Hallo allemaal, mijn naam is Edwin en ik ben nieuw op dit forum.
Na jaren met veel plezier diverse Peugeots te hebben gereden, kocht ik in april een Renault megane Scenic 2L RT uit 1999.
Ik vond het al een paar jaar een mooie auto en wist al een tijdje dat de volgende auto een megane scenic zou worden.
Op zoek naar antwoorden op een paar vragen kwam ik bij dit forum terecht.
Mijn scenic rijd fantastisch en ik heb er al heel wat km's mee gereden, wat een heerlijke auto!
Helaas doen er zich de laatste tijd een paar problemen voor, er zijn 3 dingen die denk ik met elkaar te maken hebben, ik denk aan een ontstekings probleem.
1: De auto start met een koude motor in een keer, als de motor warm is dan start hij soms heel moeilijk, de startmotor draait maar de motor slaat dan niet aan. Als ik het contact uit zet, even wacht en dan weer start dan slaat de motor wel aan, soms moet ik dit een paar keer doen.
De starmotor houd ook wel eens in, dan draait hij een moment zeer moeizaam.
2: Soms als ik bv. in een file sta, dus met een stationair draaiende en warme motor, dan loopt het toerental heel even op, alsof je heel even gas geeft.
3: Laatst had ik een verre rit gemaakt, de auto 2 uur geparkeerd en toen daarna tijdens een korte rit sloeg de motor af op het moment dat ik bij lage snelheid afsloeg op een kruising, ik reed in de 2e versnelling maar ik weet niet of ik de koppeling had in getrapt, wel had ik het gas los toen hij afsloeg. Later op die dag gebeurde het weer, precies hetzelfde verhaal.
Wie komt dit bekend voor en kan mij vertellen waar ik moet beginnen met zoeken? de bougies waren al vervangen toen ik de auto kocht, kabels weet ik niet.
Edwin
motor issues Scenic RT 1999
-
borat
Topic author - 3-posting-rookie

- Berichten: 3
- Lid geworden op: 01 okt 2011 22:50
- Actief als: particulier
motor issues Scenic RT 1999
Laatst gewijzigd door Admin op 02 okt 2011 09:50, 1 keer totaal gewijzigd.
Reden: Afgesplitst en zelfstandig topic van gemaakt
Reden: Afgesplitst en zelfstandig topic van gemaakt
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
-
WillemS
- Gerespecteerd lid

- Berichten: 6856
- Lid geworden op: 04 okt 2009 11:49
- Actief als: particulier
- Locatie: Heemstede
Re: motor issues Scenic RT 1999
Bij deze wagens zijn er een paar specifieke zaken die vaak voorkomen.
1) De massastrip van de carrosserie naar de motor. Van buiten niets te zien maar door corrosie grote overgangsweerstand
2) reiniging gasklephuis. Dit zit wat verstopt en wordt vaak "vergeten" te reinigen bij een grote beurt.
Ik zou daar eens mee beginnen.
SUC6
1) De massastrip van de carrosserie naar de motor. Van buiten niets te zien maar door corrosie grote overgangsweerstand
2) reiniging gasklephuis. Dit zit wat verstopt en wordt vaak "vergeten" te reinigen bij een grote beurt.
Ik zou daar eens mee beginnen.
SUC6
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
-
jannuis
- repeating visitor

- Berichten: 8
- Lid geworden op: 09 apr 2010 23:25
- Actief als: particulier
- Locatie: Utrecht
Re: motor issues Scenic RT 1999
komt mij erg bekend voor bij mij was een bobine stuk, inmiddels beide vervangen a 40 euro stuk , en rijd weer als een nieuwe
| Link: | |
| BBcode: | |
| HTML: | |
| Hide post links |
Dit onderwerp heeft nog 4 niet getoonde antwoorden
Je moet ingelogd zijn om de reacties in dit onderwerp te kunnen bekijken. Inloggen kan met de naam --> gastlezer <-- , wachtwoord --> gast <--.Dit is om het dataverkeer veroorzaakt door robots te beperken,zo proberen we het forum gratis te houden.
Registreer Aanmelden
Maak een account aan of log in om deel te nemen aan de discussie
Je moet lid zijn om een reactie te kunnen plaatsen
Maak een account aan
Geen lid? Registreer om lid te worden van onze community
Leden kunnen hun eigen onderwerpen starten en zich abonneren op onderwerpen
Het is gratis en duurt maar een minuut
Log in
-
- Vergelijkbare Onderwerpen
- Statistieken
- Laatste bericht
-
-
Reacties: 4
Weergaves: 894 -
Laatste bericht door mechanic
12 okt 2025 20:15
-
-
Reacties: 2
Weergaves: 829 -
Laatste bericht door Michel147
27 apr 2025 20:37
-
-
Harde ratel koude motor (hulp gezocht met spoed)
door renaultce1.2 » 22 mei 2025 18:57 » in Motorisch & Brandstof Scenic III -
Reacties: 3
Weergaves: 1125 -
Laatste bericht door larsdijkstra 16v
24 mei 2025 08:03
-
-
-
Kleppendeksel 1.2 8V.motor gevraagd.
door Kangoo130 » 04 jun 2025 18:54 » in Onderdelen en accessoires gezocht -
Reacties: 7
Weergaves: 1401 -
Laatste bericht door KDL
21 jun 2025 10:49
-
-
-
Motor stopt ineens, tijdens rijden bij warm weer.
door Kangoo130 » 13 jun 2025 19:07 » in Motor, smeersysteem, koelsysteem, brandstofsysteem, uitlaatsysteem -
Reacties: 3
Weergaves: 1107 -
Laatste bericht door TTS
13 aug 2025 12:21
-
-
-
Elektrische ramen werken alleen met lopende motor
door CapturIvoire » 04 aug 2025 12:47 » in Electronica Captur 1 -
Reacties: 2
Weergaves: 803 -
Laatste bericht door CapturIvoire
07 aug 2025 15:08
-
-
-
Reacties: 2
Weergaves: 691 -
Laatste bericht door 4f4hogehoed
04 sep 2025 18:26