uit zo (te?) regelmatig zijn. Maar waar moet ik dan aan denken? Wat kan ik testen, zonder een vermogen aan onderdelen kwijt te zijn.
Wie oh wie heeft de gouden tip?
Alvast bedankt,
Bas
(Grand) Scenic II, 2006, Interieurventilator gaat vanzelf uit en aan (climatronic) (niet de kachelweerstand)
Forumregels
-
- Vermeld het type Renault in de titel, liefst tussen [ haken ] aan het begin van de titel
- Geef (zoveel mogelijk) informatie over het betreffende model en jaartal, zodat er niet naar gevraagd hoeft te worden.
-
- Vermeld het type Renault in de titel, liefst tussen [ haken ] aan het begin van de titel
- Geef (zoveel mogelijk) informatie over het betreffende model en jaartal, zodat er niet naar gevraagd hoeft te worden.
-
bvanbreukelen
Topic author - 4-posting-stubborn

- Berichten: 4
- Lid geworden op: 30 jul 2018 17:16
- Actief als: particulier
-
stadium III
- Lid

- Berichten: 315
- Lid geworden op: 22 nov 2015 19:24
- Actief als: particulier
Re: (Grand) Scenic II, 2006, Interieurventilator gaat vanzelf uit en aan (climatronic) (niet de kachelweerstand)
Kijk de stekkers eens naar tegen inbranden en dan vooral de massa
Laguna 3 2.0 Turbo BJ 2009
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
-
bvanbreukelen
Topic author - 4-posting-stubborn

- Berichten: 4
- Lid geworden op: 30 jul 2018 17:16
- Actief als: particulier
Re: (Grand) Scenic II, 2006, Interieurventilator gaat vanzelf uit en aan (climatronic) (niet de kachelweerstand)
Dank je voor je snelle reactie. Ik ben een beetje een nitwit, d…login om de rest van dit onderwerp te kunnen lezen.stadium III schreef:Kijk de stekkers eens naar tegen inbranden en dan vooral de massa
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
Dit onderwerp heeft nog 4 niet getoonde antwoorden
Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken. Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,zo proberen we het forum gratis te houden.
Registreer Aanmelden
Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie
Je moet lid zijn om een reactie te kunnen plaatsen
Maak een account aan
Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut
Log in
-
- Vergelijkbare Onderwerpen
- Statistieken
- Laatste bericht
-
-
Reacties: 3
Weergaves: 819 -
Laatste bericht door asteenb
06 apr 2026 19:42
-
-
Kachelweerstand gezocht Renault Zoe bj2020
door guidovb1976 » 19 apr 2025 18:24 » in Onderdelen en accessoires gezocht -
Reacties: 3
Weergaves: 807 -
Laatste bericht door Pepone
19 apr 2025 21:10
-
-
-
Reacties: 2
Weergaves: 526 -
Laatste bericht door SjeeleBrik
05 nov 2025 15:21
-
-
Achteruitrijschakelaar dacia logan LS 1.6 uit 2006
door Daciadriver » 30 aug 2025 16:29 » in Dacia Logan -
Reacties: 1
Weergaves: 515 -
Laatste bericht door mechanic
30 aug 2025 19:03
-
-
-
Renault Scenic II (2008) gaat niet op contact
door Zazimo » 21 mei 2025 23:31 » in Elektronica Scenic II -
Reacties: 1
Weergaves: 702 -
Laatste bericht door mechanic
22 mei 2025 08:27
-
-
-
Reacties: 3
Weergaves: 962 -
Laatste bericht door Kata
25 apr 2025 19:44
-
-
Reacties: 4
Weergaves: 1209 -
Laatste bericht door Pepone
25 okt 2025 12:27