Ik heb een Scenic met een 2 ltr motor uit 2004. Vorig jaar distributieriem laten vervangen door de Renault dealer. Nog geen jaar later (april 2010) slaat de motor voor een stoplicht af en wilt niet meer starten. Naar de dealer afgesleept voor een oorzaak onderzoek. Het bleek dat van het nokkenastandwiel de opstaande rand, die de riem op de plaats moet houden, afgebroken was en tussen de tandwielen was gekomen. Resultaat 16 kromme kleppen en geen garantie want het tandwiel wordt in de regel niet preventief vervangen met een nieuwe distributieriem. Auto weggehaald en elders laten repareren. Totale kosten nieuw distributie set met nieuwe tandwielen en nieuwe waterpomp en nieuwe accu 2000 euro.
Alles werkte toen goed tot voor enkele dagen nog geen honderd meter van huis tijdens het rijden de motor spontaan afsloeg en soms gestart kon worden maar direct weer afsloeg. Op het dashboard verschenen alle soorten foutmeldingen die je maar kunt bedenken. Na enkele start pogingen startte die ook niet meer. Opgesleept en met een starthulp gestart, tijdje stationair laten lopen en daarna weer de weg op gegaan omdat er geen foutmeldingen meer waren en ook niet uit te lezen. Heb nog een keer boodschappen gedaan zonder problemen maar de tweede keer weer hetzelfde probleem op de terug weg, niet meer te starten en alles foutmeldingen op het dashboard. We denken zelf dat de accu misschien geen spanning houdt maar misschien weten jullie iets meer.
Ik zou jullie tips op prijs stellen omdat ik niet weet waar te beginnen met zoeken. We gaan nu eerst de accu eens vol laden misschien dat de nieuwe accu toch problemen heeft.
2 ltr. motor Scenic 2 slaat af en start niet meer.
-
mc_harley
Topic author - Lid - eerste logo binnen

- Berichten: 24
- Lid geworden op: 28 okt 2007 14:47
-
WillemS
- Gerespecteerd lid

- Berichten: 6856
- Lid geworden op: 04 okt 2009 11:49
- Actief als: particulier
- Locatie: Heemstede
Het lijkt erop dat het nokkenastandwiel van tijd af is(niet goed vastgezet). Ga terug naar de laatste garage die de rep. heeft uitgevoerd, en laat het nameten. SUC6
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
-
mc_harley
Topic author - Lid - eerste logo binnen

- Berichten: 24
- Lid geworden op: 28 okt 2007 14:47
2 ltr. motor Scenic 2 slaat af en start niet meer.
Het lijkt me sterk WillemS omdat de auto weer start en loopt als je er een starthulp op aansluit.
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
Dit onderwerp heeft nog 14 niet getoonde antwoorden
Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken. Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,zo proberen we het forum gratis te houden.
Registreer Aanmelden
Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie
Je moet lid zijn om een reactie te kunnen plaatsen
Maak een account aan
Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut
Log in
-
- Vergelijkbare Onderwerpen
- Statistieken
- Laatste bericht
-
-
nokkenas sensor 2 ltr motor
door piajansen » 13 sep 2025 14:19 » in Onderdelen en accessoires aangeboden -
Reacties: 1
Weergaves: 579 -
Laatste bericht door Pepone
13 sep 2025 16:02
-
-
-
grijze Avantime privilege benzine 3 ltr V6 automaat
door Benh » 20 nov 2025 22:24 » in Aanbod auto's (Renault) -
Reacties: 0
Weergaves: 1932 -
Laatste bericht door Benh
20 nov 2025 22:24
-
-
-
geen data update meer sinds 18 mei en preconditioning werkt niet meer: Service stopgezet?
door flinkeman » 04 aug 2025 08:09 » in Renault App -
Reacties: 1
Weergaves: 889 -
Laatste bericht door Pepone
04 aug 2025 11:01
-
-
-
Renault Scenic II 1.9 Dci start niet.
door De_BeunHaas » 26 mei 2025 21:17 » in Motorisch & Brandstof Scenic II -
Reacties: 3
Weergaves: 862 -
Laatste bericht door De_BeunHaas
29 mei 2025 19:12
-
-
-
Reacties: 4
Weergaves: 890 -
Laatste bericht door mechanic
12 okt 2025 20:15
-
-
Zwavelachtige geur bij eerste start
door DJG269 » 06 dec 2025 19:52 » in Motorisch & Brandstof Symbioz -
Reacties: 1
Weergaves: 305 -
Laatste bericht door Franksym
09 dec 2025 16:22
-
-
-
Reacties: 34
Weergaves: 1609 -
Laatste bericht door mechanic
04 jan 2026 14:56